UnionBank ėshtė njė bankė private me kapital 100% shqiptar me aksionerkryesor UFT. Qė prej fillimit tė aktivitetit nė 2006, Union Bankka shėnuar rritje domethėnėse nė tregun bankar duke arritur mbi540 milion EUR asete. Nėpėrmjet njė rrjeti prej 33 degėsh dhe 47ATM, banka u shėrben me mijėra klientėve qė i kanė besuarfinancat e tyre personale dhe tė biznesit dhe na kanė vlerėsuarpėr shėrbim cilėsor dhe fleksibilitet. Ne jemi krenarė pėrstandartet e larta tė shėrbimit tė klientėve dhe vazhdojmė tipėrmirėsojmė ato.


UnionBank numėron rreth 400 punonjės, tė cilėt japin kontributin etyre tė paēmueshėm nė arritjen e rezultateve tė bankės. Ne ikushtojmė rėndėsi tė veēantė krijimit tė njė ambjenti pune,ku opinionet e punonjėsve inkurajohen dhe vlerėsohen. Gjithashtu,impenjohemi maksimalisht nė trajnimin dhe zhvillimin e tyre.


Aktualisht,po kėrkojmė kandidatė tė pėrshtatshėm pėr t‘iu bashkuarskuadrės sonė nė pozicionin:


Specialisti Marrėdhėnieve me Biznesin, pėr Zonėn Shkodėr & Lezhė


Qėllimii pėrgjithshėm i punės:


Realizimine objektivave tė biznesit duke mirėmbajtur dhe rritur njė portofolcilėsor klientėsh biznesi. Vlerėsimi i klientit nė tėrėsi nėmėnyrė qė tė krijojė njė bashkėpunim afatgjatė me bankėn sipartner financiar dhe pėr tė gjitha nevojat financiare qė ai ka tidrejtohet bankės sonė si zgjedhjen e vetme bashkė me monitorimin eshlyerjes sė rregullt tė kredive.

Pėrgjegjėsitė kryesore:
 1. Identifikon dhe tėrheq klientė tė rinj pėr bankėn, nė mėnyrė autonome dhe nė bashkėpunim me drejtorin e degės.
 2. Identifikon dhe kupton nevojat e klientėve me qėllim krijimin e njė marrėdhėnie afatgjatė bashkėpunimi. Ofron njė paketė tė plotė shėrbimesh bankare nė mėnyrė qė marrėdhėnia e tyre me bankėn tė jetė sa mė e ngushtė duke gjetur ēdo shėrbim qė plotėson nevojėn dhe me njė pėrfitueshmėri mė tė madhe.
 3. Kryen analizat kreditore pėr klientėt e rinj dhe ekzistues nė mėnyrė sa mė cilėsore dhe objektive nė mėnyrė qė tė minimizohet risku kreditor kundrejt Bankės.
 4. Rishikon analizat kreditore tė klientėve qė ka nė portofol minimumi njė herė nė vit, nė mėnyrė qė tė shmangen problemet qė mund tė ketė Banka me kėta klientė nė tė ardhmen.
 5. Ndjek klientėt kreditorė qė ka nė portofol dhe nė rastet kur kėta klientė shfaqin probleme nė pagesat e kėsteve apo interesave siguron gjetjen e njė zgjidhje/kėshillimi pėr tė kapėrcyer vėshtirėsinė nė pagesėn e kredisė.
 6. Pėrgjegjės pėr pėrmirėsimin e shėrbimit kundrejt biznesit nė ato raste ku ėshtė e nevojshme nė mėnyrė qė klientėt tė gjejnė nė Bankė njė shėrbim cilėsor dhe tė pranueshėm.ProfiliIndividual: • Diplomė Universitare nė Degėn Ekonomi ose fushė tė lidhur me tė.
 • Vlerėsohet eksperienca e mėparshme rreth 2 vjecare, nė njė pozicion tė ngjashėm, nė shitje dhe komunikim me bizneset.
 • Aftėsi shumė tė mira nė shitje dhe negocim.
 • Dinamik/e, tė ketė ambicie dhe dėshirė tė mėsojė dhe tė zhvillohet profesionalisht.


 • Gjykim kritik dhe analizim tė informacionit qė merr nga tregu dhe klienti.
 • Aftėsi tė marrė pėrgjegjėsi pėrsipėr dhe tė jetė nė gjendje tė kryejė propozime individuale kreditore.
 • Disponibilitet pėr tė udhėtuar dhe mbuluar portofol klientėsh nė qytetin e Shkodrės dhe Lezhės.
 • Aftėsi shumė tė mira komunikimi dhe bashkėveprimi.
 • Aftėsi shumė tė mira tė manaxhimit tė kohės.
 • Njohuri tė mira tė programeve bazė kompjuterikedhe njohuri tė Gjuhės Angleze.Ftojmėpersonat e interesuar tė aplikojnė brenda datės 08Dhjetor 2020duke dėrguar dokumentacionin si mė poshtė:

 • CV
 • Letėr “Shprehje Interesi” pėr PozicioninDokumentatduhet tė dėrgohen nė adresėn e-mail: hr@unionbank.al

Juinformojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė kontaktohennga Departamenti i Burimeve Njerėzore.
UnionBank sh.a.deklaron se i pėrpunon tė dhėnat personale tė aplikantevembėshtetur nė LigjinNr. 9887, datė 10.3.2008, “Pėr mbrojtjen e tė dhėnavepersonale”dhe UdhėziminNr.42 datė 22.07.2014 “Pėr pėrpunimin e tė dhėnave personaletė kandidatėve pėr punė”.Tė dhėnat personale tė aplikanteve janė kryesisht tė dhėnat edeklaruara nga ata vetė nė CV-ve tė tyre, gjithashtu dhe tėdhėnat e marra nga dokumentet e tjera tė paraqitura nga ata.
UnionBank sh.a. kamarrė masat organizative dhe teknike tė nevojshme me qėllim pėrtė garantuar sigurinė e tė dhėnave personale qė pėrpunon. Vetėmpersoneli i autorizuar ka akses nė tė dhėnat personale qėpėrpunon UnionBank sh.a.dhe ky personel ka pėr detyre tė ruajė konfidencialitetin e tėdhėnave sensitive.
Individėtqė aplikojnė pranė UnionBank sh.a.pranojnė dhe janė nė dijeni se tė dhėnat e tyre personale do tėpėrpunohen siē pėrshkruhet me sipėr.
Aplikantėtkanė tė drejtė tė kėrkojnė korrigjimin ose fshirjen e tėdhėnave personale tė tyre. Pėr tė ushtruar kėtė tė drejtė ataduhet tė kontaktojnė nė hr@unionbank.al.
+Apliko