devinf.com
Kliko
970 Immo + C21

 1. Standart Tirane,Shitet Shtėpi/Ndėrtes Re, 2-kat, tarrace/mundėsi papafingo, truall 162m², njolla ndėrtes 122m², sip.ndėrtuar 249m² Cmim 220'000euro diskutush, rr.M.Mehidri /rr S.Petrela, 900m nga Maternitet Ri

  Shitet: Vilė/Ndėrtes e Re banimi, me 2-kate, me solet e me mundėsi pėr papafingo, truall 162m2, njolla ndėrtesės 122m2; me sipėrfaqe banimi pėr tė 2-katet 249m2, me 2-dhoma gjumi, 1-sogiorno tė madhe,1-kuzhin-ngrėnie mė vehte, 2-banjo,1-holle, 2-ballkone-verand, kati parė ėshtė lėnė pėr biznes, nė rrugėn "Mustafa Mehidri", e cila lidhet direkt me rr."Sadik Petrela", 100m nga rrethė-rrotullimi ri Shkozės mbi Lanė , tek Poligrafiku(Spitali Continental )/ Kryegjyshata (ku pėrfundon rr."A.Demi" e kryqėzimi me rrugėn "S.Petrela" ose 900m(8-min kėmb) nga Materniteti Ri dhe 2.5-km (25min kėmb) nga Sheshi "Skėnderbej".
  Zona mbi Maternitetin e Ri/rr.Sadik Petrela/Ura Poligrafikut/rrethe rrotullimi Shkozė), ku gjendet Ndėrtesa/Vila nė shitje ėshtė njė ndėr zonat e njohura, tė preferuara, nė krahun e malit tė Dajtit, shumė afėr me unazėn qėndrore tė Tiranės dhe me unazėn e madhe /re, si dhe ngjitur dhe e lidhur me zonat e tjera si; atė tė "Brrylit dhe Maternitetit Ri", tė "Ali Demit/Poligrafik, Kryegjashatės ", "Profarmės-Xhamllikut, Porcelanit -Varrit Bomit", "Shkozės/ish-Uzinės Autotraktorėve" etj. Kjo zonė ėshtė lehtėsisht e aksesushme , jo vetėm nga rruga "Sadik Petrela", e cila lidhė aksin e porcelanit(rr."Xhanfize Keko" me rrugėn "A.Demi", por edhe riparimi dhe investimi qė i ėshtė bėrė Lanės nė tė dy anėt/krahėt e saj, nė segmnetin mbi Maternitetin e Ri deri tek rrethė-rrotullimi i ri Shkozės, i cili po vazhdon deri tek New.24, ish-uzinėn autotraktorėve/betoniere Sina, duke u lidhur me Unazėn e Madhe, e cila vjen nga TEG-Kodra e Priftit-Instituti Higjenės- Antibiotiku-Rruga e Arbėrit. Zona nė fjalė ėshtė njė zonė gjeografikisht mjaft e pastėrt e Tiranės, me pamje dhe pozicion qė shikon si nga mali Dajtit, nga Kryegjyshata dhe nė drejtim tė qendrės sė Tiranės. Kjo ėshtė njė mikro-zonė, pak e pjerrėt pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e mbushur krysisht me ndėrtesa dhe vila tė reja, jo shumė tė larta, me diell tė bollshėm, relativisht e gjelbėruar dhe me ajėr tė pastėr.
  Pozicioni i Vilės/Ndėrtesės 2-Katėshe: Shtėpia/Ndėrtesa 2-katėshe gjendet nė linjėn e parė dhe me pamje e hyrje kryesore nė rrugėn "Mustafa Mehidri"/lindje e jug-lindje, e cila lidhet direkt me rrugėn "Sadik Petrela" tek Restorant Qordja, 100m nga rruga rrethė-rrotullimi i ri Shkozės/Poligrafikut mbi Lanė, pranė Spitalit Continental/Kryegjyshatės (aty ku pėrfundon rr."A.Demi" me rr."S.Petrela"). Nė raport me Maternitetin e Ri, Shtėpia/Vila gjendet 900m larg(rrethe 8min nė kėmbė) dhe nga qendra(Sheshi Skėnderbej) ėshtė 2.5km (rrethė 25 min nė kėmbė). Nė njė mikro-zonė, tė qetė, tė pastėrt, me pamje tė bukur/ēlodhėse e qetėsues, ku nga Shtėpia/Ndėrtesa shikohet pllaja e Dajtit, kodrat e Shkozės dhe Farkės sė Vogėl-Ēollakėve/Kryegjyshata dhe njė pjesė e mire e pjesės sė poshtme tė Lanės (Materniteti Ri, drejtimi qendėrs sė Tiranės). Me infrastrukturė rrugore tė rrugicave tė mirė deri tek Vila/Ndėrtesa. Kėtu gjenden edhe disa bar-restorante tė njohura si "Vila Balla", Restorant "Vėllezėrit Qordja" si dhe kopėshte pėr fėmij e shėrbime tė tjera,.. etj. Futja-aksesi nė Vilė/Ndėrtes realizohet direkt nga rruga "M.Mehidri", nė krahun e majtė, e dukshme nga rrugica, nėpėrmjet portės qė gjendet buzė rrugės dhe aksesi deri tek Vila realizohet nė mė shumė se 3-drejtime (nga rr.S.Petrela, rr.A.Demi dhe nga buzė Lana).
  Trualli i Vilės/Ndėrtesės me sipėrfaqe 161.7m2 ėshtė i rrethuar me murė/avlli me njė lartėsi prej 2m, nga 2-anė, para(lindje-jug-lindje)/ rr."M.Mehidri", si dhe nga perėndimi, ku kufizohet me njė rrigicė pėr kėmbėsor, ndėrsa nga mbrapa(veri)nė kurris ėshtė ndėrtesa e komshiut dhe nga veri-lindje gjendet gjithashtu ndėrtes e komshiut. Nga forma trualli dhe ndėrtesa i afrohet asaj drej-kėndore(pėrmasat e truallit janė 10m gjėrėsia (ballore/rruga) dhe 16m gajtėsia/nė thellėsi. Nga para(brenda avllis)Vila/Ndėrtesa ka sipėrfaqe/hapsirė oborrė rrethė 35-40m2. Relievi i truallit ėshtė i sheshtė/drejtė, me pjerrsinė natyrale qė ka e gjithė pllaja/faqa e mbushur me ndėritme.
  Vila/Ndėrtesa 2-katėshe: Gjendet mbi njė truall me sipėrfaqe 162m2, njolla ndėrtimit 122m2 dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar 249.4m2. Vila/Ndėrtesa ėshtė komplet ndėrtim i ri, me konstruksion monolit (hekur e beton) me kollona dhe arkitrarė beton-arme, ndėrsa muret me tulla tė kuqe dhe tė suvatuara edhe nga jashtė, ndėrsa lart e mbuluar me solete/tarracė, ku janė lėne hekurat pėr njė kat ose papafingo dhe nė tarrac ngjitesh me shkallė tė brendėshme normale si nė katin e 2-tė. Ndėrtimi i Vilės/Ndėrtesės ėshtė bėre me projek inxhinierik, me lartėsi rrethė 4m kati pėrdhesė dhe rrethe 3m kati i dytė (banim), si dhe punimet e ndėrtimit janė realizuar nga sipėrmarrės e profesioniste tė kujdesshėm. Tė gjitha insalimet elekrike e hidraulike sipas kohės dhe ēdo pjesė e brendshme e kėsaj ndėrtese ėshtė me dritė e ajrosje natyrale. Ndėrtesa ėshtė realizuar pas vitit 2005 ėshtė nė gjendje fizike mjaft tė mirė, ka njė pėrdorim dhe mirembajtjte tė kujdesėshme nga tė zotėt.
  Pėrbėrja/planimetria e Shtėpisė/Ndėrtesės me 2-kate: Pėrbėhet nga 2-kate teknik mbi tokė, tė cilat janė tė destinuar njėri/kati pėrdhes/(parė) pėr aktivitete biznesi dhe kati i 2-tė pėr banim, ndėrkoh shkallėt e brendėshme shkojnė tė rregullta deri nė tarracė. Nga para/rr."M.Mehidri" nėpėrmjet njė porte metalike me 2-kanate dhe njė ēati tė vogėl, futesh direkt nė oborrin e Ndėrtesės (sipėrfaqe rrethe 35-40m2), i cili ėshtė i rrethuar me njė avlli/murė mbi 2m lartėsi dhe i shtruar me beton. Nga oborri, nėpėrmjet 2-shkallėve futesh direkt, si nė hollin pėr ngjitje nė katet e tjera, ashtu edhe nėe hyrjen mė vehte direkt nė katin pėrdhesė.
  Kati I-rė (pėrdhesė) Me njollė tė sipėrfaqes sė ndėrtimit prej 122m2, pėrbėhet nga holli qė shėrben edhe pėr ngjitje nė katet e tjera (rrethe 20m2) dhe nga sipėrfaqa qė ėshtė destinuar pėr aktivitete biznesi mbi 100m2. Pjesa qė shėrben pėr ngjitje nė katet e sipėrme pėrbėhet nga holli llozhė i hapur nga para me njė sipėrfaqe rrethė 10m2 dhe nga kėtu nėpėrmjet derės kryesore hyrėse futesh nė hollin e brendshėm tė katit pėrdhesė (edhe kjo rrethė 10m2, me dritare) ku shėrben pėr mbajtjen e lavatriēes dhe objekte e paisje tė ndryshme, si dhe nga kėtu nisin shkallėt pėr katet e tjera. Sipėrfaqa pėr biznes ėshtė nė formė drejtkėndore dhe me njė zgjatim djathtas nė formė L-je nė fund tė hapsirės, kjo hapsirė ėshtė me lartėsi rrethė 4m, me 2-kollona nė mes, e byllur nė anėsore me murė tulle tė plotė, i pasuvatuar, dhe tavani me panele tė pa suvatuara. Futja nė kėtė hapsirė ėshtė direkt nė ballore nga oborri vilės/ndėrtesės dhe e mbyllur me qepen tė madhe metalik. Kjo hapsirė ėshtė i deale pėr punishte tė ndryshme, pėr pėrpunim druri, metali, pėr botime-shtypshkonje, pėr punishte rrobaqepsie/fason, pėr servis makinash..etj.
  Kati II-tė banim. Me sipėrfaqe totale 127.4m2, nga ku banim 101m2 dhe verand/ballkon 26.4m2, me holl-shpėrndarės nė kat, me 2-dhoma gjumi, 2-banjo, kuzhinė-ngrėnie mė vehte dhe pjesa ndėnjes/sogiorno. Nga holli, i katit parė, nėpėrmjet shkallėve tė brendėshme, tė gjėra(110cm), tė cilat janė nė ngjitje fomė L-je(duke i mituar njė shesh-pushim), tė nxjerrin nė hollin e katit II-tė, nė fomė katrore i bollshėm dhe nga ku kalohet nė tė gjitha pjesėt e tjera dhe ngjitja pėr nė tarracė. Nė tė djathtė tė hollit gjendet dhoma e parė e gjumit, e bollshme, me dritare nga veri-perėndimi, e mobiluar dhe funksionale. Po nė tė djathtė tė hollit gjendet dhoma e II-tė, e bollshme, e mobiluar, me derė-dritare (nga perėndimi e jug-perėndim), e cila ka banjo-dush brenda, tė kompletuar e funksionale, me dritare nga veri-perėdimi. Po nga kjo dhomė nėpėrmjet derė-dritare tė madhe, kalohet nė ballkonin jug-perėndimor, i cili shtrihet nė tė gjithė gjatėsin e krahut jug-perėndimor tė ndėrtesės dhe i lidhur me ballkonin e krahut jug-lindor. Nga holli, pėrballė gjendet banjo-dush e pėrbashkėt, e bollshme, e kompletuar dhe funksionale, me dritė e ajrosje natyrale nga jug-perėndimi. Ndėrsa nė krahun e majtė tė hollit gjendet, nė fillim dera pėr futjen nė pjesen e ndėnjes/sogiono, e bollshme, formė tė rregullt, e mobiluar dhe me dritare nga jug-lindja, nga pjesa e ndėnjes nėpėrmjet njė vetrate tė madhe rrėshqitėse komunikohet direkt me kuzhin-ngrėnie. Nga holli, po majtas pas derės sė pjesės ndėnjes gjendet pjesa e kuzhin-ngrėnie, e bollshme, e kompletuar, e cila komunikon edhe me pjesėn e ndėnjes, me vetratė tė madhe e dyer rrėshqitėse. Gjithashtu nga kuzhin-ngrėnie nėpėrmjet dyerve tė njė vetrate tė madhe kalohet nė ballkonin jug-lindor, me pamje nga lindja/Dajti dhe jug-lindja/Kryegjyshata, i cili ėshtė nė tė gjithė gjatėsin e pjesės ballore tė ndėrtesės dhe lidhet me ballkonin e krahut jug-perėndimor. E gjithė hapsira e ballkoneve, nga para/ballore ėshtė i hapur, ka njė gjėrėsi prej 110cm, e rrethuar me murė nė lartėsin deri nė 80cm dhe nga lart i mbuluar me soletėn/ tarracėn.
  Tarraca: Nga holli katit II-tė, shkallėt vazhdojne nė mėnyrė tė rregullt deri nė tarracė, e cila ka edhe hekurat e kollonave pėr shtesė apo papafingo. Tarraca e rregullt, e izoluar me tė gjitha materialet hidroizoluese, pa asnjė problem, e thurur me murė
  anėsor 70cm.
  Shkallėt:Shkallėt janė brenda ndėrtesės dhe fillojne nga holli i brendshėm i katit parė/pėrdhesė dhe ngjiten tė rregullta me tė njėjtėn gjėrėsi dhe formė deri nė tarrėn e ndėrtesės. Shkallėt kanė njė gjėrėsi rrethė 110cm, janė prej mermer-granit, ngjyrė gri me nuanca gri e errėt, nga njėra anė e shkallėve janė faqet e murit dhe nga ana tjetėr ėshtė lėnė pėr vendosjen e mbajtėseve anėsore duralumin/ ose prej druri, shkallėt janė me dritare/dritė natyrale.
  Muret dhe tavanet:Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė ndryshme, kryesisht tė hapura(mente,lejla,limon,gri,bardhė), ndėrsa tavanet normale me pak punime gipsi, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhė tė hapur.
  Dyert e brendshme: Dyert e brendėshme janė prej druri, tė plota, me ngjyre kafe klasike nė mjaltė, ndėrsa vetratat/dyer-dritare dhe dyert e banjove janė dur-alumin, ngjyrė kafe, me dopio-xham tė bardhe/transpartent.
  Pėrdorimi/shfrytėzimi e situata aktuale: Vila/Ndėrtesa 2-katėshe, gjithmone ka qenė e banua nga tė zotėt, si dhe aktualisht banohet po nga tė zotit. Gjendja fizike e ndėrtes mjaft e mirė dhe e mirėmbajtur, ndėrkohė ėshtė e destinuar pėr shitje.
  Preferenca: Preferohet tė shitet si njė e tėrė(truall+ndėrtesa) e pa ndashme nė kate apo pjesė tė ndryshme.
  Dokumentacioni: Ndėrtesa e banimit bashke me truallin ėshtė me Ēertifikat Pronėsie si njė e tėrė, dhe e shitėshme nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Ndėrtesa bashkė me truallin shitet me 220'000euro-€, i diskutueshėm. Prona ėshtė disponibėl pėr shitje nė ēdo moment.
  Adresa: Rruga "Mustafa Mehidri" e lidhur direkt me rr."Sadik Petrela",100m nga rrethė-rrotullimi ri Shkozės mbi Lanė, tek Poligrafiku/Kryegjyshata (ku pėrfundon rr."A.Demi" e kryqezimi me rrugėn "S.Petrela" ose 800m(8-min kėmb) nga Materniteti Ri dhe 2.5-km (25min nė kėmb) nga Sheshi "Skėnderbej" Tiranė. adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė,
  Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200716_104405.jpg
S: 43
Madhesia: 40.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200628_171157.jpg
S: 30
Madhesia: 56.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200628_171229.jpg
S: 31
Madhesia: 42.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200628_171440.jpg
S: 33
Madhesia: 40.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200628_171502.jpg
S: 34
Madhesia: 50.9 KB