PDA

Trego pamjen e plot t : Tirane, shes toke bujqesore 23.000 m 1 Euro/m (Fshati Karavasta i Bashkise Divjake)Geri.albania
07.02.2017, 09:29
Zona/Rruga : Fshati Karavasta i Bashkise Divjake

Shitet toke are prodhuese ne fshatin Karavasta e Re te Bashkise se Divjakes.
Toka ndodhet ne 2 pozicione te ndryshme. 13 dylym (13.000m2)) ndodhen prane rruges kryesore te asfaltuar qe te nxierr deri ne detin adriatik. 10 dylym te tjera ndodhen rreth 1 km ne jug te hidrovorit te karavastase qe arrihet me rruge traktori te paasfaltuar.
Zona ka edhe potencial turistik sepse ndodhet jo shume larg lagunes dhe detit dhe aty po perflitet per ndertimin e nje nga rezortet me te medha turistike ne Shqiperi nga Behgjet Pacolli dhe po ashtu ne nje te ardhme te afert pritet te kaloje edhe korridori i 8 apo autostrada adriatiko-joniane.
Toka eshte e cilesise se dyte por ajo aktualisht eshte e mbjelle dhe eshte e faktuar qe prodhon.
Cmimi eshte 1 Euro / m2 i diskutueshem
Kontaktoni me Gerin ne 0695208740 ose me Arlindin ne 0665541154.


Cel. : 0695208740