Kliko

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Austri UDHETIM ME AVION NE VIENE BUDAPEST 299 Euro

  UDHETIM ME AVION NE VIENE BUDAPEST
  DATAT: (Datat e mposhtme jan 100% t konfirmuara)
  22 25 Shtator
  29 Shtator 2 Tetor
  6 9 Tetor

  Dita 1 : BUDAPEST
  *Nisja ne oren 4:30 nga Tirana per ne Prishtine.
  Pas check in ne aeroportin e Prishtines, fluturimi Prishtine Budapest.
  Nisja ne oren 13:15 nga Prishtina dhe mberritja ne oren 14:50 ne Budapest.
  Transferta me transport komod ne hotel 3/4 Yje ne qender te Budapestit
  Kohe e lire per te pushuar.
  Pasdite shetije e Budapestit ku vizitojme monumentet m trheqse t Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Katedralja e Shn Stefanit, Sheshi i Heronjve, Parlamenti Hungarez (m i madhi n bot) etj.
  Me pas sipas deshires se grupit mund te vizitojme ujerat termale e hapura te Budepestit, Kshtjella Vayda Hunjad dhe Szechenyi bath, nje nder me te madhe ne Europe. Kohe e lire per tu reklasuar dhe shijuar ujin e ngrohte te vaskave.
  *Fjetia ne Budapest

  Dita 2: VIENE
  *Mngjesi n hotel.
  Nisje, hert n mngjes pr n Viene
  Gjate rruges ndales dhe vizit panoramike n qytetin turistike te Bratisllave.
  Vazhdimi i udhtimit pr n Viene
  Akomodimi ne hotel 3/4 yje ne Viene.*Pas do te fillojme me viziten e Qytetit te Vienie, ku vizitat do te fillojne nga Kisha Votive, dhe do te vazhdoje me Bashkine e re, Teatrin e Hofburgut, Parlamentin, Sheshin Maria Tereza me 2 ndertesat e mrekullueshme identike qe mbajne Muzeun e Artit dhe Muzeun e Historise Natyrore, dhe do te perfundojme tek Opera, qe eshte nje nga ndertesat simbol te Vienes.

  Do te vazhdojme me nje vizite te detajuar ne Pallatin madheshtor te Hofburgut I cili ndodhet ne mes te qytetit dhe ka sherbyer per shekuj si rezidenca dimerore e familjes Mbreterore te Habsburgeve si dhe zyrat e punes. Kopshtet perreth pallatit jane gjithashtu shume interesante per tu vizituar. Ketu do te vizitojme Muzeun e Sisit dhe dhomat e Kaiserit si dhe koleksionin e argjendarive dhe porcelaneve te Familjes Mbreterore. (Bileta e hyrjes 12 Euro/person).
  Pas vizites se muzeut te pallatit mbreteror e cila zgjat rreth 1 ore do te vazhdojme te shohim pjesen tjeter te pallatit ku ndodhet biblioteka Mbreterore, Stallat e Kuajve te pallatit te cilat jane te njohura dhe sot ne gjithe Europen per garat e famshme me kuajt Lipizzaner, do te vazhdojme me kishen e Augusteve, Opera dhe Kopshtet e Hofburgut te cilat ne Vjesht me shume se kurre ofrojne nje spektakel ngjyrash.
  Mbremje e lire ne sheshin Shen Stefan, ku ne cdo dite te vitit nuk mungon gjealleria e turisteve dhe varieteti I shfaqjeve muzikore, te kercimit apo te humorit nga artistet amatore.
  Kthim ne hotel ne mbremje.
  Dita 3: VIENE
  *Mngjesi n Hotel.
  Pas mengjesit do te nisemi per te vizituar Pallatin e Shonbrun-it, nje tjeter pallat mbreteror ku kane jetuar familja mbreterore e Habsburgeve, shume i ngjashem me Pallatin e Versajes.Ketu do te vizitohen: 40 Dhomat Mbreterore (bileta e hyrjes 17.5 Euro/person), Kopshtet e pallatit, Shatervani I Neptunit, Belvederja dhe Kopeshti Zoologjik m i vjetri n bot.
  Pas kesaj do te ndalojme ne rrugen Mariahilfer ku do te keni kohe te lire per shopping.
  *Nisja pasdite per ne Budapest.
  Akomodimi dhe fjetia ne Budapest

  Dita 4: TIRANE
  Mngjesi n Hotel.
  Transferta pr n Aeroportin e Budapestit. Nisja m 11:05 nga Budapest dhe Mbrritje m 12:45 ne Prishtine.
  Udhetimi me per ne Tirane. Gjate rruges ndalese ne Prizren pr drek.
  Pas dreke kthimi pr ne Tiran

  覧覧覧覧覧覧覧覧覧覧-
  Duhet t dini se:

  N cmim pr personin prfshihen:
  Transport vajtie ardhje Tirana Aeroporti Prishtines Tiranes
  Fluturimi me avion Prishtine Budapest Prishtine
  Bagazhe 8 kg (軋nt shpine me prmasa 40-30-20cm)
  Akomodimi per 2 nete ne hotel 3/4 yje ne Budapest
  Akomodimi per 1 nate ne hotel 3/4 yje ne Viene
  Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
  Transporti dhe te shetitja ne Budapest, Brastislave dhe Viene
  Ciceron ne gjuhen shqipe gjate vendeve qe do te vizitojme
  Taksat Turistike

  覧覧覧覧覧覧覧覧覧覧
  Akomodimi dhe fjetja do t bhet:
  a) Dy net ne hotel 3 / 4 Yje ne Budapest
  b) Nje nate ne hotel 3 / 4 yje ne Viene

  覧覧覧覧覧覧覧覧覧覧
  ► Nisja do t bhet n orn 4:30 t dits s pare, nga Stadiumi Dinamo

  ► Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i dmtuar ose i thyer dhe t ket m shum se 3 muaj afat nga skadenca.
  覧覧覧覧覧覧覧覧覧覧
  Ne cmim nuk perfshihen:
  Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
  Hyrjet n monumente, muzeume, parqe dhe Kalate
  Bagazhet ekstra (10kg ose 20kg)


  SHENIME
  ► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
  ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
  ►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

  ヌmimet e prafrta pr muzet: Albertina = 18 euro, Szechenyi bath = 15 euro, Muzeu Sisit = 13 euro, Opera e hapur e Viens = 8 euro, Muzeu i Arteve t bukura = 17 euro etj.
  Klikoni foton pr nj pamje m t madhe

Emri: vienna foto.jpg
S: 25
Madhesia: 99.9 KB  
  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re, 40 metra para se te shkoni tek "Hotel Colosseu " Tirana, Albania
  E-mail: soletravel@hotmail.com
  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 696153704/
  696056944
  Web: soletours.com
  Instagram:https://www.instagram.com/sole_travel_tours_/
  Facebook:https://www.facebook.com/pages/Sole-Travel-Tours/1499639006916414