devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane, Shitet si Ambjent Biznesi, Apart i bollshėm,kat 2, P.Ekzistues 5-kate, sip.126m², Cmimi 135'000€,diskut.-Rr.Durrėsit /pėrball rr.Ambasada, Sheshi A.Jashari, 700m nga Sh.Skėnderbej,200m Zogu Zi

  Shitet: Pėr ambjent biznesi, apartamenti tip 3+1, me 2-ballkone, +2-banjo, Sip.126.5m2, kati i 2-tė banim, Rr. "Durrėsit" pranė gjimnazit "Qemal Stafa"/pėrballė Rr."Skėnderbeg" (Rruga ambasadave), afro 700m (9min nė kėmbė) nga Sheshi "Skėnderbej" dhe 200m nga Sheshi "Zogu Zi".
  Zona/Rruga Durrėsit.Rruga e Durrėsit bėne pjesė nė zonėn qėndrore dhe mė tė njohurat, mė kryesoret dhe tė vjetrat tė Tiranės. Kjo ėshtė njė zonė dhe rrugė nga mė tė preferuara jo vetėm se ėshtė vazhdim i qendrės sėTiranės por edhe nje ndėr arteriet kryesore tė lidhjes sė Tiranės me periferinė dhe zonat e tjetra tė vendit, jo vetėm me qytetin e Durrėsit, por edhe veriun e Shqipėrisė. Zona e Rrugės sė Durrėsit ėshtė njė zonė e banuar, mjaft e zhvilluar dhe me shumė institucione dhe aktivitete ekonomike, tregtare dhe tė shėrbimeve, si dhe vendndodhje e mjaft selive diplomatike nė Tiranė. Kjo zonė pėrbėhet kryesisht nga ndėrtime para viteve '90 dhe ėshtė njė zonė banimi mjaft e preferuar, si zonė qendrore dhe e integruar me tė gjitha zonat e tjera me shėrbimin e transportit publik dhe arteriet rrugore kryesore.
  Pallat Ekzistues 5-katėsh me tulla tė kuqe, i suvatuar, me njė kat ±1 nėntokė, ndėrtuar rreth viteve 1965-1970, i pozicionuar buzė Rr.Durrėsit nė krahun e djathtė tė drejtimit nga qendra Tiranės pėr nė Sheshin e "Zogut te Zi", pranė ish-Institutit tė Metrologjisė/ apo Agjensia e Sigurisė Cilėsisė sė Arsimit, ose pranė Gjimnazit "Qemal Stafa" ose pėrballė Sheshit "Adem Jashari"/Rr.sė ambasadave (Rr.Skėnderbeg). Shtrirjen mė tė madhe pallati e ka nga jug-lindja(Rr.Durrėsit) dhe nga veri-lindje-perėndim, nga ku janė edhe hyrjet/shkallėt pėr nė apartament. Pallati ėshtė me tulla tė kuqe tė plota, i suvatuar, muret e jashtme dhe mbajtėse tė gjėra (40-50cm), me shkallė me dritė natyrale. Pallati ka hyrjet/shkallėt nga prapa, nė ēdo kat, ka nga 2 apartamente, me citofon, pallat i mirėmbajtur. Pallati ka njė lulishte tė vogėl para, kati ± 1 dhe njė pjesė e kateve tė para janė kthyer nė sipėrfaqe tregtare, kryesisht ato me pamje nga Rr.Durrėsit, gjithashtu nga pjesa e brendshme (veri-lindje) ėshtė bėrė me projekt dhe leje njė shtesė deri nė katin e fundit, tė 5-tė.
  "Ambjenti/Apartamenti/Prona" nė Shitje: me sipėrfaqe totale neto 126.5m2, nė katin e 2-tė, i tipit 3+1, me pozicion/pamje tė apartamentit nga jug-lindja (Rr.Durrėsit) dhe nga hyrje nė pallat/nga veri-lindje-perėndim. Ambjenti/Apartamenti pėrbėhet nga sipėrfaqa ekzistuese prej 85m2 dhe nga shtesa prej 41.5m2, me sipėrfaqe total 126.5m2. Apartamenti ėshtė komplet i rikonstruktuar, si dhe shtesa e re ėshtė pjesė integrale e gjithė apartamentit. Tė gjitha pjesėt e apartamentit janė me dritė natyrale dhe lehtėsisht i ajrosshėm. Pėrbėhet nga pjesa e ndėnjes/ sogiorno me kuzhinėn dhe zonėn e ngrėnies dhe ballkon nga jug-lindja, me 1-dhomė gjumi tė bollshme me ballkon nga jug-lindja, si dhe 2-dhoma gjumi njėra pas tjetrės, nga veri-perėndimi, 2-banjo, njė e pėrbashkėt, si dhe koridori shpėrndarės formė katrore.
  Pėrbėrja e Forma "Ambjentit/Apartamentit": Forma e gjithė ambjentit i pėrafrohet asaj drejtkėndore me pėrmasa tė pėrafėrta 17.5m e gjatė dhe 7.5 m e gjėrė. Nga dera kryesore hyrėse (me 2-kanate) kalohet nė koridorin hyrės/shpėrndarės, nė formė katrore, shtruar me pllaka mesatare katrore, ngjyrė bezhė me nuanca, nga ku sa futesh nė fillim nė tė majtė gjendet banjo-dush, e bollshme, e restauruar dhe e kompletuar me tė gjitha pajisjet dhe aksesorėt, me dritare nga veri-perėndimi. Nė tė dhjathtė tė koridorit gjendet pjesa ndėnjes/sogiorno-kuzhinė, ku mund tė futesh nga 2-dyer, direkt tek zona e kuzhinės ose tek zona e ndėnjes. Kjo pjesė me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė katrore, me shumė dritė e diell, e shtruar me pllaka, e mobiluar dhe kuzhina me ditare nga jug-lindja, me kuzhinė tė kompletuar, e integruar nė mėnyrė tė hapur me zonėn e ngrėnies dhe me zonėn e ndėnjes, e cila ėshtė relativisht e bollshme, me dritare/derė tė madhe me dalje nė ballkonin llozhė nga jug-lindja (Rr.Durrėsit), pėrmasa normale, mbuluar me tendė dielli. Nga pjesa e ndėnjes por edhe nga koridori kalohet nė dhomėn e parė gjumit, e cila ėshtė e bollshme, shtruar me pllaka pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhe e hapur me nuanca, me vetratė/derė dalje nė ballkonin llozhė nga jug-lindja (Rr.Durrėsit), pėrmasa normale, mbuluar me tendė dielli. Nė ballė tė hyrjes/koridorit pak majtas gjendet dhoma dytė gjumit, e cila ėshtė e bollshme, e kompletuar dhe nga ku kalohet nėpėrmjet ndarjes me vetratė rrėshqitėse nė mini koridor nga ku nė tė majtė kalohet nė banjo-tualet, tė kompletuar dhe funksional, me dritare nga perėndimi, nė vazhdim tė tualetit gjenden edhe njė hapėsirė ndihmėse, ndėrsa nė ballė tė mini-koridorit gjendet dhoma 3-tė e gjumit, me pėrmasa tė bollshme (pjesa shtesė e pallatit), e kompletuar, me dritare dhe pamje nga veri-perėndimi.
  Muret dhe tavanet: Muret nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuara dhe tė lyera me ngjyra, tė ndryshme tė hapura, pjepėr, nė bezhė, mente... etj, ndėrsa tavanet normale, me punime/korniza gipsi nė kėndet e tavaneve, nė ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: e shtruar pėrgjithėsisht me pllaka, pėrmasa mesatare, me ngjyrė bezhe me nuanca nė tullė.
  Dyert e brendshme: dru cilėsor, ngjyrė kafe klasike, ndėrsa dera banjove, vetratat dhe dyert ballkoneve dhe dritaret janė dur-alumini tė bardha, me dopio xhame.
  Gjendja Fizike Ambjentit/Apartamentit: Ndėrtesa/Pallati nė pėrgjithėsi ėshtė mjaft solide, i pa cėnuar nga tėrmetet e fundit dhe e mirė-mbajtur, si nė drejtim tė agjentėve atmosferike dhe dėmtimeve tė tjera. Ndėrsa ambjenti/apartamenti ėshtė komplet i ribėrė nė vitet e fundit, me materiale dhe punime cilėsore, si dhe shtesa komplet e re. Nga brenda; si suvaja e mureve dhe dyshemeja janė nė gjendje mjaft tė mirė, dritaret e dyert e brendshme dhe sistemi instalimeve elektrike dhe hidraulike janė bashkėkohore. Nė pėrgjithėsi ėshtė njė ambjent/apartament i mirėmbajtur dhe i pastėr.
  Cilėsit "Ambjenti/Apartamentit": -ndonėse ndėrtesa ėshtė konceptuar dhe ka patur si destinacion tė vetėm banimin, por nga kati i parė dhe i dyti mbi tokė mund tė shėrbeje mjaft mirė edhe si ambjent biznesi, -madhėsia funksionale neto e katit dytė prej 126m2, pėrmasat dhe forma e saj, lejojnė zhvillimin e njė game tė gjėrė aktivitetesh dhe shėrbimesh, -vendndodhja nė zonėn mė qėndrore dhe mė tė mirė tė Tiranės, -zonė me frastrukturė tė kompletuar dhe lehtėsirat/lirshmėria e vizualiteti pėr ta gjetur dhe aksesit direkt me rrugėn e Durrėsit, -me shumė dritė dhe lehtėsisht i ajrosshėm nė mėnyrė natyrale, -hapėsira tė majftueshme funksionale pėrreth ndėrtesės etj.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: Apartamenti ka qenė i pėrdorur nga tė zotėt, qė para privatizimit deri tani dhe aktualisht ėshtė i banueshėm, po nga tė zotėt, pėr arsye zhvendosje nė njė zonė tjeter, ėshtė nxjerrė nė shitje.
  Destinacionet/shfrytėzimit e mundshme: Ky ambient/njėsi biznesi mund tė shfrytėzohet pėr shumė destinacione/aktivitete biznesi: por mė tė volitshme do tė ishin: -pėr klinika tė ndryshme medikale, dentare, estetike-dermatologjike, -pėr laborator mjekėsor e dentar, -pėr sallon parukeri-estetike, -pėr kurse gjuhėve tė huaja, seminare, -pėr ambjent pėr call-centre, -pėr zyre marketingu, -zyre pėr kompanitė e mėdha, -pėr zyra tė ndryshme studio ligjore, kontabėl, -pėr zyre arkitekture e projektimi, programimi etj
  Dokumentacioni: Ēertifikatė Pronėsie pėr sipėrfaqen totale 126.5m2. Apartamenti ėshtė i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi Shitjes: 135'000 euro-€, i diskutueshėm, shitet pa mobilje dhe pa elektro-shtėpiake.
  Adresa: Rr."Durrėsit"/pėrballė Rr.ambasadave (Rr."Skėnderbeg"/Sheshi "Adem Jashari")/brenda unazė qėndrore, 700m (8-min nė kėmb) nga Sheshi "Skėnderbej" dhe 200m nga Sheshi "Zogu Zi". adgss
  Cel:0696281433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio
  (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme
  Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200511_163852.jpg
S: 42
Madhesia: 30.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200511_163928 - Copy.jpg
S: 37
Madhesia: 61.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200511_163334.jpg
S: 36
Madhesia: 34.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200511_163611.jpg
S: 43
Madhesia: 31.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20200528_152643.jpg
S: 57
Madhesia: 57.0 KB