Pėrshkrimi
Pėr shkak te zgjerimit te aktivitetit Edotta shpk kėrkon tė punėsojė dy senior web developer si pjesetarė tė grupit qė zhvillojnė sistemin Edotta CRM.
Sistemi aktualisht pėrdoret nga disa kompani bankare nė Itali. Paralelisht, sistemi po zhvillohet mė tej.


Teknologjitė e pėrdorura janė:
- Java web development con Apache Tomcat
- Spring Framework (Spring MVC, Spring Data, Spring Security, Spring Boot)
- MySQL
- Maven
- Bootstrap
- OOP
- Thymeleaf
- JPA
- Hibernate
- Html
- Javascript / JQuery


Detyrat
- Tė krijojė backend nė JAVA duke perdorur framework-un Spring.
- Tė zhvillojė ndėrfaqen vizuale nė HTML / CSS / Bootstrap.
- Tė njohė framework-un AngularJS ose jQuery
- Tė kuptojė platformat e sipėrpėrmendura dhe tė ndėrveprojė me to.
- Tė kuptojė specifikimet e projektit dhe tė bashkėpunojė me grupin nė zhvillimin e tij
- Tė konsultohet me anėtarėt e tjerė tė skuadrės.


Kualifikimet / Kėrkesat
- Tė zoterojė shumė mirė gjuhėn italiane.
- Tė ketė mbaruar shkollėn e lartė nė njė degė tė lidhur me software development
- Tė ketė minimumi 2 vjet eksperiencė nė Java Web Development
- Tė ketė njohuri shumė tė mira nė Javascript, JQuery dhe Java
- Tė jetė i aftė tė kuptojė teknika, algoritme dhe framework-e tė reja
- Tė ketė koncepte tė mira mbi OOP
- Tė jetė i aftė tė ideojė module tė aplikacionit me ndihmėn e menaxherit tė projektit, dukė pėrdorur praktikat mė tė
mira pėr komponente tė ripėrdorshme dhe pėr integrimin me modulet e tjeraShėnime
- Paga e kėnaqshme dhe e diskutueshme nė bazė tė aftėsive dhe njohurive tė kandidatit.
- Tė interesuarit tė dėrgojnė njė CV nė: hr@edotta.al
- Adresa: Rr. Kavajes, pall. Baja-BAD, pranė Tirana Business University, Tiranė.