Abonohuni tek kjo Rubrike
» Adresari i Biznesit
1-2-3 klikime...
dhe klienti ju gjen menjėherė!
...pėr Adresarin klikoni kėtu!
 

Njoftime.com
Zurück   Njoftime.com > Kurse profesionale & Arsim
Home Kontakti/rreth nesh Marketing Regjistrohu Publiko/pyetje-pergjigje Kalendari Adresari
+ shto njoftim tek Kurse profesionale & Arsim
Opsionet e njoftimit
  #1  
Alt Publikuar: 16.01.2014 01:35
Spice-English Spice-English ist offline
 
regjistruar: 17.11.2007
postime: 2
Standart Anglishte E Shpejte Dhe Rezultative (Metoda me efikase per te mesuar anglisht)

NESE DESHRONI TE SHIHNI ME NGA AFER METODEN ''SPICE ENGLISH'' MUND TE VIZITONI LIBRARITE KRYESORE NE TIRANE, SI AJO E LIBRIT UNIVERSITAR, E TIRANES SE RE, LIBRARI "ALBANIA", TRI LIBRARITE PRANE PALLATIN TE KULTURES ETJ. NEPER LIBRARI GJENDET VETEM NIVELI 1.

A po behet anglishtja teper e nevojshme per te gjetur nje pune me te mire? A eshte anglishtja thelbesore per te studiuar jashte shtetit apo edhe per te emigruar? A jeni merzitur duke studiuar per vite me rradhe dhe ende nuk flisni anglisht mire? Tashme e keni zgjidhjen.

Zgjidhja e vetme eshte "Spice English" Nje metode krejt ndryshe nga te tjerat.

Pas venies ne praktike te metodes me dialogje per afro 2 vjet nxenesit tane kane arritur rezultate absolute, ku pothuajse 100% e tyre tashme flasin me me pak gabime dhe kane nje fjalor shume me te pasur fale dialogjeve te shumta te cdo fushe te jetes.

Praktike dhe shkathtesi ne te folur.

TANI ME METODEN E RE "SPICE ENGLISH" KU GJITHCKA MESOHET VETEM ME DIALOGJE CDO FJALI ESHTE E SHPJEGUAR GRAMATIKISHT, GJE E CILA NUK MUND TE GJENDET ASKUND TJETER.

Per nje Anglishte te pasur ne fjalor dhe mbi te gjitha gramatikisht te sakte. Tani kjo mund te arrihet ne kohe rekord dhe me teper cilesi ne menyre qe ju te mos keni me nevoje per kurse te tjera te gjuhes Angleze per gjithe jeten tuaj.

Gramatika nuk ka pse te jete me e merzitshme pasi tani ajo mund te mesohet gjithmone e shoqeruar me dialogje qe jane shkeputur nga pothuajse cdo situate e jetes se perditshme jozyrtare dhe zyrtare.

Libri konsiston ne 5 nivele.

Niveli 1: Per fillestaret. Edhe per ata qe nuk dine qofte edhe nje fjale te vetme ne Anglisht, ne fund te ketij niveli do jene ne gjendje te komunikojne ne shume situata te jetes se perditshme sigurisht me nje fjalor disi te limituar.Theksojme se ne kete nivel kemi pasur rezultate pothuajse 100% edhe me moshat mbi 40 vjeē.

Per momentin niveli 1 dhe 2 jane te vetmit qe kane dale ne botim.
Nivelet e tjera do te dalin pas cdo dy tre muajsh secili. Per momentin nga niveli tre deri ne 5 punohet me fotokopje.

Edhe nje here perserisim se te gjitha nivelet jane vene ne praktike prej afro dy vitesh dhe ka pasur rezultat pothuajse 100% pervec rasteve kur nxenesit nuk kane qene te rregullt ne ardhjen ne mesim.Gjithcka behet nga shqipja ne anglisht. Si rrjedhoje te gjitha dialogjet jane te perkthyera ne shqip dhe nxenesit i kthejne ato ne anglisht, pasi kjo eshte menyra me e mire per te mesuar gramatiken ne anglisht. Me pas dialogjet vihen ne praktike midis nxenesve teksa librat qendrojne mbyllur.

Ne nje pjese tjeter te librit nxenesit mund te gjejne shpjegimin gramatikor te dialogjeve fjali per fjali. Ne kete menyre ata nuk do flasin anglisht pa e kuptuar mire ate qe po thone. Kjo eshte arsyeja pse nxenesit qe kane bere nivelin e pare me "Spice English" jane shume me te perparuar se nxenesit e tjere qe kane perdorur metoda te tjera.


Mesimi i Anglishtes perqendrohet me teper ne praktike dhe me pak teori. Qellimi eshte qe jo vetem te arrihet nje anglishte e persosur si ne degjim ashtu edhe ne te folur por metodat e ndjekura ne kete metode mesimdhenie kane per qellim qe te lene te nxenesi nje deshire per te qendruar ne kontakt me gjuhen Angleze, te analizojne vazhdimisht ato ēka degjojne edhe pas mbarimit te te gjitha niveleve, ne menyre qe gjithcka qe mesohet ketu te mos harrohet lehte.

Nje mundesi qe nuk mund te gjendet askund tjeter.

Per te gjithe ata qe duan te mbrojne IELTS-in ose TOEFL-in, kurse 3 mujore te gjuhes zyrtare ku perfshihen 4 fazat e provimit: Speaking, Listening, Reading dhe Writing.
Per nxenesit qe japin Toefl-in ky kurs ka pasur rezultat pothuajse 100%, ndersa per IELTS-in tre muaj ne nje pjese te mire te rasteve jane te pamjaftueshme, pasi rezulton provim me i veshtire. Per IELTS-in duhen te pakten 4 muaj kurs.
Pėr tė gjithė ata qė janė tė interesuar tė kryejnė kurse tė gjuhės angleze me metoden “Spice English” mund tė kontaktoni nė adresėn: spiceenglish@yahoo.com ose nė numrin 069 44 88 777

Seancat janė 60 minutėshe. Grupet janė te vogla; vetem 2-4 veta.
Per kurset individuale pagesa eshte e njejte: 10.000 leke ne muaj, por seancat jane 30 minuteshe, 5 here ne jave.
Kurset janė vetėm intensive 5 herė nė javė, nga e hėna deri tė premten.

Si fillim duhet te behet nje testim me goje ne anglisht per te percaktuar nivelin.


Adresa: Stacioni i trenit, prane pikes se karburantit: "Taci Oil".Opsionet e njoftimit kerko ne njoftim(e)
kerko ne njoftim(e):

kerkim i avancuar

Shko tek


Powered by: vB V. 3.6.4 (German technology)
Copyright ©2000 - 2015, J. E. Ltd.
Mbėshtetur nga: Shoqata "Miqėsia"