Shėndet pėr tė Gjithė (HAP) ėshtė njė projekt i Agjencisė Zvicerane pėr Zhvillim dhe Bashkėpunim i cili po zbatohet nga Instituti Zviceran i Shėndetit Publik dhe Sėmundjeve Tropikale (Swiss TPH) pėrmes qendrės HAP.
Qėllimi i tij ėshtė qė popullsia shqiptare tė pėrfitojė shėndet mė tė mirė pėrmes shėrbimeve tė pėrmirėsuara tė Kujdesit Shėndetėsor Parėsor (KSHP).

Nė kėtė kuadėr, HAP po kėrkon oferta pėr blerjen e librave tė rinj (nė gjuhėn angleze) sipas listės qė mund tė shkarkohet nė: http://www.hap.org.al/ftese-per-tender-blerje-librash/

Librat do tė dorėzohen nė zyrėn e HAP nė Tiranė.

Dokumentet qė kėrkohen pėr tenderimin:
  • Oferta financiare nė Lekė, pėrfshirė TVSH sipas listės
  • Datėn e dorėzimit tė librave
  • Vlefshmėrinė e ofertės
  • Dokumentat e regjistrimit tė kompanisė (NIPT, QKB etj)
  • Ofertat duhet tė jenė tė firmosura dhe vulosura

Lutem vini re qė propozimin zyrtar mund ta dėrgoni elektronikisht (nė format tė skanuar, firmosur dhe vulosur) brenda datės 3 prill 2020, ora 16.00 nė adresėn info@hap.org.al me subjekt ‘Blerja e librave’.