devinf.com
Kliko

 1. Standart Tiranė- Okazion ! Shitet Apart cilėsor i Ri, tip 2+1, kat 6, sip.82m², Cmimi 59'000 Euro, diskutush (mbi pallat ekzistues 5-kat) Rr.Sitki Ēiēo /pėrballė Maternitetit tė Ri ose 400m nga Brryli/Unaza

  Shitet: Apartament, tip 2+1, me 1-ballkon, 1-banjo, sipėrfaqe 82m2, kati 6-tė mbi tokė, nė pallat ekzistues 5-katėsh, vitit 1980-1984, Rr."Sitki Ēiēo" pėrballė shkollės 9-Vjeēare "Niket Dardani" me hyrje-dalje nga Lana pėrballė me Urėn e Maternitetit tė Ri, si dhe nga Rr."H.Tasim"/Xhamlliku dhe nga njė rrugicė kėmbėsorėsh.
  Zona Shkollės "Niket Dardani" & Maternitetit Ri: Ėshtė njė zone mjaft e preferuar, e qetė, pastėr, me pak pjerrėsi, gjėndet nė krahun e malit tė Dajtit, buzė Lanės/njė ndėr arteriet mė kryesore dhe mė tė gjelbėruara tė Tiranės, qė njihet me emrin blv "Jan d'Ark" dhe blv "Bajram Curri". Kjo zonė ėshtė ngjitur me unazėn qėndrorė mbi zonėn e brrylit, buzė Lanės/pėrball Maternitetit Ri/"K.Glozheni", e cila lidhet edhe me zonėn e Xhamllikut nėpėrmjet rrugės "Sitki Ēiēo". Ėshtė zonė me shumė pallatė banimi, jo vetėm ekzistuese, por edhe shumė ndėrtime tė reja, duke e kthyer nė njė zonė tė preferuar pėr banim. Kjo zonė ėshtė me infrastrukturė tė rehabilituar dhe e mirė integruar, pėrball Maternitetit Ri, e lidhur si me Lanėn / blv"Jan D’Ark" qė tė nxjerrė menjėherė tek unaza qėndrore, Ura e Brrylit/ Ministria e Jashtme dhe me rr."Xhanfize Keko"/Xhamlliku dhe rr."H.Tasim", ashtu edhe me rr."Sadik Petrela", deri me unazėn e madhe/rrethė-rrotullimin e Shkozės.
  Pallat ekzistues 5-katėsh. Pallati ėshtė ndėrtuar rreth viteve 1980-1984, me pozicion/pamje kryesissht jug-lindje (lulishte/Dajti) dhe veri-perėndim (oborr/rrugicė nga ku janė edhe hyrjet/shkallėt e pallatit); Nė krahun e djathė tė Rr."Sitki Ēiēo" me dalje nė Rr."Xh. Keko"/ Xhamlliku /Linja Porcelanit ose pranė kryqėzimit tė Unazės me Rr. "H.Tasim". Pallat 5-katėsh, me xoklaturė rreth 1m mbi nivelin e tokės, me konstruksion kollona dhe brez betonarmé (hekur e beton), mė tulla silikate tė bardha, mure tė trasha, i suvatuar nga jashtė, me 3-hyrje (shkallė) me dritė natyrale, me nga 3-apartamente nė kat, etj. Me distancė mbi 10m tė pallatit nga pallati dhe me lulishte/gjelbėrim midis pallateve dhe parkim sipėrfaqėsor. Pallati ėshtė nė linjėn dytė nga Rr."S.Ēiēo". Nė mikro zonėn gjenden edhe disa pallate tė tjera tė reja, njė supermarket, zyrė postare, etj. Pamje nga jug-lindja (Lana e Dajti), nė njė mikro-zonė tė qetė, gjelbėruar, e pastėr, e kulluar, e mirė-sistemuar dhe me mundėsi parkimi sipėrfaqėsor.
  Apartameti: ėshtė komplet i ri, i ndėrtuar mbi katin e 5-tė, me materiale dhe punime mjaft cilėsore, planimetri funksionale, me shumė dritė dhe diell, kompakt dhe i rehatshėm, i tipit 2+1, nga kati i pestė ngjitesh direkt me shkallė nė apartament, me njė koridor hyrės/shpėrndarės pėr nė tė gjitha pjesėt e tjera, ka 1 ballkon tė gjatė llozhe, 1 banjo-dush, sipėrfaqe totale 82m2, i bollshėm, mjaft i mirėmbajtur, i shfrytėzuar shumė pak nga momenti i pėrfundimit e deri tani, me banjo tė kompletuara e funksionale, me kuzhine tė kompletuar, i shtruar i gjithi me parket cilėsor ngjyrė klasike druri, mė shumė dritė natyrale, i ngrohtė, mė 3-pamje nga "Dajti/Lana", nga Sh."Niket Dardani" dhe nga veri-perėndimi.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Nga holli i katit tė 5-tė, nėpėrmjet derės kryesore tė apartamentit ngjitesh me shkallė tė brendshme nė koridorin hyrės/shpėrndares, pėrmasa mesatare, nė formė katrore. Nė tė djathtė gjendet pjesa ndėnjes/ .sogiorno me kuzhin-ngrėnie, pėrmasa relativisht tė bollshme, kuzhinė e kompletuar, formė drejtkėndore, me shumė drite natyrale, me njė dritare tė madhe (nga jug-lindja) dhe njė tė vogėl nga lindja/Dajti. Nė tė majtė tė koridorit gjendet banjo-dush, e bollshme, kompletuar e funksionale, dritė e ajrosje natyrale, dritare nga perėndimi. Nė ballė, kur hyn nė koridor, gjenden dhomat e gjumit; nė tė majtė dhoma e parė e gjumit, pėrmasa tė bollshme, dritare nga perėndimi (oborri pallatit e shkolla N.Dardani) dhe me dere-vetrate tė madhe me dalje ne ballkon; nė tė djathtė dhoma dytė gjumit, me pėrmasa normale, dere-vetrate tė madhe, dalje nė ballkon nga veri-perendimi. Nga tė dy dhomat e gjumit dilet nė ballkon-llozhė, formė drejtkėndore i stėrgjatur (pėrshkon gjatėsinė e 2-dhomave) pamje nga perėndimi (Sh."N.Dardani") dhe veri-perėndimi, i mbyllur me mure dhe vetrat-dopio xham, shtruar me pllaka permasa mesatare, gjyrė bezhė tė hapur.
  Tarraca/Ēatia; Mbulesa prej konstruksioni metalik, ėshtė prej materiale panele / sanduiē dhe me materiale termo-izoluese dhe tavane gipsi.
  Muret dhe tavanet: Muret janė edhe me material mbushės (lesh-guri) termo-izolues, nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuar dhe tė patinuara, lyer me ngjyrė tė hapura bardhė-krem,limon..etj, si dhe tavanet normal, tė lyer me ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: parket cilėsor, ngjyrė druri klasik, nė mjalt tė hapur.
  Dyert e brendshme: druri, ngjyrė bardhe, ndėrsa dyert e ballkonit dhe dritaret vetrat-duralumin dopio-xham, ngjyrė gri tė hapur.
  Pėrdorimi mėparshėm e aktual: Qė nga ndertimi ėshtė pėrdorur shumė pak nga tė zotėt, deri sa e vendosėn nė shitje.
  Dokumentacioni: Ēertifikatė Pronėsie, i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi Shitjes: 59'000 Euro/€, i diskutueshėm, nė gjėndjen qė ndodhet (pjesėrisht e kompletuar dhe mobiluar).
  Adresa: Rr."Sitki Ēiēo" pranė Shkollės "N.Dardani"/ pėrballė Maternitetit tė Ri/ K.Glozheni 400m (5-min kėmb) nga Unaza qėndrore/ Brryli/ Min.Jashtme dhe 250m nga Rr."Xh.Keko" /Xhamlliku /Linja Porcelanit /Kryqezimi UnazėsmeRr."H.Tasim", Tiranė adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D G.S.S-Imobiliare)
  Adresa:Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, ose pėrballė Ministrisė sė Jashtme, Tiranė

  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  E-mail: adstudioshėrbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200604_202056(0).jpg
S: 118
Madhesia: 29.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200604_201937.jpg
S: 100
Madhesia: 30.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200604_202343.jpg
S: 100
Madhesia: 32.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200628_182123.jpg
S: 143
Madhesia: 91.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200604_201246.jpg
S: 98
Madhesia: 32.5 KB