devinf.com
kliko
kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane,Me Qera Apartament ri, 2+1, kat 4,sip.100m²,Qera 300euro/muaj, nė zonėn Selites,rr.Rexhep Pinari, 450m nga Autostrada/Unaza Madhe/Tiranė-TEG-Elbasan, e 1-km nga Lana/ Stacioni i Tiranės sė Re,

  Jepet me Qera: Apartament me shumė dritė e pamje, tipit 2+1, me 2-banjo, sipėrfaqe 100m2, pėr herė tė parė me qera, i pa banuar mė parė, nė katin e 4-tėrt banim, tė njė Pallati/Redidence tė Re "G&P" me 5-kate, nė krahun e djathtė, nė ngjitje tė rrugės "Rexhep Pinari"(vazhdim i rrugės "Isuf Elezi"), e cila fillon pranė autostradės Tirtanė-Elbasan(unaza madhe/drejtimi i Tiranės Re) duke vazhdur nė ngjitje nė brendėsi tė zonės sė Selitės(ku nė tė majtė gjendet zona/rezidencat e Kodrės sė Diellit) rrethė 450m nga/Aksi Autostradės (Unaza-Madhe) Tiranė-TEG-Elbasan dhe 1-km nga Lana/ Stacioni i Tiranės sė Re, ndėrsa nga diga e Liqenit Artificial ėshtė 1.5km(15min nė kėmbė). Nė njė zonė mjaft tė preferuar e shumė tė zhvilluar nė vitet e fundit, e qetė, e pastėr, e gjelbėruar dhe mjaft e rehatshme pėr banim. Tiranė.
  Zona Selitės-Kodra Diellit/ngjitur me Tiranėn e Re. Kjo ndonėse ėshtė njė zonė e vjetėr, tashmė ėshtė transformuar nė njė zonė banimi komplet e re, e cila fillon nga rruga e Kavajės (mbi shkollėn teknologjike/sot Hoteleri Turizėm) nė krahun e majtė (pėrball fabrikės sė bukės dhe birrės sė Tiranės) mbi Unazėn e Re (Madhe)ose Autostrada Tiranė-TEG-Elbasan duke vazhduar deri pranė kopshtit Zoologjik dhe Botanik/ nė Kodrat e Diellit. Kjo zonė shtrihet/ngrihet nė kodrat qė vijnė menjėherė, buzė autostrades Tir-Elb, ne te njejtin drejtim(ose vazhdim) i zones se Tiranes se Re. Kjo zonė e "Selitės" ėshtė e ngritur mbi njė terren pak tė pjerrėt/kodrat, tė cilat gjenden nė krahun e djathtė tė Unazės sė Madhe (Autostradės Tiranė-TEG-Elbasan)kur vjen nga sheshi Shqiponja, vazhdim kryqėzimi i rrugės sė Kavajės(Kombinatit-Shkolla Teknologjike) drejtimi pėr nė TEG dhe vazhdimi autostradės pėr Elbasan. Kjo ėshtė bėrė njė zonė e preferuara, pasi ėshtė e pastėr ekologjikisht, me pamje tė bukura dhe ēlodhėse, ngjitur me arteriet kryesore si; (Unaza Re/Madhe/Autostrada Tir-Elb, ngjitur me aksin Rrugėn e Kavajės-Kombinat-Plepat Durrės, dhe me rrugėt qė tė ēojnė drejt qendrės Tiranės si; rruga "Isuf Elezi", e cila lidh 2-zonat Selitėn me Tiranėn e Re deri nė Lanė(stacioni i Tirnaės Re), rruga "Robert Shvarc", rruga "Medar Shtylla"...etj. Zona ėshtė e populluar, si zona e Selitės ashtu edhe zona e Kodrave tė Diellit qė ėshtė ngjitur dhe nė tė ofrohen tė gjitha shėrbimet dhe furnizimet komerciale, argėtimet, zbavitje etj, me linjė dhe stacion tė shėrbimit urban shumė pranė...etj. Nė kėtė zonė janė edhe disa shkolla mjaft tė njohura si; Shkolla e Mesme e Ndėrtimit "Karl Gega", Shkolla Tekinko-Elektrike "Gjergj Canco", Kolegji "Turgut Ozal", Universiteti "Marin Barleti", etj, Mobileri Shaga, rezidencat prestigjoze tė banimit, nė kodrat e diellit etj.
  Pallat/Rezidenc e Re Banimi "G & P" me 5-kate. ku gjendet edhe apartamenti me qera ėshtė 450m nga/Aksi Autostradės (Unaza-Madhe) Tiranė-TEG-Elbasan dhe 1-km nga Lana/ Stacioni i Tiranės sė Re, ndėrsa nga diga e Liqenit Artificial ėshtė 1.5km (15-min nė kėmbė), nė tė djathtė dhe nė fund tė rrugės "Rexhep Pinari", e cila ėshtė vazhdim i rrugės "Isuf Elezi"(nga stacioni Tiranės sė Re/Lane deri Unazen e Madhe/Re), e cila fillon pranė Autostradės Tirane-Elbasan(unaza madhe/re/drejtimi i Tiranės Re) duke vazhdur nė ngjitje nė brendėsi tė zonės sė Selitės(ku nė tė majtė gjenden zona/rezidencat e Kodrės sė Diellit). Kompleks Rezidencial, ndėrtim i ri, i viteve 2018-2019, me ēati dhe me tullė klasike dekorative, me 5-kate mbi tokė banim, dhe njė kat±1parkim, me ashensor pėr 4-persona(akoma nuk ka pėrfunduar instalimi i ashensorit), me 5-hyrje/shkallė nga ana veri-lindje deri nė jug-perėndim (pallat formė gjysmėn-harku), shkallėt e brendėshme me dritė dhe ajrosje natyrale, 3-apartament nė kat, me holle tė bollshėm nė ēdo kat. Hyrje/daljet me autoveturė dhe nė kėmbė pėr nė pallat realizohet direkt nga rruga "Rexhep Pinari", nėpėrmjet lidhjes me Autostradėn Tiranė-Elbasan(unaza madhe/re) dhe rrugėn "Idsuf Elezi" pėr nė brendėsi/qendėr Tiranės dhe rrugės "Frang Bardhi", "Shkėlqim Fusha"...etj. Pallati ėshtė ndėrtim cilėsore, me arkitekturė tė jashtme tėrheqėse dhe formė tė rregullt gjeometrike, nė njė zonė mjaft tė preferuar, tė qetė, me gjelbėrim, hapsira tė gjėra, me frymėmarrje, me pozicion dhe pamje nė tė gjitha anėt, nga lindja, jug-lindja, perėndimi, dhe veri-perėndimi(nga ku shikohet si Mali i Dajtit, Krujės, Kodrat Selitės)...etj. Infrastruktura rrugore nė afėrsi tė kompleksit rezidencial ėshtė e rehabilituar por njė segment prej 200m mbetet akoma pa u asfaltuar. Pranė pallatit ekziston mundėsia e parkimit, si nė parkimin e brendshėm tė pallatit ashtu edhe parkim sipėrfaqėsor pėr rrethe pallatit dhe nė rrugėn "Rexhep Pinari".
  Apartamet: mjaft i bollshėm dhe i rehatshėm nė shfrytėzim, i qetė, i pastėrt, me punime dhe materiale mjaft cilėsore dhe organizim/planimetri shumė funksionale, nė katin e 4-tėrt banim(para-fundit), i tipit 2+1, me shumė dritė e diell dhe pamje relaksuese dhe qetėsuese, lehtėsisht i ajrosėshėm nė mėnyrė natyrale, jepet pėr herė tė parė me qera. Apartament me sipėrfaqe mbi 100m2 pėrbėhet nga koridori hyrės i bollshėm dhe nga ku kalohet nė djathtė tė koridorit, gjenden 2-dhomat e gjumit(jug-perendim), tualeti i pėrbashkėt fund koridorit, ndėrsa nė tė majtė kalohet nė pjesėn e ndėnjes me kuzhin-ngrėnie dhe dalje nė ballkon me pamje nga veri-lindja/ malet Krujės, Dajtit. Apartament i kompletuar me gjithēka, me paisje elektro-shtėpiake dhe mobilje cilėsore dhe tė reja, kuzhin tė kompletuar e funksionale, me 2-banjo tė kompletuara e funksionale, i shtruar i gjithe me parket cilėsore ngjyrė bezhė, me dyer tė brendėshme druri ngjyrė kafe klasike, dritaret e dyert e ballkoneve me dopio-xham tė bardha, me grila plastike bardha, ēdo pjesė me dritė e ajrosje natyrale...etj.
  Pėrbėrja/Planimetria Apartamentit: Nga holli bollshėm i katit, nėpėrmjet derės kryesore hyrėse futesh nė koridorin hyrės, formė drejtkėndore, i bollshėm. Nga koridori, nė fillim djathtas gjendet dhoma e parė gjumit,(matrimoniane) pėrmasa normale, tė bollshme, e kompletuar me krevat-dopio, dollap tė madhė dhe 3-komedina, me dritare tė madhe nga jug-perėndimi, me banjo-dush brenda nė dhomė, pėrmasa normale, e kompletuar dhe funksionale, me dritė e ajrosje natyrale, nga jug-perėndimi. Nė vazhdim tė koridorit nė fund majtas, gjendet dhoma tjetėr e gjumit, me pėrmasa tė bollshme, e kompletuar me 2-krevat tek, dollap, komedina, me dalje/derė-dritare tė madhe nė ballkon, nga ana e jug-perėndimit, me pėrmasa mesatare, dhe pamje nga kodrat e Selitės dhe hyjet e pallatit. Ne fund te koridorit/perball deres hyrese gjendet banjo e pėrbashkėt, e bollshme, e kompletuar dhe funksionale, shtruar me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyrė boj-qielli erret, baza dhe 1m lartėsi, ndėrsa faqet anėsore, pllaka ngjyrė bezhė nė gri tė hapur. Ndėrsa nė krahun e majtė, nė fund tė koridorit kalohet nė pjesėn e ndėnjes/sogiorno, me zonėn kuzhin-ngrėnie me pėrmasa tė bollshme, nė formė drejtkėndore dhe e gjithė hapsira ėshtė vizuale dhe me shume dritė. Sapo futesh drejt, nė tė djathė gjendet zona e kuzhinės, e kompletuar dhe funksionale me ngrėnies, me tavolin ngrėnie e karrike dhe nė vazhdim zona e ndėnjes, e kompletuar me kėndin ndėnjes dhe tavolin televizori, nė fund kalohet nėpėrmjet dere-vetratė tė madhe edhe nė ballkonin llozhė, me pamje nga veri-lindja/Dajti/Kruja, me pėrmasa tė bollshme.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė stukuara me materiale cilėsore e fine, tė lyera me ngjyrė tė bardhė, ndėrsa tavanet nė pėrgjithėsi tė drejta ngjyrė tė bardhė, ndriēim tė varur tavanor.
  Dyshemeja: e gjithė apartamentit (pėrjashtuar banjot dhe ballkonet qė jane me pllaka) ėshtė e shtruar me parket cilėsor, me ngjyrė bezhė, pak tė hapur.
  Dyert e brendėshme-dritaret: dyert e brendėshme(banjo e dhomė gjumi) prej druri cilėsor, ngjyrė kafe klasike dhe kasa tė gjėrė ngjyre kafe, ndėrsa dritaret dhe dyert e ballkoneve vetratė(pvc) cilėsore e
  dopio-xham, pėr termo dhe fono-izolim, ngjyrė tė bardhė, me grila plastike te bardha.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual;Apartamenti qė nga pėrfundimi dhe mobilimi nuk ka qenė pėrdorur asnje herė, lėshohet me qera pėr herė tė parė.
  Preferencat & Kushtet: Preferohen ēifte familjarė, tė huaj, individė, ēifte familjarė me njė-dy fėmij tė rritur nė shkollė... etj, Jepet pėr periudha jo mė pak se njė-vjeēare, me kontratė tė rregullt qeraje, nuk lejohen kafshėt shtėpiake. Kėrkohen 2-muaj garanci dhe pagesa mujore ēdo fillim muaji.
  Dokumentacioni: Me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikata Pronėsi dhe pėr qeranė mbahet kontrate qeraje.
  Qeraja Mujore: ėshtė 300euro€/muaj, pėrjashtuar shpenzimit korrentė ujė, drita, tarifat e shėrbim-pastrimit ...etj, qė pėrballohen nga qeramarrėsi. Ndėrtesa ėshtė disponibėl nga 1-Shtatori 2019.
  Adresa: Nė rrugėn "Rexhep Pinari", 450-m nga rruga/Aksi Autostradės (Unaza Madhe) Tiranė-TEG-Elbasan dhe 1-km nga Lana/ Stacioni i Tiranės sė Re, Tirane. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme

  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190906_093445.jpg
S: 53
Madhesia: 22.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190906_094400.jpg
S: 33
Madhesia: 31.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190906_094543.jpg
S: 35
Madhesia: 28.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190906_093857.jpg
S: 33
Madhesia: 24.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190906_093810.jpg
S: 34
Madhesia: 25.5 KB