PDA

Trego pamjen e plotė tė : Lajmėrim pėr kontraktim arkitekti/studio arkitektėshCaritas Albania Sektori Anti trafik
03.02.2017, 20:02
Lajmėrim pėr kontraktim arkitekti/studio arkitektėsh

Titulli i Projektit: Strehim dhe akses pėr fuqizim dhe reduktimin e rrezikut tek gratė dhe vajzat
Zbatues i Projektit: Caritas Shqiptar
Afati i aplikimit: 9 shkurt 2017
Email: caritasalbania@caritasalbania.org

Caritas Shqiptar dhe CRS (Catholic Relief Services – Caritas Amerikan) do tė zbatojnė njė projekt 9 mujor nė lidhje me strehimin dhe aksesin pėr fuqizimin dhe reduktimin e rrezikut pėr gratė dhe vajzat. Financimi i projektit ėshtė bėrė i mundur nga Qeveria Angleze me qėllim rritjen e aksesit nė shėrbime dinjitoze dhe tė pėrshtatshme pėr gratė dhe vajzat nė grupet e rrezikuara.

Pėr kėtė arsye Caritas Shqiptar kėrkon tė kontraktojė njė studio arkitekti ose njė arkitekt (preventivues) pėr tė hartuar preventivin nė lidhje me:
· Rinovimin dhe mobilimin e njė ambjenti tė pėrcaktuar si ambjent miqėsor pėr nėnat dhe fėmijėt. Ambjenti duhet tė pajiset me materiale argėtuese dhe edukative pėr fėmijė nė Qendrėn e mbyllur pėr tė huajt Karrec, Tiranė
· Mobilimin e njė dhome mjekėsore me pajisjet e nevojitura pėr kontrollin e parė mjekėsor dhe dhėnien e ndihmės sė parė. Pika Kufitare Kakavijė
· Rinovim dhe mobilim i tualeteve dhe kuzhinės nė standarte shumė tė mira. Pika Kufitare Kakavijė

Dokumentacioni i nevojitur

· Licensė pėr ushtrim aktiviteti
· Nipt-i
· Ekstrakt QKR i tre muajve tė fundit
· Vėrtetim nga Tatimet qė nuk janė debitor
· CV e punimeve tė mėparshme.


Afati i dorėzimit

Dokumentat e nevojitura duhen tė dėrgohen me postė ose dorazi tė mbyllura nė zarf dhe tė vulosura, nė adresėn e mėposhtme brenda datės 9 shkurt 2017, ora 16:00.

Adresa: Rruga -Don Bosko; Nr. 4 Tiranė; Tel: + 355 4 22 30088; Fax: + 355 4 22 34327

Vlefshmėria
Aplikantėt duhet tė jenė tė regjistruar nė institucionet fi