Punedhensi: Calgon Corporation
Tel / Fax: /
alina_bajrami@yahoo.co.uk
Profesioni:
Firma e mirėnjohur “Calgon Corporation”, e cila luan prej mėse 30 vjetėsh rolin e liderit nė prodhimin e produkteve kozmetike nė mbarė tregun evropian, mė nė fund ka zbritur fuqishėm edhe nė tregun shqiptar.Pėr plotėsimin e nevojave nė personel, ajo kėrkon te punėsojė njė person nė rolin e asistentes personale tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Degės sė Disrtubimit tė Filialit tė Shqipėrisė.Personi i kėrkuar duhet tė jetė i aftė tė: tė mirėmbajė organikun e skedarėve qendror tė bordit ekzekutiv tė firmės, tė administrojė axhendėn zyrtare tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm, tė sistemojė axhendėn personale tė drejtorit tė pėrgjithshėm, tė mbajė relacionet mes drejtorit tė pėrgjithshėm dhe zyrave operative tė firmės, tė shoqėrojė drejtorin e pėrgjithshėm nė takimet zyrtare tė tij.
Personi i kėrkuar duhet tė :zotėrojė gjuhė angleze, gjuhėt suplementare perbėjnė avantazh, tė ketė mbaruar shkollėn e lartė, tė mos jetė mė shumė se 30 vjeē, tė jetė fleksibile me oraret e punės, tė jetė e paraqitėshme, tė jetė shumė aktive nė administrimin e funksioneve tėsaj, tė ruajė diskretitetin, tė jetė e gatėshme pėr udhėtime jashtė vendit.
Paga e ofruar ėshtė 600 euro. Personat e interesuar tė dorėzojnė CV-tė e tyre dhe dy fotografi tė ndryshme ne adresėn e mėposhtmė te sekretariatit.Data pėrfundimtare e pranimit tė kėtyre aplikimeve ėshte 21.10.2005. Personat mė tė pėrshtatshėm do kontaktohen pėr datėn e intervistės.Mirėpresim dokumentacionin tuaj.
Sekretarja e Pėrgjithshme
Alina Bajrami


Punedhensi: EUROGRAMA SHPK
Tel / Fax: 0682061362 04256415 / 04/256415
eurograma@hotmail.com
Profesioni: Elektricist
Te punoje ne makinerite e biskotes dhe te paketimit te saj

Punedhensi: ARIES XxX PRODUCTION & ENTERTAINMENT
Tel / Fax: 0692060380 /
ariesproductions@aim.com
Profesioni:
KERKOHEN VAJZA DHE DJEM TE MOSHES 18-28 VJEC PER TE MARE PJESE NE FILM EROTIK:
VAJZAT DUHET TE JENE 170+ TE GJATA.
PAGA SHUME TE KENAQSHME, TE INTERESUARIT TE KONTAKTOJNE NE NUMRIN E MEPOSHTEM:
+355692060380
DJEMT DHE VAJZAT MUND TE DERGOJNE PROFILIN DHE FOTON E TYRE TEK POSTA ELEKTRONIKE.

ariesproductions@aim.com

P.S.Nga kerkesat e shumta dhe te paqarta Deshem te shtojme disa info te metejshme per distrubutimin e filmit dhe pages, targeti jone nuk eshte tregu SHQIPETARE por ai i Amerikes se VERIUT dhe JUGUT plus disa vendeve Europjane si Norvegji, Suedi, Rusi Danimarke, Hollande,
Gjermania dhe Anglia nuk jane konfirmuar ende.

Momentin qe Aries Production dhe Aktori/Aktorja bien dakort atehere neshkruet nje kontrate per pagesen qe eshte 7% e shitjeve totale te filmit brenda 6 muajve + paga kryesore qe kap shifren e 50000 euro deri ne 150000 euro ne baze te rolit qe aktori/aktorja do te luaj.
Xhirimet e filmit do zgjasin 2 jave dhe do te ralizohet ne Tirane
Per info te metejshme na kontaktoni tek Nr i telefonit nga ora 08:00 AM deri ne 08:00 PM

Me respekt
Stafi Aries XxX Production&Entertainment


Punedhensi: Internet Center "Mondi"
Tel / Fax: 00355692554114 /
xhoni_07@yahoo.com
Profesioni:
erkohet nje djele per te punuar ne nje Internet & Game Center. Preferohet i moshes 22-28 vjec. Orari 8:00 16:30

Punedhensi: Qendra Jupiter kerkon mesuese te gjuhes angleze
Tel / Fax: 22 00 21/ 0682813920 /
qendrajupiter@hotmail.com
Profesioni: Mėsues


Qendra Jupiter kerkon mesuese te gjuhes angleze, te kete mbaruar fakultetin perkates, e afte dhe kembengulse ne punen e mesimdhenies.
Kandidatet do te perzgjidhen.

Ju mirepremsim!Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


OFFICE AUTOMATION SUPPORT

The primary role is, to provide a quality support for client office automation equipment (PCs, printers, etc) and application related problems, & to ensure all problems reported are resolved in due time.

MAIN RESPONSIBILITIES

Responsible for client office automation equipment.
Provide first line fault diagnosis, find solution and resolve common problems.
Fix some hardware problems (toner in printer, cable, floppy driver, keyboard, mice, monitor, video cards, etc).
Fix some software problems (MS Office, client e-mail application, Internet Explorer, etc).

QUALIFICATIONS

Knowledge in Microsoft products such as Windows 2000/2003 servers, Exchange 2000/2003, MS Office.
Knowledge in of the PC hardware architecture.
Fluent spoken and written English.
High school diploma or degree in Electronic Engineering.

THE CANDIDATE SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to work flexible hours.
Willing to learn new office techniques and systems
Confidential / Reliable

The position is within the Technology Department / IT and reports to Computing & Network Communication Services Supervisor.


Punedhensi: American Bank of Albania
Tel / Fax: 04 276 205 / 04 248 762

Profesioni:
The American Bank of Albania is looking to hire someone in the following position:

Job Description:
Card Services Clerk /Reconciliation & Reporting / Card Service Department


1. Print every day Delta Singular and VISA reports.
2. Reconcile VISA settlement account with Raiffeisen Bank.
3. Reconcile daily TLF off us transactions with Delta Singular and VISA reports and prepare vouchers for booking Off us transactions.
4. Reconcile daily TLF remote on us transactions with Delta Singular and Visa reports and prepare vouchers for booking of Remote on us transactions.
5. Book Visa Charges and incomes. 6. Reconcile Suspense Off us transactions periodically.
7. To undertake other duties as may be required from time to time.
8. To be fully conversant with Bank Rules, Operating Procedures and computer procedures as they relate to her area of work.

Punedhensi: ARIES XxX PRODUCTION & ENTERTAINMENT
Tel / Fax: 0692060380 /
ariesproductions@aim.com
Profesioni:
KERKOHEN VAJZA DHE DJEM TE MOSHES 18-28 VJEC PER TE MARE PJESE NE FILM EROTIK:
VAJZAT DUHET TE JENE 170+ TE GJATA.
PAGA SHUME TE KENAQSHME, TE INTERESUARIT TE KONTAKTOJNE NE NUMRIN E MEPOSHTEM:
+355692060380
DJEMT DHE VAJZAT MUND TE DERGOJNE PROFILIN DHE FOTON E TYRE TEK POSTA ELEKTRONIKE.

ariesproductions@aim.com

P.S.Nga kerkesat e shumta dhe te paqarta Deshem te shtojme disa info te metejshme per distrubutimin e filmit dhe pages, targeti jone nuk eshte tregu SHQIPETARE por ai i Amerikes se VERIUT dhe JUGUT plus disa vendeve Europjane si Norvegji, Suedi, Rusi Danimarke, Hollande,
Gjermania dhe Anglia nuk jane konfirmuar ende.

Momentin qe Aries Production dhe Aktori/Aktorja bien dakort atehere neshkruet nje kontrate per pagesen qe eshte 7% e shitjeve totale te filmit brenda 6 muajve + paga kryesore qe kap shifren e 50000 euro deri ne 150000 euro ne baze te rolit qe aktori/aktorja do te luaj.
Xhirimet e filmit do zgjasin 2 jave dhe do te ralizohet ne Tirane
Per info te metejshme na kontaktoni tek Nr i telefonit nga ora 08:00 AM deri ne 08:00 PM

Me respekt
Stafi Aries XxX Production&Entertainment


Punedhensi: Arben
Tel / Fax: +355682024048 / +3554240710
avisjeta@hotmail.com
Profesioni: Ekonomist
Kam nje kompani private dhe kerkoj te punesoj nje Goce qe njeh kompjuterin dhe gjuhen angleze

Punedhensi: Turbo Moda
Tel / Fax: +355682059727 /
turbo@yahoo.com
Profesioni: Ekonomist
Kerkojme nje financier qe te kryeje veprimet me tatimet dhe me doganen per firmen tone. Pagesa e kenaqshme

Punedhensi: Bar Inter
Tel / Fax: 00355692024152 /
t_tahiraj@hotmail.com
Profesioni: Banakier
Kerkojme banakier me eksperience dhe i ofrojme page teper te kenaqshme(30.ooo leke). Te jete i gatshem te punoje jashte orarit.

Punedhensi: Qendra Kujdesit Shendetsor Harrison
Tel / Fax: 04 378937/0692161671 / 04 378937
info@homecarealbania.com
Profesioni: Infermier
Kerkohen infermiere M/F me experience pune, mosha mbi 22 vjec. Te gatshem per te punuar me tre turne. Te interesuarit te kene me vete diplome (fotokopje), deshmi kualifikimi,dokument identifikimi,nje pershkrim i shkurter i experiences, dy fotografi.

Punedhensi: INTERNATIONAL COMMERCIAL BANK
Tel / Fax: 254-372 / 256-254 / 254 - 368
info@icbank-albania.com
Profesioni:
ICB has a vacancy in the position of Loan Officer.The Candidate should fulifill these criteria:
1.Have a degree in economics,
2.Have job experience in this position
3.Good Written Command of English
4.Able to work hard and under presure
5.Be a good team player

Punedhensi: AMC
Tel / Fax: 04275151 / 375194
human-resources@amc.al
Profesioni:
E ARDHMJA NE DOREN TUAJ!

AMC ofron njė mundėsi tė shkėlqyer pėr tė gjithė ata individė te kualifikuar dhe energjikė tė cilėt kėrkojnė tė bėhen pjesė e njė mjedisi dinamik dhe shpėrblyes. Ne jemi njė kompani qė rritet me ritme tė shpejta dhe i stimulojmė punonjėsit me ambicie profesionale

Pėrgjegjės i Sektorit tė Reklamės dhe Promocionit

* Tė kenė diplomė universitare nė Ekonomi, Profili Marketing.
* Tė kenė diplomė pasuniversitare nė Marketing apo fusha tė ngjashme.
* Tė kenė tė paktėn 2 vjet eksperiencė nė marketing, komunikim, marrėdhėnie publike dhe pozicione tė tjera tė ngjashme.
* Tė kenė aftėsi iniciative dhe komunikimi me tė gjithė nivelet e manaxhimit.
* Tė kenė aftėsi nė manaxhimin e njerėzve.
* Tė kenė eksperiencė nė manaxhim projektesh.
* Tė kenė baza shumė tė mira tė marketingut.
* Tė jenė fleksibėl, tė adaptueshėm ndaj ndryshimeve tė vazhdueshme.
* Tė kenė aftėsi tė shkėlqyera negociuese dhe prezantuese.
* Tė kenė aftėsi superiore komunikimi me shkrim dhe me gojė.
* Tė jenė tė fokusuar, kreativė, energjikė dhe ambiciozė.
* Tė kenė njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės Angleze (e folur dhe e shkruar).
* Tė kenė njohuri shumė tė mira tė programeve tė paketės Microsoft Office.

Detyrat kryesore tė pozicionit:

*Ideimi dhe pėrgatitja e drafteve pėr fushatat promocionale dhe shpėrndarja e kėtij drafti nė mediat pėrkatėse.
*Ideimi dhe pėrgatitja e produkteve tė ndryshme promocionale.
*Ideimi dhe koordinimi i fushatave promocionale.
*Mbajtja e kontakteve me klientėt potencialė, bashkėpunėtorė tė AMC-sė dhe krijimi i kontakteve tė reja.
*Manaxhimi i sektorit tė reklamės dhe promocionit.


Punedhensi: AMC
Tel / Fax: 04275151 / 375194
human-resources@amc.al
Profesioni:
E ARDHMJA NE DOREN TUAJ!

AMC ofron njė mundėsi tė shkėlqyer pėr tė gjithė ata individė te kualifikuar dhe energjikė tė cilėt kėrkojnė tė bėhen pjesė e njė mjedisi dinamik dhe shpėrblyes. Ne jemi njė kompani qė rritet me ritme tė shpejta dhe i stimulojmė punonjėsit me ambicie profesionale

Pėrgjegjės i Sektorit tė Reklamės dhe Promocionit

* Tė kenė diplomė universitare nė Ekonomi, Profili Marketing.
* Tė kenė diplomė pasuniversitare nė Marketing apo fusha tė ngjashme.
* Tė kenė tė paktėn 2 vjet eksperiencė nė marketing, komunikim, marrėdhėnie publike dhe pozicione tė tjera tė ngjashme.
* Tė kenė aftėsi iniciative dhe komunikimi me tė gjithė nivelet e manaxhimit.
* Tė kenė aftėsi nė manaxhimin e njerėzve.
* Tė kenė eksperiencė nė manaxhim projektesh.
* Tė kenė baza shumė tė mira tė marketingut.
* Tė jenė fleksibėl, tė adaptueshėm ndaj ndryshimeve tė vazhdueshme.
* Tė kenė aftėsi tė shkėlqyera negociuese dhe prezantuese.
* Tė kenė aftėsi superiore komunikimi me shkrim dhe me gojė.
* Tė jenė tė fokusuar, kreativė, energjikė dhe ambiciozė.
* Tė kenė njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės Angleze (e folur dhe e shkruar).
* Tė kenė njohuri shumė tė mira tė programeve tė paketės Microsoft Office.

Detyrat kryesore tė pozicionit:

*Ideimi dhe pėrgatitja e drafteve pėr fushatat promocionale dhe shpėrndarja e kėtij drafti nė mediat pėrkatėse.
*Ideimi dhe pėrgatitja e produkteve tė ndryshme promocionale.
*Ideimi dhe koordinimi i fushatave promocionale.
*Mbajtja e kontakteve me klientėt potencialė, bashkėpunėtorė tė AMC-sė dhe krijimi i kontakteve tė reja.
*Manaxhimi i sektorit tė reklamės dhe promocionit.


Punedhensi: ALTIN DISHA
Tel / Fax: ++355 6820 50281 /
adisha@amc.al
Profesioni: Murator
Quhem Altin Disha, dhe kam nje eksperince te konsiderueshme si teknik ndertimi. Qe prej 10 vitesh kam punar ne nje profesion te tille, Kam qene pjesemarres me kontributin tim ne ndertimin e shume veprave.

Punedhensi: REVISTA TREGTARE
Tel / Fax: 04233061 /

Profesioni:
KERKOHEN MENAXHERE DHE MENAXHER PER MBLEDHJE REKLAMASH NE TE GJITHE SHQIPERINE.TE JENE TE PARAQITSHEM DHE TE SHKATHET PER KOMUNIKIM ME KLIENTET.TE INTERESUARIT TE KENE MBARUAR SHKOLLEN E MESME DHE TE PARAQISIN CV E TYRE ME FOTOGRAFI

Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Server and Operating Systems Administration (Linux/Unix platform based)

The person will handle the administration and management of the Operating Systems (Linux/Unix) and services, maintenance of the server hardware infrastructure.

MAIN RESPONSIBILITIES

Installation, configuration and administration of the Linux/Unix based operating systems.
Installation, administration and maintenance of the application services (E-mail, DNS, Web, etc).
Setup and configuration of the server hardware and related systems.
Troubleshoot and failure management.

QUALIFICATIONS

Knowledge in Linux and UNIX products.
Knowledge in of the Intel platform hardware architecture.
Fluent spoken and written English.
High school diploma or degree in Electronic Engineering.

THE CANDIDATES SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to learn new office techniques and systems
Willing to work flexible hours.
Confidential / Reliable


The position is within the Technology Department / IT and Reports to the Computing & Network communication Services Supervisor.


Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


DATA NETWORK ENGINEER

The person will work within the Data Network function to supervise and manage the equipments, architecture and systems related to the data network.

MAIN RESPONSIBILITIES

Manage data network infrastructure.
Install and configure routers, switches and other data network infrastructure.
Troubleshoot and manage failures in the data network infrastructure.
Install, configure and manage the security systems firewall, IDS, VPNs.

QUALIFICATIONS

Background on LAN and WAN data network technologies.
Knowledge in protocols and internetworking competence.
Fluent spoken and written English.
High school diploma or degree in Electronic Engineering

THE CANDIDATES SHOULD BE:

Very good team player.
Willing to work flexible hours.
Confidential/Reliable


The position is within the Technology Department / IT and Reports to the Computing & Network communication Services Supervisor.


Punedhensi: bledi
Tel / Fax: 0682340670 /
bledi_er@hotmail.com
Profesioni:
Shes foni dj me kompiuter 4 bokse 2x300w pak te perdorur & 2x250 te rinj
amplifik, mixer, kufje, mikrofon, dhe nji arkiv prej 5000 kengesh te zgjedhura dhe te sistemuara
cmimi 1250 euro

Punedhensi: Alfa Information Real Estate
Tel / Fax: 262871 / 231620
info@alfainformation.com
Profesioni: Sekretare
Sekretare/Agjente Imobiliare, Te di shume mire gjuhen angleze dhe programet kryesore te kompjuterit

Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Mediation & Provisioning Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Mediation & Provisioning Systems.


MAIN RESPONSIBILITIES

Manage Mediation & Services & Processes Configure & Administrate Mediation & Provisioning Services & Processes
Support and Operate Mediation & Provisioning Systems
Analyze and Complete Internal Client Request for Mediation & Provisioning Systems


QUALIFICATIONS

University Degree in Computer Information System or Computer Science or Informatics or Electronic Engineering
Background on UNIX or LINUX or VMS Systems
Basic Knowledge on RDBMS Databases
Knowledge on Business Processes, Organizational Behavior, Verbal & Written Communication Skills
Fluent spoken and written English


THE CANDIDATES SHOULD BE:

A very good team player.
Willing to work flexible hours.
Confidential/Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.


Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Mediation & Provisioning Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Mediation & Provisioning Systems.


MAIN RESPONSIBILITIES

 Manage Mediation & Services & Processes
 Configure & Administrate Mediation & Provisioning Services & Processes
 Support and Operate Mediation & Provisioning Systems
 Analyze and Complete Internal Client Request for Mediation & Provisioning Systems


QUALIFICATIONS

 University Degree in Computer Information System or Computer Science or Informatics or Electronic Engineering
 Background on UNIX or LINUX or VMS Systems
 Basic Knowledge on RDBMS Databases
 Knowledge on Business Processes, Organizational Behavior, Verbal & Written Communication Skills
 Fluent spoken and written English


THE CANDIDATES SHOULD BE:

 A very good team player.
 Willing to work flexible hours.
 Confidential/Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.


Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d.
Tel / Fax: + 355 4 229 811 /
mpanavija@huawei.com
Profesioni:
We are looking for a FIXED NETWORK PRODUCT MANAGER (includes: NGN, Broadband(xDSL) products and
xDSL CPE, Integrated Access Network, Signaling gateway and so on)

Responsibilities:
- Take charge of the development and marketing of Fixed network Product’s market in Albania
- Take charge of the investigation of operator’s requirements and market planning
- Take charge of the admittance, certification and the sales of the products
- Take charge of meeting the annual product sales target

Requirements:
- Graduate from Telecommunication/IT technologies specialty
- Having the experience of bidding, presentation, similar products background is preferred
- Having marketing, sales or development experience in telecommunication industry with more than 2 years
- Working experience of other vendors is preferred
- Fluent English (spoken and written)


Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d
Tel / Fax: + 355 4 229 811 /
mpanavija@huawei.com
Profesioni:
We are looking for a MOBILE (GSM) NETWORK PRODUCT MANAGER

Responsibilities:
- Prepare and argue presentation for customers regarding Huawei specific products
- Products quotation
- Prepare professional solutions according to the customer’s requirements
- Projects discovery and improvements

Requirements:
- Telecommunication or Electrical/Electronic Engineering studies
- 2-3 years related experience in marketing with relevant Mobile Networks GSM regarding operators or telecom equipments
- Strong knowledge in wireless network including GSM
- Able to work independently and in a team also in order to complete projects using judgment and experience
- Good written, oral and presentation skills.
- Basic project management skills
- Negotiation and decision-making skills
- Fluent English (spoken and written)


Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d
Tel / Fax: + 355 4 229 811 /
mpanavija@huawei.com
Profesioni:
We are looking for an ACCOUNT MANAGER

Responsibilities:
1 – General marketing of the Huawei brands:
- Organize and take part in technical conferences in the field of industry, seminars and exhibitions
- Organize and deliver presentations on product line and company profile
- Publish advertisements and articles on product line, give suggestions on type of media to be used for publication
- Give company promotion presentations of the product line equipment for customers
- Create and maintain archive of technical and promotional documents and materials
2 – Sales activity:
- develop and strengthen relationships with customers at assigned account
- promote and sell products to the customers at assigned account
- plan and report activities at assigned account
- formulate target plans and monitor the implementation at assigned accounts
- find and report project opportunities to director
- conduct commercial presentations at the customer side
- conduct commercial and technical meetings at assigned accounts
- monitor market opportunities and competitors activities at assigned accounts
- take part in customer’s events
- adjust technical proposals from the Product manager and PMD
- project support and control customer satisfaction
3 – Market analysis:
- get market information in the relevant business industries

Requirements:
- Hold a Bachelor degree or above in Management, Telecommunications, Information Technology or Computer Science. Additional education is welcome.
- Fluent English (spoken and written)
- At least 2 years of working experience in telecommunication or relevant area is required. Experience in other ventures is preferred,


Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Mediation & Provisioning Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Billing System Services.

MAIN RESPONSIBILITIES

 Manage Mediation & Provisioning Services & Processes
 Configure & Administrate Mediation & Provisioning Services & Processes
 Support and Operate Mediation & Provisioning Systems
 Analyze and Complete Internal Client Request for Mediation & Provisioning


QUALIFICATIONS

 University Degree in Computer Information System, Computer Science, Informatics or Electronic Engineering
 Background in UNIX or LINUX or VMS Systems
 Basic Knowledge in RDBMS Databases
 Knowledge on Business Processes and Organizational Behavior
 Verbal & Written Communication Skills
 Fluent spoken and written English

THE CANDIDATE SHOULD BE:

 A very good team player.
 Willing to work flexible hours.
 Confidential / Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.


Punedhensi: Qendra Jupiter, URGJENT
Tel / Fax: 22 00 21/ 0682515548 /
qendrajupiter@hotmail.com
Profesioni: Mėsues
Urgjent!
Qendra Jupiter kerkon mesuese te gjuhes angleze, te kete mbaruar fakultetin perkates, e afte dhe kembengulse ne punen e mesimdhenies.

Kandidatet do te perzgjidhen menjehere sot.

Ju mirepremsim!


Punedhensi: ALB SECURITY Sh.p.k.
Tel / Fax: 04 274456 - 222977 / 04 274457
info@alb-security.com
Profesioni:
Siamo una societą di sistemi di sicurezza e videocontrollo, con sede in Tirana. Cerchiamo dei tecnici elettronici che abbiamo una certa esperienza in installazione elettrica ed elettronica, preferibilmente che abbiamo gią effettuato installazioni di sistemi di sicurezza.
L'etą deve essere compresa da 23 a 28 anni max. E' indispensabile saper parlare la lingua italiana, sarą titolo preferenzilae la consocenza della lingua inglese.
Deve essere dotato di patente di guida per autovettura.
Ottima possibilitą di guadagno, carriera e soddisfazione professionale.
Inviare CV e fissare un appuntamento presso i nostri uffici

Punedhensi: INTERNATIONAL COMMERCIAL BANK
Tel / Fax: 254-372 / 256-254 / 254 - 368
info@icbank-albania.com
Profesioni:
ICB kerkon nje analist kredie. Kandidati duhet te kete keto kerkesa:
1. I diplomuar ne Ekonomi-Finance;
2. Preferohet me eksperience pune ne kete fushe;
3. Te kete nivel te larte ne anglishten e shkruar;
Kandidatet duhet te paraqesin CV ne anglisht me nje fotografi deri me date 17/10/2005.

Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Billing Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Billing System Services.

MAIN RESPONSIBILITIES

 Manage Billing Services & Processes
 Configure & Administrate Billing Services & Processes
 Support and Operate Billing Systems
 Analyze and Complete Internal Client Request for Billing


QUALIFICATIONS

 University Degree in Computer Information System, Computer Science, Informatics or Electronic Engineering
 Background in UNIX or LINUX or VMS Systems
 Basic Knowledge in RDBMS Databases
 Knowledge on Business Processes and Organizational Behavior
 Verbal & Written Communication Skills
 Fluent spoken and written English

THE CANDIDATE SHOULD BE:

 A very good team player.
 Willing to work flexible hours.
 Confidential / Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.


Punedhensi: Vodafone Albania
Tel / Fax: /

Profesioni:
Vodafone Albania sh.a, subsidiary of Vodafone Group the world’s leading mobile Telecommunications Company, is looking for individuals to fulfill the following vacant position:


Billing Services Administrator

The person will work within the Business Support Services function to supervise and manage Billing System Services.

MAIN RESPONSIBILITIES

 Manage Billing Services & Processes
 Configure & Administrate Billing Services & Processes
 Support and Operate Billing Systems
 Analyze and Complete Internal Client Request for Billing


QUALIFICATIONS

 University Degree in Computer Information System, Computer Science, Informatics or Electronic Engineering
 Background in UNIX or LINUX or VMS Systems
 Basic Knowledge in RDBMS Databases
 Knowledge on Business Processes and Organizational Behavior
 Verbal & Written Communication Skills
 Fluent spoken and written English

THE CANDIDATE SHOULD BE:

 A very good team player.
 Willing to work flexible hours.
 Confidential / Reliable

The position is within the Technology Department / IT/ BSS and Reports to the Business Support Services Supervisor.


Punedhensi: Kalo & Associates
Tel / Fax: 00355 4 233532 / 00355 4 224727
besmira@kalo-attorneys.com
Profesioni: Sekretare
Kalo & Associates is looking to hire:

Position: Assistant

Specific Requirements:

-University Degree
-High level of English. (Preferable and Italian)
-Work Experience
-Good communication skills