PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, ofroj City-tour Pranverė nė Dubai, 5 Ditė €599Sole Travel & Tours
04.04.2017, 18:29
Emiratet ArabeDita e Parė, 27 Prill 2017: Nisja me Autobus nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi nė orėn 13.35, Mbrritja nė Dubai nė orėn 20.35. Transferimi nė Hotel nė Dubai. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė, 28 Prill 2017: Mėngjesi nė Hotel. Njė vizitė panoramike nė Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut tė Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetėr nė Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qėndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qėndra Mall of Emirates, ku mund tė bėni ski nė dėborė artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili pėrfshin: Kullėn mė tė lartė nė Botė Burj Khalifa, etj.
(Opsionale), Darkė Luksoze nė Hotelin Burj Al Arab, Hoteli mė luksoz nė botė dhe i vetmi hotel me 7 yje.
Kthimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Tretė, 29 Prill 2017: Mėngjesi nė Hotel. Paradite tė lirė pėr tė bėrė pazar nė disa nga Qendrat Tregtare tė Dubait.
(Opsionale) Mbasdite, nisja nė drejtim tė Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bėjė njė tur nė shkretėtirė me fuoristradė. Mundėsi pėr tė bėrė njė foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Pėrfshirė nė cmim Darkė me Zgarė Barbeque nė ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe nė shoqėrinė e kėrcimtareve dhe tingujve tė bukur tė muzikės orientale.
(Opsionale), Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė nė botė - Burj Khalifa.
Kthimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt, 30 Prill 2017: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Abu Dhabi me autobus. Vizitė panoramike e tė gjitha pikave interesante tė qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistėn e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi nė Dubai.
(Opsionale), Nė mbrėmje, shėtitje e organizuar me anijen tradicionale “Dhow” ku do tė shijoni pamjet e mbrekullueshme tė qytetit, e shoqėruar kjo me njė darkė bufe nė ambientet e anijes.
Kthimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Pestė, 1 Maj 2017: Mėngjesi nė Hotel. Transferta nė Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai nė orėn 9.15. Mbrritja nė Shkup nė orėn 12.05. Nisja me autobus nga Shkupi nė Tiranė.

Hoteli ku do te akomodohet grupi
Saffron Boutique Hotel 4* - http://bit.ly/2lTGchs

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit.
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi nė Hotel nė Dubai.
• Mėngjezet nė Hotel.
• Shėtitjet me Autobuz sipas Programit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.
Shėnim: Nė cmim nuk pėrfshihet tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai prej 79 Euro dhe tė gjitha shėrbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje - €79
2. Darkė nė Hotel Burj Al Arab - €179
3. Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė Burj Khalifa - €49
4. Shėtitje dhe Darkė me Kroēiere Dhow - €43
5. Shėtitje dhe Darkė Safari nė Shkretėtirė - €47

*Shėnim: Nuk lejohet hyrja nė xhami pėr Femrat qė nuk plotėsojnė kushtet pėr njė veshje tė pėrshtatme si mėposhtė:
1. Krahėt dhe Kėmbėt e mbuluar me copė jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokėve me njė shami jo-transparente.

Pranverė nė Dubai, 5 Ditė €599
LISTA E ĒMIMEVE