devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet Apart,cilėsor,tip 2+1,sip.100m²,kat 9,P.Ri 10-kat, Cmim105'000€, diskutushėm, zona K.Parisit, rr.Tish Dahia, 700m nga rr.S.Delvina/Lulishtja S.Dinamo,80m Kristal Center & 150m U-Re

  Shitet: Apartament me shumė dritė e pamje, nė katin e 9-tė banim/i fundit, tė njė Pallat tė ri 10-katėsh, nė krahun e djathtė, nė ngjitje tė rrugės "Tish Dahia" pranė qendrės komerciale "Kristal", pallati gjendet 700m nga aksi rrugės "S.Delvina"/fillimi rrugės "Komuna e Parisit"(pranė Lulishtes/Stadiumit Dinamo), duke vazhduar nė ngjitje/paralel me rrugėn "Medar Shtylla", si dhe rrethe 150m nga aksi Unazės sė Madhe/Re (Autostradės Tiranė-TEG-Elbasan ). Nė njė zonė mjaft tė preferuar pėr banim, shumė tė zhvilluar nė vitet e fundit, e mirė-sistemuar, e pastėr, me shumė shėrbime, afėr qendrės dhe e integruar me tė gjitha zonat dhe arteriet e tjera tė Tiranės.
  Zona Komunės Parisit & Qendra Kristal/Kristal Center: Kjo ėshtė njė zonė banimi komplet e re, e ndėrtuar nė 2-dekadat e fundit, cila vjen pas/ngjitur me zonėn e Stadiumit Dinamo(Elmas Stėrmas) duke vazhduar deri tek Unaza e Madhe/Re (Autostradės Tiranė-TEG-Elbasan), nė tė njėjtin drejtim me zonėn e kopshtit Zoologjik dhe Kodrat e Diellit. Kjo zonė shtrihet/ngrihet nė terren pėrgjithėsisht tė rrafshėt, me pak pjerrsi dhe eshte prane si me zonėn qendrore tė Tiranės ashtu edhe me digėn e "Liqenit Artificial" dhe "Parku i Madh" tė Tiranės, me zonėn e "Liqenit Thatė" etj. Kjo ėshtė bėrė njė zonė mjaft e preferuar pėr banim, pasi ėshtė si afėr me qendrėn edhe zonat e tjera ēlodhėse, e pastėr ekologjikisht, me infrastrukture tė rehabilituar dhe mirė-sistemuar, ngjitur me arteriet kryesore(Unaza Madhe) dhe me rrugėt qė tė ēojnė drejt unazės qndrore(Lanės) dhe qendrės sė Tiranės. Zona e Komunės sė Paristit/Kristal Center ėshtė e populluar dhe nė tė ofrohen tė gjitha shėrbimet dhe furnizimet komerciale, argėtimi, zbavitje dhe shėtitje, si tek nė diga e "Liqenit Artificial", nė zonėn buzė "Liqenit tė Thatė", ashtu edhe tek Lulishtja e Stadiumit Dinamo me disa linja dhe stacione autobuzi tė shėrbimit urban qė pėrshkojnė zonėn...etj.
  Pallat Ri(kompleks) 10-katėsh. ku gjendet edhe apartamenti nė shitje ėshtė 80m nga qendra tregtare "Kristal Center" dhe 150m nga Aksi i Autostradės(Unaza-Madhe/Re)Tiranė-TEG-Elbasan, si dhe 700m nga rruga"S.Delvina"/(Lulishtja/Stadiumit Dinamo) ose fillimi i rrugės "Komuna e Parisit", nė linjėn e parė djathas/buzė rrugės "Tish Dahia" pranė kryqėzimit me rrugėn "Prokop Mima". Pallati(seri Pallatesh) janė ndėrtime tė reja, mjaft solide, tė viteve 2000-2001, me 10-kate mbi tokė, ku 9-kate janė banim dhe kati parė (pėrdhesė) sipėrfaqe tregtare si dhe kate-1 pėr shėrbimet e pallatit, me ashensor pėr 4-persona, me hyrje/shkallė me dritė natyrale, me 3-apartament nė ēdo kat, me holle tė bollshėm nė ēdo kat, me administrator, me ujė e drita pa ndėrpreje. Hyrje/daljet me autoveturė dhe nė kėmbė pėr nė pallat realizohet direkt nga rruga "Tish Dahia". Pallati ėshtė ndėrtim solid dhe cilėsor, me arkitekturė tė jashtme tėrheqėse dhe formė tė rregullt gjeometrike, nė njė zonė mjaft tė preferuar, me infrastrrukurė tė sistemuar, me gjelbėrim dhe mini-lulishte para pallatit, hapsira tė gjėra, me frymėmarrje, me pozicion dhe pamje nė 2-anė(lindja dhe jug-perėndim) nga ku shikohet kodrat e Saukut, Liqenit Thatė, si dhe pjesa fushore e Tiranės(drejtimi pėr nė Durrės) dhe kodrat e Selitės...etj. Pranė pallatit ekziston mundėsia e parkimit sipėrfaqėsor nė rrugėn "Tish Dahia", si dhe nė parkime nėn-toksore dhe private.
  Apartameti nė shitje: mjaft i bollshėm dhe i rehatshėm nė shfrytėzim, i qetė, i pastėrt, me organizim/planimetri shumė funksionale, hapsirat e brendėshme me forma tė rregullta gjeometrike, nė katin e nėntė(fundit banim), i tipit 2+1, me shumė dritė e diell dhe pamje relaksuese e qetėsuese, lehtėsisht i ajrosėshėm(kryqėzim dritaresh lindje-perėndim) dhe ēdo pjesė e tij me drite dhe ajrim natyral. Apartament me sipėrfaqe neto 100m2, pėrbėhet nga mini-koridori hyrės dhe nga ku kalohet direkt nė pjesėn e ndėnjes me kuzhin-ngrėnie dhe dalje nė ballkon, me pamje nga lindja (kodrat e Saukut, Liqenit Thatė), nga pjesa ndėnjes nė tė majtė kalohet nė 2-dhomat e gjumit(njėra nga lindja dhe tjetra perėndimi, me dalje nė ballkon), dhe nė 2-tualetet funksional, me dritė dhe ajrosje natyrale nga veriu. Apartament i shtruar i gjithi me pllaka pėrmasa mesatre, ngjyrė gri me nuanaca, dhe bezhė me reliev, me dyer tė brendėshme druri, ngjyrė kafe. Apartamenti nė kuzhinė ka pjesėn e kondra-bufe, pa paisjet elktro-shtepiake, pjesa e ndnjės dhe dhomat e gjumit janė pjesėrisht tė mobiluara, me mobilje tė pėrdorura. Me tarracė mbi apartament tė rregullt, me punime e materiale termo dhe hidroizoluese, nė tarracė ngjitesh me shkallė normale, si dhe tarraca shfrytėzohet vetėm nga ky apartament, me mundėsi edhe pėr ndėrtim apart tė ri.
  Pėrbėrja/Planimetria Apartamentit: Nga holli i katit, nėpėrmjet derės kryesore hyrėse futesh nė mini-koridorin hyrės, pėrmasa mesatare. Nga ky koridor nė mėnyrė tė hapur drejt futesh ne pjesen e pjesėn e ndėnjes/sogiorno, me zonėn kuzhin-ngrėnie me pėrmasa tė bollshme, nė formė drejtkėndore dhe e gjithė hapsira ėshtė vizuale dhe me shume dritė natyrale. Sapo futesh drejt, pak nė tė djathtė zona e kuzhinės( me dritare nga lindja) dhe e ngrėnies, dhe nė vazhdim, nga ku kalohet nėpėrmjet dere-vetratė tė madhe edhe ballkonin llozhė, me pėrmasa tė bollshme, me pamje nga lindja/kodrat e Liqeni Artificial, Saukut, Liqenit Thatė. Nė vazhdim gjendet zona e ndėnjes(edhe me njė dritare gjithashtu nga lindja), dhe nė mėnyre tė hapur kalohet nė njė koridor(i hapur), i cili nė tė djathtė tė ēon nė dhomėn e parė tė gjumit, pėrmasa normale, me dritare nga lindja(rruga "Tish Dahia"), pjesėrisht e mobiluar. Ndėrsa pas dhomės sė parė tė gjumit(majtas saj) gjendet banjo-dush e parė, e bollshme,e kompletuar dhe funksionale, me dritare nga veriu, po nė vazhdim gjendet banjo-dush e dytė, pėrmasa normale, e kompletuar dhe funksionale, me dritare nga veriu. Ne te majte te koridorit hapur, gjendet dhoma tjetėr e gjumit, me pėrmasa tė bollshme, pjesėrisht e mobiluar, dhe me dalje/derė-dritare tė madhe nė ballkonin llozhė, nga ana e perėndimit dhe veri-perėndimit, me pėrmasa mesatare, dhe pamje nga ana e pasme e pallatit(Kristal Center, krahu perėndimor i Tiranės/drejtimi pėr nė Durrės)
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me te bardhė, ndriēim i thjeshtė, i varur tavanor.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar me pllaka pėrmasa mesatare, ku pjesa e ndėnjes me ngjyrė gri, ndėrsa dhomat e gjumit me ngjyrė bezhė.
  Dyert e brendėshme-dritaret: dyert e brendėshme janė prej druri, ngjyrė kafe pak tė hapur, ndėrsa dritaret dhe dyert e ballkoneve duralumin-vetratė dopio-xham, ngjyrė tė bardhė.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti qė nga momenti i ndėrtimit ka qenė i banuar nga tė zotėt, ndėrkoh pėr pak vitet(tėfundit) ka qėnė me qera, aktualisht ėshtė bosh(pa banor) dhe i destinuar pėr shitje.
  Dokumentacioni: Me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikatė Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment
  Cmimi i Shitjes: Apartamenti shitet nė gjėndjen qė ndodhet me 105'000 euro €, i diskutushėm.
  Adresa: Nė zonėn "Komuna Paristit", rruga "Tish Dahia", 700m nga rr."S.Delvina"/(Lulishtja/ S.Dinamo),80m nga "Kristal Center",150m nga aksi Autostradės(Unaza-Madhe/Re)Tiranė-TEG-Elbasan. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa:Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme
  Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190901_190311.jpg
S: 545
Madhesia: 49.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190910_180930.jpg
S: 309
Madhesia: 35.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190910_180903.jpg
S: 295
Madhesia: 29.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190910_180813.jpg
S: 296
Madhesia: 23.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190910_180722.jpg
S: 293
Madhesia: 41.5 KB