AGIKONS sh.p.k ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.

Kompania po kėrkon persona tė interesuar pėr departamentin Marketing dhe Shitje:

Drejtor Shitje

Pėrshkrim i pėrgjithshėm

Drejtor i Shitjes ėshtė pėrgjegjės pėr arritjen e objektivave tė shitjes, menaxhimin e marrėdhėnieve me klientin dhe menaxhimin e ekipit tė shitjeve.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Harton dhe zbaton strategjinė e pėrgjithshme tė shitjeve nė pėrputhje me strategjinė dhe objektivat e kompanisė duke e detajuar nė plane veprimi mujore.
 • Rekomandon dhe administron zhvillimin e politikave dhe procedurave pėr tė rritur efiēiencėn e shitjeve.
 • Analizon dhe vlereson efektivitetin e shitjeve, produkteve, metodave, kostove dhe Rezultateve.
 • Pėrgatit planet e veprimit dhe skeduleve pėr identifikimin e klienteve tė rinj si edhe planifikon mėnyrėn e pėrqasjes sė kontakteve tė reja.
 • Mobilizon dhe motivon e Ekipin e Shitjeve pėr arritjen e objektivave tė departamentit.
 • Ndjek dhe siguron zbatimin me korrektėsi tė kontratės me klientėt.
 • Merr pjese dhe bėn propozime nė zhvillimin e tė gjitha produkteve tė reja.
 • Bashkėpunon me tė gjithė departamentet e kompanisė pėr tė siguruar mbarėvajtjen e operacioneve tė departamentit qė drejton.


Kualifikimet dhe Aftėsitė


 • Tė ketė pėrfunduar Arsimin e lartė pėr Financė, Marketing, Administrim Biznesi etj.
 • Tė ketė mbi 5 vjet eksperience pune nė sektorin e shitjeve dhe atė imobiliar.
 • Tė ketė eksperiencė pune si Menaxher nė drejtimin e ekipeve tė shitjeve.
 • Tė zotrojė ‘’Paketėn Office’’.
 • Tė zotrojė shumė mire gjuhėn Angleze dhe Italiane.
 • Tė ketė aftesi tė mira manaxheriale si dhe vendimarrėse.
 • Aftėsi tė mira ndėrveprimi nė biznes dhe shitje.
 • Aftėsi tė shkėlqyera nė komunikim verbal dhe tė shkruar, me palėt e interesuara dhe me tė gjithė palėt e tjera.
 • Aftėsi tė mira negociuese nė mbyllje kontratash.
 • Tė ketė aftesi shumė tė mira tė punuarit nė grup.


Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 15.07.2020 nė adresėn email: hr@agikons.com.

Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.