» Adresari i Biznesit
1-2-3 klikime...
dhe klienti ju gjen menjėherė!
...pėr Adresarin klikoni kėtu!
 

Njoftime.com
Zurück   Njoftime.com > Turizėm
Home Kontakti/rreth nesh Marketing Regjistrohu Publiko/pyetje-pergjigje Kalendari Adresari
+ shto njoftim tek Turizėm
Opsionet e njoftimit
  #1  
Alt Publikuar: 31.03.2013 13:30
Marled.al Marled.al ist offline
 
regjistruar: 14.08.2012
postime: 42
Standart Udhetim ne Paris


NISJA NE DATE 11 PRILL 2013


Dita 1: Tirane - Paris

Nisja nga aeroporti i Rinasit per ne Paris.
Mberritja dhe pritja nga partneret dhe guida jone.
Transferta dhe akomodimi ne hotel.

Dita 2: Tur ne Paris

Pas mengjesit ne hotel do te zhvillojme Turin e qytetit te Parisi, i njohur ne te gjithe boten si Qyteti i Dritave dhe kryeqyteti i Europes, nje nga destinacionet me te lakmuara nga turistet.

Ne qofte se vizitoni Parisin, turi juaj duhet te perfshije patjeter ne stlin e tij barok e gotik, pjese si ngjitja ne Kullen Eiffel apo vizita e muzeut te Louvrit; elemente qe e bejne kete qytet te paharrueshėm.
Ne turin e Parisit perfshihet:
Shetitorja e Champ Elysee ( e cila eshte dhe shetitorja kryesore e qytetit nga ana arkitekturore) me pas vazhdojme me Piaca e Vendome & Concorde, duke pasur mundesi per foto, Harku i Triumfit, Kullen Eifel, Notre Dame de Paris si dhe Palace Royal,
Piaca qendrore te l’Opera afer me sqendren tregetare LA FAYET si dhe unazen e brendshme te Parisit. Kohe e lire per dreken e cila eshte fakultative.

Program Opsional Extra Pagese - Shetitje me anije ne Lumin e Seines

Akomodimi ne hotel.

Dita 3: Paris

Program Opsional (Pagese Extra) - Vizite ne muzeun e Louvrit

Mengjesi ne hotel. Me pas programi yne vazhdon me viziten e Louvrit ku do te keni mundesi te vizitoni nje nga muzete me te medhenj te botes. Nje pershkrim historik i legjendes se ndertimit te Louvrit, ku gjendet nje nderthurje fantastike e stilit Rilindas te ndertimit, me orientim Italian dhe dekorim Francez, si dhe nderhyrjes moderne te konstruksionit me piramidat e xhamit ne pjesen superiore te hyrjes.Me pas nen drejtimin e hollesishem te guides profesionale kalohet ne pavionet e punimeve Italiane, Franceze, ne Grande Galerie si dhe se fundi ne pikturen e Monalizes, duke krijuar nje ide tė qarte te zhvillimit historik te artit perendimor. Kohe e lire per dreken, e cila eshte fakultative.

Program Opsional (Pagese Extra) - Disney Land
Akomodimi ne hotel.

Dita 4: Paris - Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas largimit nga hoteli i drejtohemi Aeroportit Internacional te Parisit.
Fluturimi drejt Tiranes.Kthimi ne Tirane.

Cmimi per person: 549 Euro

Paketa perfshin:
  • Udhetimi me avion Tirane - Paris - Tirane
  • Akomodimi ne hotel me 3 yje
  • Mengjeset ne hotel
  • Tur ne qytetin e Parisit
  • Vizitat sipas programit
  • Transfertat
  • Guide profesionale
Rezervoni ne info@marled.al ose ne +355 69 65 87 554
http://marled.al/udhetim-ne-paris/

Cel. : +355 69 65 87 554
klikoni foton pėr ta zmadhuar
Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri:  Paris.jpg
S: 70
Madhesia:  141.3 KB  Opsionet e njoftimit kerko ne njoftim(e)
kerko ne njoftim(e):

kerkim i avancuar

Shko tek


Powered by: vB V. 3.6.4 (German technology)
Copyright ©2000 - 2015, J. E. Ltd.
Mbėshtetur nga: Shoqata "Miqėsia"