» Adresari i Biznesit
1-2-3 klikime...
dhe klienti ju gjen menjėherė!
...pėr Adresarin klikoni kėtu!
 

Njoftime.com
Zurück   Njoftime.com > Biznese & Shėrbime
Home Kontakti/rreth nesh Marketing Regjistrohu Publiko/pyetje-pergjigje Kalendari Adresari
+ shto njoftim tek Biznese & Shėrbime
Opsionet e njoftimit
  #1  
Alt Publikuar: 07.02.2011 12:00
Shtėpia e tė Moshuarve "GOLEM" Shtėpia e tė Moshuarve "GOLEM" ist offline
 
regjistruar: 07.02.2011
postime: 2
Standart Kavaje, - Shtėpia e tė moshuarve “GOLEM”

- Objektivi kryesor i stafit drejtues do tė jetė puna me njerėzit dhe kujdesi pėr tė moshuarit, duke krijuar ndėrmjet punonjėsve dhe banorėve njė gjuhė miqėsore, bashkėpunimi, si pasojė e punės sė organizuar e kėrkesės sė llogarisė nė mėnyrė periodik, kjo pėr ti dhėnė mundėsinė banorėve tė shtėpisė tonė tė pushimit.“GOLEMI“ te ndjehen si nje familje e madhe te mbushur me qetesi dhe ngrohtesi.
- Shtėpia jonė ėshtė e hapur dhe do tė mirepresė tė gjithė banorėt qė janė tė interesuar .
- Sot nė Shqipėri, shėrbimi social shtetėror ėshtė i pamjaftueshėm pėr tė plotėsuar kėrkesat sasiore dhe cilėsore tė strehimit dhe pėrkujdesjes pėr tė moshuarit. Nė shtėpinė e tė moshuarve Golem, ne kemi parashikuar ngritjen e njė shtėpie pėr tė moshuarit.
- Duke respektuar standardet e shėrbimeve tė pėrkujdesit shoqėror pėr tė moshuarit, kemi projektuar njė mjedis tė sigurt dhe kushte jetese sa mė aktive pėr tė arritur njė plotėsim cilėsor tė shėrbimeve pėr tė moshuarit.
- Shtėpia shtrihet nė njė sipėrfaqe ndėrtimi prej 610 m2.
- Ambjentet e jashtme zėnė njė sipėrfaqe prej 389 m2.
- Godina ka instalime elektrike dhe hidraulike bashkėkohore.
- Godina ka nje kapacitet prej 14 dhoma.
- Dhomat kanė sipėrfaqe rreth 20 m2 .
- Gjithashtu ka tualet pėr cdo dhomė.

- Shtėpia e shėrbimit pėrmban dhoma komode me kapacitet prej tre krevatesh,gjithashtu mobilim i nevojshem si dollape , komodina etj.
- Ajrim dhe ndricim i mjaftueshėm brenda normave .
- Sigurimi i njė ambjenti me temperatura tė duhura pėr ngrohje nė dimėr dhe freskim nė stinėn e verės,
- Ambjent ngrėnie ; restoranti ku do tė shėrbehen tė gjitha vaktet e rregullta tė ushqimit i cili ka njė sipėrfaqe prej 100 m2.

- Me kapacitet prej 60 personash, dhe me mobilim komod.
- Guzhina ėshtė e pajisur me tė gjitha pajisjet e gatimit dhe enėt e guzhinės ,plotėson tė gjitha kushtet e higjenės sė duhur dhe do tė drejtohet nga guzhinierė profesionistė.
- Janė parashikuar tė gjithė lehtėsirat e nevojshme pėr njė pėrkujdesje tė plotė, nga holli me komoditetin e nevojshem pėr kėtė moshe pėr ndenje dhe shplodhje, nė aktivitete tė ndryshme si, Ambient pėr tė ndjekur programe televizive, Biblioteka, salla e lojrave tė tavolinės, si tavėll,domino,shah etj.
- Higjena tek ne do te jete maksimale, do tė sigurohet pastėrtia nė ambjentet e cila do tė jetė nė nivelin mė tė lartė dhe higjena personale qė pėrfshin edhe larjen e garderobės si dhe sigurimin e njė pjese kryesore tė veshjeve tė tyre,Infermieria me shėrbim 24-orėsh.
- Ambienti pėr punonjėsin social i cili do tė mirepresė dhe studiojė cdo te moshuar si rast me vete duke i dhėnė mbėshtetje nga ana psikologjike dhe emocionale.

- Salla pėr konsulencėn e mjekėve,nga i cili do tė ndiqen tė gjithė tė moshuarit pėr cdo problem mjekėsor,
Gjithashtu nė shtėpinė e tė moshuarve “GOLEM” ofrohen dhe shėrbime funerali ne raste fatkeqsie dhe mbėshtetje pėr kėtė situate.
Nė shtėpinė e tė moshuarve “ GOLEM” do tė trajtohen dy kategori tė moshuarish:
1 Tė moshuarit qė kanė mbushur moshėn e pensionit
2 Tė moshuarit qė bėjnė pjesė tė grupit B i invalidėve qė mund tė mos ta kenė mbushur moshėn e pensionit.
- Nė sipėrfaqen e gjelbėruar pėrballė me shtėpinė e tė moshuarve, pranė shėtitores janė parashikuar udhėza pėr shėtitje, njė kėnd shplodhje nė natyrė dhe njė kėnd pushimi pėr ta, ambient pėr shėtitje dhe shplodhje me stola midis luleve dhe njė bar i vogėl nėn cadra.

Cel. : +355 69 3318540
klikoni foton pėr ta zmadhuar
Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri:  joninas14.jpg
S: 76
Madhesia:  17.9 KB  Opsionet e njoftimit kerko ne njoftim(e)
kerko ne njoftim(e):

kerkim i avancuar

Shko tek


Powered by: vB V. 3.6.4 (German technology)
Copyright ©2000 - 2015, J. E. Ltd.
Mbėshtetur nga: Shoqata "Miqėsia"