Profili i kompanisė: Balfin Group ėshtė njė ndėr grupet private investuese mė tė mėdha nė Shqipėri dhe rajon, i pranishėm me aktivitete pėr zhvillimin e pasurive tė paluajtshme, shitjet me pakicė, ofrimin e shėrbimeve dhe manaxhimin e hapėsirave tregtare apo industriale, telekomunikacion, industria minerare, financime dhe programe besimi pėr konsumatorėt.
Neptun shpk ėshtė pjesė e Balfin Group e specializuar nė tregėtimin e pajisjeve Elektroshtepiake.

Pozicioni: Menaxher Dyqani
Departmenti: Retail
Vendodhja: Lushnje

Pėrmbledhja e Pozicionit:. Menaxheri i Dyqanit ėshtė pėrgjegjės pėr menaxhimin e pėrditshėm tė dyqanit nė pėrputhje me politikat e pėrgjithshme tė kompanisė. Fokusi kryesor i tij ėshtė qė tė pėrmirėsojė ecurine komerciale tė dyqanit dhe tė shtojė nė maksimum tė ardhurat e kompanisė.


Detyra dhe Pėrgjegjėsi:

· Pėrgjegjės pėr tė dorėzuar planin vjetor tė xhiros dhe fitimit.
· Menaxhimi dhe motivimi i skuadrės pėr tė arritur objektivat dhe pėr tė sigurur rendiment.
· Menaxhimi i niveleve tė stoqeve sipas buxhetit dhe marrja e vendimeve kyce pėr kontrollin e stokut.
· Mbledhja, filtrimi dhe dėrgimi i porosive ditore.
· Organizimi i trajnimeve pėr stafin e shitjes.
· Organizimi i promocioneve nė nivel dyqani.
· Kontrolli i shpenzimeve operative mujore.
· Organizimi i takimeve sistematike me Sepervizorėt Operacional dhe stafin e shitjes.
· Kujdesi pėr paraqitjen dhe ndjeshmeria per paraqitjen e jashtme dhe te brendeshme te dyqanit;


Kėrkesat:

- Edukimi: Arsimi I larte, profili Ekonomik/Administrim Biznes.
- Eksperiencat e punės: Minimum 3 vjet pėrvoje pune nė fushėn e Menaxhimit.
- Kualifikime tė tjera:
- Tė ketė njohuri tė programeve Microsoft Office (Excel/Word/PPT).
- Tė ketė komunikim shumė tė mirė tė shkruar dhe verbal.
- Tė ketė aftėsi analitike dhe observuese.
- Tė ketė aftesi motivuese.
- Tė jetė sistematik dhe I organizuar.

Kushtet e punės: Grupi Balfin ofron njė paketė benefitesh tėrheqėse, duke pėrfshirė njė pagė tė drejtė tė bazuar nė merita dhe vlerėsimin e performancės.

Mėnyra e aplikimit*: Kandidatėt e interesuar mund tė dėrgojnė aplikimet e tyre me e-mail nė adresėn tonė elektronike hr@neptun.al.

Afati I dorėzimit: 30.11.2019


*Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr “Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.
+Apliko