PDA

Trego pamjen e plotė tė : www.instat.gov.aliNSTAT
17.12.2005, 14:10
Instituti i Statistikave
bėn publikime periodike (mujore dhe tremujore) kryesisht nė fushėn e tė dhėnave ekonomike dhe financiare.
Qėllimi i tyre ėshtė tė tregohen tendencat kryesore tė zhvillimit tė ekonomisė, qė lidhen me prodhimin, tregtinė e jashtme, investimet,ēmimet, tė ardhurat ,nivelin e punėsimit, etj .
Kėto publikime shoqėrohen me njė aneks metodologjik,
qė tregon mėnyrėn e llogaritjes dhe mbulimit pėr ēdo tregues.
Nė njė grup tjetėr botimesh, shumė tė rėndėsishme, janė botime, nė tė cilat pėrfshihen edhe botimet vjetore.
INSTAT ofron sherbimin e kryerjes se anketave prane familjeve dhe ndermarjeve ekonomike.

INSTAT ofron sherbimin e kurseve te kualifikimit te software-ve statistikore si SPSS.


www.instat.gov.al (http://www.instat.gov.al)