PDA

Trego pamjen e plotė tė : Aktivizoj me kompjuter opsione te ndryshme shume interesante ne makinat VW & AUDI 1999-2010enzo1
14.11.2017, 14:32
https://www.youtube.com/watch?v=WOJy-WcW8j8

Pershendejte !

Mbase kam harruar ndonje pa shkruajtur sepse makina te ndryshme kane opsione te ndryshme, me kontaktoni per info:
Po permend disa :

Audi A3 8P : Mbylle/hapje automatike dyersh kur kalon 15 kmh, dhe hapje kur heq celesin nga kuadri.Hapje/mbyllje automatike xhamash nga pulti.
Del shpejtesia dixhitale tek radioja (chorus 2 concert 2).Nqs makina ka clime digitale dhe nqs nuk ka kompjuter bordi aktivizohet qe te dali temperatura e jashtme poshte ores ne kroskot.Sinjalet Komfort (kur nderron korsine me nje te prekur te leves se sinjaleve sinjalet pulsojne 5 here(origjinale 3).Sinjalet rrine ndezur (usa style).Caktivizim i llampes se rripit se sigurimit.A3 Pas 2008 aktivizohet Cornering (drita e mjegulles ndizet kur pret gomat).A3 Pas 2008 aktivizohet test i shigjetave te kuadrit kur hap kroskotin.

Per Audi me MMI aktivizohet Video in motion( Videoja ne ekran vazhdon edhe kur makina esht ne ecje)

Aktivizoj uljen dhe ngritjen e xhamava nga pulti per VW passat 3bg 2001-2005.Golf mk5 Passat 3C 2005-2009 Audi A3 A4 A6 etj

Aktivizoj shigjetat e kroskotit stil Audi ne Passat 2001-2005 dhe tek disa golf dhe bora, varet nga kroskoti qe kane.shigjetat rrine ndezur kur makina eshte ndezur me drita fikur.

Caktivizim i llampes se rripit te sigurimit tek te gjitha makinat VW AUDI SKODA.

Tek makinat e pajisura me sensor shiu Psh Passat CC ose MK5 MK6 aktivizohet mbyllja automatike e xhamave dhe baxhas ne rast shiu.

Coming&leaving home (dritat qe rrine ndezur kur hap dhe mbyll makinen).Aktivizohet ne Golf 5 dhe passat 3c edhe kur makina nuk ka sensor drite .

Cornering (drita e mjegulles qe ndizet kur pret timonin)aktivizohet ne makinat mbas 2008.

Verifikim KM nqs centralina e makines e ofron si opsion per te gjithe makinat TDI e grupit vag (vw audi seat skoda).

Test i shigjetave kur hap kuadrin (stagging)per A4 8K A3 8V GTI mk6 Passat B6 2009- B7 Passat CC nqs kroskoti e suporton

Dritat e frenave dhe sinjalet pulsojne rast te frenimi te forte kur nderhyn ABS tek Audi A4 A5 GTI mk6 ejt

Opsione te tjera si psh: mbyllje automatike dyersh kur kalon 15kmh dhe hapje ne momentin qe heq celesin nga kuardi, Beep beep kur hap dhe mbyll makinen(ne disa raste makina duhet te kete antifurt origjinal) etj

Kodifikime dhe diagnostikime gjithashtu

Opsione pa fund per Audi A4 e Audi A5 2009- si psh Lap timer ne kroskot test i shigjetave kur hap kuadrin ulje e pasqyres se passagjerit kur parkon etj etj

http://www.youtube.com/watch?v=R9ky1mp8WH8

http://www.youtube.com/watch?v=-Oi7-KsbJpM

http://www.youtube.com/watch?v=21H3ezCi2tI

http://www.youtube.com/watch?v=EHL9f46fE_0

(http://www.youtube.com/watch?v=EHL9f46fE_0)https://www.youtube.com/watch?v=WOJy-WcW8j8

https://www.youtube.com/watch?v=WOJy-WcW8j8
Per te ditur se cfare mund te aktivizosh ne makinen tende me kontakto

Per info