AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin Teknik, nė pozicionin:

Teknik Ndėrtimi

Tekniku i Ndėrtimit ėshtė pėrgjegjės pėr ndjekjen e punime nė kantier sipas projektit dhe udhėzimeve tė Inxhinierit tė Ndėrtimit.


Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Implementon kėrkesat dhe direktivat e inxhinierit;
 • Informon Inxhinierin e Kantierit pėr ecurinė e punės, pėr problematikat e dites, difektet qė mund tė dallojė si dhe jep mendim pėr pėrmirėsime;
 • Koordinon punen me Inxhinierin e kantierit ne fronte tė ndryshme pune nė kantier pėr tė garantuar vazhdimėsinė e punimeve dhe pėr tė pėrcaktuar prioritetet e ditės si dhe ndan detyrat pėr punėtoret;
 • Kontrollon pėr mosabuzim tė materialeve, sasine qė vjen dhe vendosjen e tyre;
 • Harton preventivat dhe situacionet mujore si dhe dokumenta tė tjera tė lidhura me proēeset e punės;
 • Garanton vazhdimėsine e punės edhe nė mungesė tė inxhinierit;
 • Ndan detyrat pėr punėtoret dhe ndjek ecurine e tyre gjatė kohės sė punės..


Kriteret dhe Aftėsite:


 • Tė ketė mbaruar shkollėn profesionale pėr Teknik Ndėrtimi.
 • Pėrvojė pune mbi 3 vjet nė ndėrtimin e banesave civile.
 • Tė njohė dokumentacioninTekniko–Ligjor qė duhet nė objekt.
 • Tė njohė mirė programet bazė kompjuterike si: “Paketėn Office’’, pėrbėn avantazh njohja e programit Autocad.
 • Tė ketė aftesi shumė tė mira organizative.


Paga ėshtė e negociushme nė varėsi tė pėrvojės sė kandidatit.

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 28.06.2020 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.