kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofrojme Kurse Kontabiliteti te mbajtura me dore dhe kompjuter(individuale ose maksimumi deri ne 2 persona)

  Kurse praktike tė kontabilitetit financiar(Me dorė dhe me kompjutėr).

  Studio jonė e kontabilitetit “sxdfinance”po bėn mė shumė se 15 vjet qė organizon kurse profesionale praktike tė kontabilitetit financiar. Ajo ka qėnė dhe vazhdon tė jetė shumė e suksesshme,kėtė e tregon fakti i ritjes sė vazhdueshme tė pjesmarėsve nė kėto kurse.

  Celėsi i kėtij suksesi qėndron nė faktin se:.

  1.Kurset studio jonė i organizon individualisht,ose maksimumi deri nė dy persona ,(nėqoftėse 2 praktikantė do ta gjejnė vetė njeri tjetrin).Duke qėnė kurs invidual ju mund tė bėni cdo lloj pyetje ,dhe ne ju sigurojmė se do tė merni pėrgjigjen e duhur,duke qartėsuar gjithcka.

  2.Nė mėnyrėn e shpjegimit,korektėsinė dhe aftėsinė komunikuese,mėnyrės bindėse nė shpjegimin e “ekuacionit kontabėl”.Zhvillimi i ketij kursi behet nga Kontabiliste me titull profesional "Kontabel i Miratuar", dhe me nje pervoje prej 40 vjet ne kete profesion.

  3.Ajo, qė ėshtė mė e vecanta tek ne , ėshtė fakti qė mbajtja e kontabilitetit do tė ndėrtohet dy herė,njėherė nė mėnyrė manuale(mbajtja e kontabilitetit me dorė),dhe mė pas tė gjitha/dhe tė njėjtat veprime do tė kontabilizohen nė sistemin kompjuterik “Financa 5.0”,dhe nė kėtė rast, ju vetė do tė konstatoni qė rezultati,kostoja,bilanci dhe tė gjitha pasqyrat e tjera Financiare, do tė rezultojnė(dhe duhet te rezultojne) njėlloj si nė kontabilitin e mbajtur me dorė,ashtu edhe nė kontabilitetin e mbajtur nė kompjutėr,duke mėsuar nė kėtė mėnyrė pėrdorimin e programit financiar jo nė mėnyrė mekanike,por me llogjikėn e funksionimit tė kontabilitetit,si dhe nė kėtė mėnyrė,mbasi praktikanti do tė kuptojė mirė kontabilitetin e mbajtur me dore dhe pėrdorimin e programit “Financa 5.0” ,ai/ajo do tė jetė nė gjėndje tė pėrdorė cdo lloj programi tjetėr Financiar Kompjuterik si “Alpha Platinum-Web”, “Bilanci”, e tj.sepse pėrderisa kontabiliteti ėshtė “njė”,atėhere tė gjitha programet duhet tė tė cojnė nė tė njėjtin rezultat,ndryshimet midis programeve janė thjesht “mekanike”,opsionale,ndryshim modulesh apo konfigurimesh.


  4.Ky kurs ėshtė llogaritur tė kryhet brėnda 12 seancave, cdo seance zgjat 1 orė e 30 min. ,pra gjithsej kursi pėrfundon brėnda 18 orėve.pagesa kryhet nė fillim tė kursit,

  5. Tek ne,tarifat pėr orė janė pothuajse tė barabarta me ato tė kurseve tė zhvilluara nė grupe me shumė pjesmarės,megjithėse kursi tek ne zhvillohet individualisht ose maksimumi me 2 pjesmarės,dhe vetkuptohet qė pėrfitimi ėshtė shumė herė mė i madh.Konkretisht 700 lek pėr orė kur kursi ėshtė krejtėsisht individual,dhe 500 lek/ora per cdo person ,kur kursi kryhet me dy pjesmarės.

  6.Ne kemi pėrfshirė,dhe shpjegojmė pothuajse cdo lloj transaksioni qė ndodh nė shoqėritė tregtare ,mėnyren e mbajtjes sė kontabilitetit dhe vecoritė qė ekzistojnė midis shoqėrive tregtare tė ndėrtimit,prodhimit,shėrbimit,tregtimit ,farmaceutike e tj ,me qėllim qė pas kursit, kursanti tė jetė i aftė profesioanlisht tė punojė nė cdo firmė apo kompani qė do tė fillojė punė si kontabilist apo ekonomist finance.

  7.Ne nuk shpjegojmė me leksione te shkėputura,kjo do tė ishte monotone dhe ju me siguri nuk do tė kishit nevoje pėr kėtė mėnyrė shpjegimi.

  8.Ne kemi ndėrtuar njė ushtrim tė plotė tė njė Firme Prodhimi, dhe ju vetė do tė filloni punėn fillimisht ne mbajtjen e kontabilitetit me dore dhe me pas nė kompjuter nėpėrmjet programit financiar “Financa 5 “duke filluar nga celja e nje ndermarje tė re me nje kod ne emrin tuaj.Ju do tė kini cdo lloj dokumentacioni mbi tavolinėn e punės,faturat e blerjeve dhe shitjeve,praktikat e importeve dhe eksporteve,statement of the bank,mandat arkėtimet dhe mandat pagesat e arkės e shumė me tepėr……

  9.Ne jemi munduar qė ushtrimin tone tė mos e rendojmė me transaksione monotone dhe tė pėrsėritura,por me qėllim qė ju tė ndjeni kėnaqėsi gjatė kursit,jemi pėrpjekur qė cdo orė apo cdo ditė ju tė mėsoni gjėra tė reja,duke vėnė theksin nė transaksione, qė pak a shumė janė mė tė vėshtira,dhe pėr tė cilat ju do tė kishit mė shumė nevojė,
  Ushtrim i plotė kontabel ,si njė vazhdimėsi ngjarjesh ekonomike,bazuar mbi dokumentat bazė financiare me tė cilat punohet realisht nė njė firmė apo kompani,ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė kuptuar kontabilitetin .
  Plotėsimet dhe transferimet elektronike tė Librit tė Shitjes,tė Blerjes,tvsh-sė dhe fdp-sė sė sig.shoq e tap—it ,Janė pjesė pėrbėrėse e kėtij trajnimi dhe pėrfshihen brėnda kėtyre orėve .

  10.Nė fund tė trajnimit ju do tė merni me vehte tė gjithė ushtrimin e zgjidhur nė tė dyja variantet si nė atė tė mbajtur me dorė edhe atė tė mbajtur nėpėrmjet programit kompjuterik, se bashku me dokumentacionin baze si dhe te gjitha pasqyrat financiare dhe te gjithė ditaret.Librin e madh e tj. duke patur kėshtu shėmbullin tuaj si njė ndėrmarje provė ,me tė cilėn mund tė konsultoheni pėr nonjė rast qė mund tė haroni gjatė kalimit tė kohės nė firmė ku ju jini duke punuar,ose aty ku do tė punoni .

  11.Jemi te Ēertifikuar dhe LinĒesuar me nr.NIPTI:K81923013J  Klikoni me poshte,lexoni dhe studjoni 5 tema dhe ushtrime Kontabiliteti te zgjidhura,per tu njohur paraprakisht me menyren tone te shpjegimit
  STUDIO KONTABILITETI

  E-mail :sxdfinance@gmail.com.
  Adresa: Rr.”Arkitekt Sinani”kryqėzimi i unazės me rrugen per porcelain”,
  prapa Triss(ish Rozafa)(te bryli). pallati i ri(4) ,kati i pare

  Tel: 0675135597
  [/size]