devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet Shtėpi/Vile 1-Katshe, nė zonė vilash,Truall 400m²,Sip.Ndėrtesės 120m², Cmim200'000euro,padiskutush, rr.Mihal Grameno,300m nga fusha/aksi rr.A.Demi, 700m nga Unaza/Ura Brrylit Min.Jashtme

  Shitet: Shtėpi/Vilė me oborrė/bahēe(pemė&agrume), njė 1-katėshe me bodrum, me truall 388m2, njolla ndėrtesės dhe sipėrfaqe banimi 120m2; me 2-dhoma gjumi, 1-sogiorno tė madhe, me kuzhin-ngrėnie mė vehte, 1-banjo, koridor, hollė/sallon ndėnje-veranda pėrpara hyrjes kryesore, nė rrugėn "Mihal Grameno" zonėn e vilave, 850m nga Shkolla e Baletit/(BKT) Lana/Ura e Elbasanit, 1000m nga Liceun Aretistik "Jordan Misja" dhe 700m nga Ura e Brrylit/Ministria e Jashtme, si dhe 300m nga Fusha dhe rruga "Ali Demi" Tirane.
  Zona mbi Trgegun Elektrik/Fushėn "A.Demi",rruga."Mihal Grameno"/Kompleksi Grand": Eshtė njė ndėr zonat e njohura dhe afėr me unazėn/Lanėn nė drejtimin; si tek Shkolla e Baletit(Ura e Elbasanit) dhe tek Brryli/Ministria e Jashtme dhe e pozicionuar nė lindje/ana e malit tė Dajtit, tė qytetit tė Tiranės. Zonė e preferuar pėr banim, me hapsira tė bollshme,e pastėrt, me terren tė ngritur dhe tė kulluar, e ekspozuar ndaj diellit, me gjelbėrim, me infrastrukturė tė sistemuar, me shumė shtėpi dhe vila ekzistuese dhe tė reja, si dhe disa pallate si ekzistuese e tė reja. Zona mbi tregun elektrik/rruga "Mihal Grameno", nga kryqėzimi me rrugėn "Todi Shkurti" krahas shtėpive dhe vilave ekzistuese ka edhe shumė vila/ndėrtime tė reja, duke e kthyer nė njė zonė/rrugė tė mirėfillt Vilash, tė cilat vazhdojne nė tė dy anėt e rrugės "M.Grameno", deri tek depot e ujit, e nė Farkėn e Vogėl/Lagjen e Ēollakėve/Liqeni Farkės. Kjo zonė ėshtė e lidhur me zonė qėndrore(Unazėn) tė Tiranės, si dhe me zonat e tjera "Ali Demi", "Shkoza", "Liqeni Farkės-Dajti", "Qytetit Studenti", "Rrugėn e Elbasanit etj, dhe pėrshkuhet nga rrugėt mė kryesore si; "M.Grameno", "Ai Visha", "Petro Nini Luarasi", "Todi Shkurti", "Pjetėr Budi" etj. Nė kėtė zonė/Rrugen M.Grameno kalonė edhe njė linjė urbane, qė shkon nga qendra Tiranės deri tek depot e ujit... etj.
  Pozicioni i Shtėpisė/Vilės/1-Katėshe me bodrum: Shtėpia/Vila gjendet nė linjėn e parė dhe me pamje kryesore nga rruga "Mihal Grameno", 25m mbi kryqėzimin e rrugės "M.Garmeno" me rrugėn "T.Shkurti", nė segmentin/zonėn e vilave, e cila shkonė deri tek depot e ujit dhe lagjen Ēollak, tek Liqeni i Farkės(Farkės Vogėl). Shtėpia/Vila gjendet nė krahun e majtė tė rrugės "M.Grameno"(nė ngjitje) 300m nga fusha dhe aksi/rrugės "A.Demi", si dhe 700m nga Ura Brrylit/Unaza. Gjithashtu, ndodhet 850m nga Shkolla e Baletit/(BKT) Lana/Ura e Elbasanit, 1000m nga Liceun Aretistik "Jordan Misja", si dhe 2-km nga Liqeni i Farkės. Futja-aksesi nė Shtėpi/Vilė realizohet direkt nga rruga "M.Grameno", nėpėrmjet portės qė gjendet buzė trotutarit tė rrugės, nė krahun e majtė tė rrugės(nė ngjitje drejtimi Liqeni Farkės/Dajt), e dukshme si nga rruga kryesore "M.Grameno"(nė jug-lindje tė Shtėpisė) dhe nga rrugica "Besim Abdiu", si dhe nė 2-anė e tjera, ka ndėrtesa/Vila tė tjera. Nga mbrapa (veri-perėndim) afėr gjendet njė ndėrtes/vilė, ndėsa nga ana tjetėr(veri-lindje), nė distancė prej rrethė 6-7m gjendet njė shtėpi tjetėr, ndėrsa nga jug-perėndimi gjendet rrugica "Besim Abdiu". Pozicioni i Shtėpisė/Vilės ėshtė shumė i favorshėm, me njė pavarsi dhe lehtėsi, pa shqetėsime fare nė hyrje/dalje, buzė rrugės dhe pozicon kėndor, qė mundėson edhe pėr ndonjė ndėrtim tė ri apo edhe pallat.
  Trualli dhe Shtėpia/Vila ėshtė e rrethuar me murė/avlli me njė lartėsi mbi 2m, nga 2-anė, nga jug-perėndimi(rr."B.Abdiu") dhe nga para(jug-lindje) /rr."M.Grameno", ndėrsa nga mbrapa(veri-perėndim) dhe nė krahun e djathtė (veri-lindje) ėshtė rrrethuar me plinta dhe rrjetė teli. Nga forma trualli i afrohet asaj drej-kėndore(pėrmasa pėrafėrta 16m gjėrė(ballore/rruga) dhe 24m nė thellėsi, Vila/Ndėrtesa ėshtė e pozicionuar nė pjesėn fundore tė truallit, duke patur nga para/(brenda avllis) sipėrfaqe/hapsirėn mė tė madhe tė oborrit/bahēes, ndėrsa nga mbrapa dhe 2-anėsoret ka njė gjėrėsi prej 4-m, ku i vihet pėrqark shtėpisė. Oborri/pjesa pėrpara Shtėpisė/Vilės, anėsoret dhe mbapa janė mbjellur me pemė tė ndryshme, si frutore edhe dekorative(ullinjė, hardhi rrushi, shegė, si dhe shumė agrume/portokalle, limona...etj). Nė pjesėn ballore/krahu i rrugės "M.Grameno", krahas portės sė madhe hyrėse(rrethė 3m gjėrė dhe e lartė), nė ballore gjendet njė ndėrtesė me solet,(rrethė 15m2), e pozicionuar nė anėsore(veri-lindje tė hyrjes nė truall), e cila ka shėrbyer si dyqan pėr shitjen e artikujve tė ndryshėm). Pasi futesh nga porta e madhe, nė oborrė gjendet njė rrugicė(2.5m e gjėrė dhe 12m gjatė) e shtruar me pllaka oborri qė shėrben jo vetėm si pasazhė por edhe parkim pėr 3-autovetura, gjithashtu ėshtė mundėsia e parkimit sipėrfaqsor nė rrugė para avllisė. Nė oborrė gjendet edhe njė pjesė/hapsirė e pėrshtatur(shtruar me pllaka oborri) pėr barbeque, me njė tavoline dhe oxhakun pėr pjekje tė ndryshme.
  Shtėpia/Vila 1-katėshe: Gjendet mbi njė truall me sipėrfaqe 388m2, njolla ndėrtimit 120m2dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar 120m2. Shtėpia/Vila ėshtė ndėrtim i ri i viteve 1992-1993, me konstruksion monolit(hekur e beton) mbi bodrum, me kollona dhe ndarje midis kateve me beton-arme, ndėrsa muret me tulla tė kuqe tė plotė dhe tė suvatuara edhe nga jashtė, ndėrsa lart e mbuluar me soletė/tarracė. Realizimi i ndėrtimit tė Shtėpise/Vilės ėshtė bėre me studim dhe projektim inxhinierik, si dhe punimet e ndėrtimit janė realizuar nga sipėrmarrės profesioniste dhe tė kujdesshėm. Tė gjitha insalimet elekrike e hidraulike sipas kohės dhe ēdo pjesė e brendėshme e kėsaj ndėrtese ėshtė me dritė e ajrosje natyrale. Mikro-zona/ rr."M.Grameno" deri tek depot e ujit, ėshtė e qetė, pastėr, e gjelbėruar, terren i kulluar, rrugė e gjėrė, dominuar nga vilat dhe ndėrtimet 2-3-4 katėshe, me shumė diell e ajrosje...etj.
  Pėrbėrja/planimetria e Shtėpisė/Vilės 1-katėshe: Pėrbėhet nga bodrumi, me hyrje dalje nga pjesa ballore e nderteses, ndėrkohe nga oborri me 3-shkallė ngjitesh nė verandėn e madhe nė formė llozhe (rrethė 15m2, e mbyllur nga 3-anė dhe e hapur nė ballore, ku jane edhe dy kollona te veshura me tulle) me shikim nga oborri dhe porta e madhe hyrėse. Nga veranda nėpėrmjet njė dere tė madhe, futesh nė koridorin shpėrndarės, nė formė drejtkėndore, i shruar me parket, ku nė fillim tė tij majtas, kalohet nė nė pjesėn e ndėnjes/sogiorno, me pėrmasa tė bollshme, nė formė katrore, me dritare tė madhe nga lindja (veranda/oborri), me oxhak, e shtruar me parket dhe e gjithė hapsira ėshtė vizuale dhe me shume dritė natyrale. Nga pjesa e ndėnjes, nė tė djathtė tė saj, kalohet nė zonėn e ngrėnies, nė formė drejtkėndore, me dritare nga jug-perėndimi, e kompletuar, shtruar me parket dhe po nga kjo zonė, nė menyrė tė natyrshme, me derė rrrėshqitėse kalohet tek zona kuzhinės, e kmompletuar dhe funksionale, me dritare nga jug-perėndimi, shtruar me parket, si dhe me derė komunikuese me koridorin shpėrndarės. Nga koridori shpėrndarės, nė vazhdim djathtas gjendet dhoma e parė e gjumit, pėrmasa tė bollshme, me dritare nga lindja, e mobiluar, shtruar me parket. Po nė vazhdim djathtas gjendet dhoma tjetėr e gjumit, me pėrmasa normale, e mobiluar, shruar me parket, me dritare nga lindja. Po nė tė djathtė gjendet banjo-dush, e bollshme, e kompletuar dhe funksionale, me dritare nga veri-lindja. Te gjitha pjeset e shtepise jane me drite dhe ajrosje natyrale, shtepia eshte shume e paster, e mire-mbajtur, e gjelberuar.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė ndryshme, kryesisht tė hapura, ndėrsa tavanet normale me pak punime gipsi, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me parket cilėsore, ngjyrė bezhė tė errėt.
  Dyert e brendėshme: prej dur-alumin dopio-xhamė tė bardhė, si dhe dritare me vetratė-duralumin, me xham, ngjyrė tė bardhė, ndėrsa dritaret dura-lumin dopio-xham, ngjyrė tė bardhė dhe me grila.
  Pėrdorimi/shfrytėzimi dhe situata aktuale:Shtėpia/Vila 1-katėshe, e ndėrtuar dhe banuar gjithmonė nga tė zotėt, si dhe aktualisht banohet po nga tė zotit, ndėrkohė ėshtė e destinuar pėr shitje, pasi pjesa mė e madhe e familjes jeton jashtė vendit.
  Preferenca: Preferohet tė shitet nė vlerė, por edhe kėmbehet me apartament nė zonėn qėndrore(unazėn qėndrore) tė Tiranės duke bėrė vlersimet respektive.
  Dokumentacioni: Trualli dhe Shtėpia/Ndėrtesa e banimit janė me Ēertifikat Pronėsie, dhe tė shitėshme nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes:Ndėrtesa 120m2 bashkė me truallin prej 388m2 shiten me 200'000euro-€, i padiskutueshėm. Prona ėshtė disponibėl pėr shitje nė ēdo moment.
  Adresa: Rruga"Mihal Grameno" 300m nga fusha dhe aksi rrugės"A.Demi" dhe 700m larg(7-min nė kėmb) nga Unaza/Ura Brrylit Tiranė/ose 850m nga Shkolla e Baletit/(BKT) Lana/Ura Elbasanit, 1000m nga Liceu Aretistik "Jordan Misja" Tirane. adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė,
  Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190904_124237.jpg
S: 681
Madhesia: 61.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190904_125032.jpg
S: 472
Madhesia: 66.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190904_125155.jpg
S: 451
Madhesia: 59.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190904_125503.jpg
S: 449
Madhesia: 53.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190904_125413.jpg
S: 432
Madhesia: 37.3 KB