devinf.com
kliko

 1. Standart Tirane,Me Qera Ambjent-Garazh Kat-1,Sip.300m²,Qera 500euro/muaj, pallat ri,nė rr.Telo Ndini, 400m nga kryqėzimi Unazės me rrugėn H.Tasim" dhe 30m nga rr. Porcelanit/Xh.Keko/Xhamlliku-Sh.Shtraus Tirane

  Jepet me Qera: Ambjent nėn-tokė-1, me sipėrfaqe funksionale 300m2, nė njė Pallat tė ri 6-katėsh, nė krahun e majtė, tė rrugės "Telo Ndini", 30m nga rruga e Porcelanit/ "Xhanfize Keko"/Xhamlliku-Sheshi "Shtraus" dhe 400m nga kryqėzimi i Unazės Qėndrore me rrugėn "Hoxha Tasim"/(Bar-Oslo). Njė zonė afėr qendrės/unazės qendrore dhe disa arterieve tė tjera, kryesore tė Tiranės.
  Zona Xhamllikut, rruga Porcelanit, Fufarmės e rr."A.Sinanai"...etj: ėshtė njė ndėr zonat e njohura tė Tiranės, e mirė-integruar me tė gjitha arteriet kryesore urbane dhe zonat e tjera. Kjo zonė ("Xhamlliku"/Sheshi-"Shtraus", kryqėzimi Unazės me rr."Hoxha Tasim", "Brryli", rr."Arkitekt Sinana", "Fufarma"...etj) ėshtė njė ndėr zonat e preferuara pėr banim, e dendur, e pastėr ekologjikisht dhe nga ana ambjentale, me pak pjerrsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e pozicionuar gjeografikisht mjaft mirė nė krahun dhe drejtimin e malit tė Dajtit. Kjo zonė pėrshkuhet nė mes nga rruga e njohur e Porcelanit/ose "Xhanfize Keko" (vazhdim i rrugės "Hoxha Tasim") dhe nga rrugėt "Arkitekt Sinani" qė shkon deri te "Fufarma" nė kufizim me lumin Lana(lindje), nga Unaza qendrore (jug-perėndim) ose rruga "Bardhyl" dhe nė veri/drejtimi i QSUT-sė me shumė pallate ekzistue (nė rrugėt "Telo Ndini", "Besim Zyma", "Kadri Roshi", "Arben Minga"...etj). Nė pėrgjithėsi ėshtė njė mikro-zonė e qetė, por e mirė-populluar, me shumė shtėpi private, pallate ekzistuese (para viteve 90) por ka edhe njė numėr tė madhė nė rritje tė pallateve tė reja, nė tė dy krahėt e rrugės Porcelanit/"Xhanfize Keko" dhe nė brendėsi tė zonės.
  Pallat Ri 6-katėsh ku gjendet "Ambjenti Nėn-Toke-1" ėshtė njė pallat i ri, i vitit 2013, me 6-kate, mbi toke (5-kate banim dhe kati parė sipėrfaqe biznesi) dhe njė katė nėn-toke/garazh. Pozicioni i pallatit gjendet nė njė bllok-mikro-zonė qė ėshtė kryesisht me shtėpi banimi ekzistuese, ndėrkohe po vazhdon tė mbushet me pallate tė reja. Ndėrsa pallati gjendet nė krahun e majtė tė rrugės "Telo Ndini", 30m nga aksi i rrugės Porcelanit/"Xhanfize Keko" dhe rrethė 400m nga kryqėzimi Unazės qendrore(rr."Bardhyl" dhe "Arkitekt Kasemi"/Brryli) me rrugėn "Hoxha Tasim", si dhe 200m nga "Xhamlliku"/Sheshi-"Shtraus". Pallati ėshtė me njė-hyrje/shkalle, i shtrirė nė linjė paralele me rrugėn T,Ndini dhe me pamje mė tė madhe nga veri-lindje dhe jug-perėndimi(nga veri-perėndimi rrugic e brendėshme ėshtė edhe hyrja/shkallėt e pallatit), ndėrkohe pjesėt qė shėrbejnė si njėsi tregtare & shėrbimesh janė nga krahu rrugės/veri-lindje dhe veri-perėndim.
  Ambjenti/Garazhi nėn-tokė-1 me Qera ka njė sipėrfaqe prej 300m2, nė katin -1 (nėntokė) tė pallatit, buzė rrugė "Telo Ndini", me vizualitet dhe hyrje mė vehte nga ana/krahu i rrugės(veri-lindje). Futja/Hyrja nė "Ambjent-Garazhe" realizohet direkt nga rruga/trotuari i pallatit, nėpėrmjet disa shkallėve, nga ku ėshtė dhe fasada kryesore e Ambjentit/Garazhit. Ndėrsa futja/hyrje-dalje me automjete (fugona) realizohet nga krahu i kundėrt jug-perėndimi. "Ambjenti-Garazhi" dritėn dhe ajrosjen natyrale e realizon nga hyrja kryesore/fasada (shkallėt) me pozicion/pamje nga veri-lindje rruga, si dhe nga disa hapsira(tubacion/oxhak) tė krijuara pėr ajrose, nga tavani i ambjentit dalin mbi nivelin e troturarit tė pallatit(krahu i hyrjes/shkallėve pėr nė pallat) veri-perėndim. "Ambjenti/Njėsia" pėrbėhet nga njė sallė e madhe/vetme, e cila fillon nga dera hyrėse(me drite natyrale dhe vazhdon me 3-faqet e tjera pa dritare dhe nė brendėsi ka 8-kollona, ndėrsa tualetet gjenden nė krahun e djathtė, nė fillim tė hyrjes nė Ambjent/Garazh. Muret tė drejta tė suvatuara, dhe lyera me ngjyre tė bardhe nga brenda, tavanet tė drejta te lyera me ngjyre tė bardhe, me ndriēim tė theshtė artificial dhe dyshemeja ėshtė e shtruar komplet me beton tė derdhur. Dera kryesore/hyrėse dhe dalėse nė Ambjent ėshtė me qepena metalik tė plotė, gri, nga para/fasada, rrethe 10m2.
  Forma e Pronės/"Njėsisė": e gjithė Ambjenti-Garazhi ka formė katrore (me pėrmasat mbi 17m gjėrėsi dhe gjatėsi/thellėsi). Lartėsia/kubatura e njėsisė/dyqanit ėshtė rrethe 2.8m, ėshtė me 8-kollona, me mundėsi ndarje/organizim dhe pėrshtatje sipas nevojave tė aktivitetit. Ambjenti/Garazhi aktualisht ėshtė bosh pa paisje dhe pa aktivitet, dhe i destinuar pėr dhėnie me qera.
  Cilėsit "Ambjenti/Garazhi": -ėshtė ambjent qė shėrben kryesisht pėr parkim dhe magazinim, -mundėsi pėr ta riorganizuar dhe arreduar ambientin e brendshėm sipas llojit tė aktivitetit, -pozicioni gjeografik shumė afėr rrugės kryesore(400m) nga unaza qendrore/"Hoxha Tasim", -nė njė zonė tė qetė e pastėrt etj.
  Shfrytėzimi mėparshėm dhe situata aktuale: Ky "Ambjent-Garazh" ėshtė pėrdorur pėr disa vite magazin/shpėrndarje pėr artikuj elektrike, ndėrkohė qė ka disa muaj qė ėshtė bosh. Aktualisht ėshtė bosh/pa aktivitet, i destinuar pėr tu lėshuar me qera, nė ēdo moment.
  Destinacionet e mundshme tė shfrytėzimit. Ky ambient/garazh mund tė shfrytėzohet pėr shumė destinacione/aktivitete biznesi: por mė tė volitshme do tė ishin: -pėr magazine tė artikujve jo ushqimore, -pėr punishte prodhimi tė produkteve tė ndryshme ushqimore(pije-lėngje, bulmetra, sallamėri..etj) dhe jo-ushqimore(prodhime vetratash, artikuj metalike...etj), etj.
  Dokumentacioni: Ambjenti-Garazhi ėshtė me Ēertifikat Pronėsie dhe pėr qeranė mbahet Kontrate Qeraje, jepet nė ēdo moment.
  Qeraja Mujore: Jepet me qera nė vlerėn e 500euro €/muaj, e gjithė "Njėsia/Ambjenti", pėrfshir edhe tatimin nė burim 15%. Me mundėsi diskutimi, nė varėsi tė mėnyrės sė pagesės(vlera e 2-muajeve si garanci).
  Adresa: Nė rrugėn "Telo Ndini", 400m nga kryqėzimi i Unazės me rrugėn "Hoxha Tasim" dhe 30m nga rruga-Porcelanit/"Xhanfize Keko"/Xhamlliku-Sheshi "Shtraus" Tirane dgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio(A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Min.Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme, Tirane

  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190731_191242.jpg
S: 83
Madhesia: 53.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190731_190648.jpg
S: 45
Madhesia: 23.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190731_190557.jpg
S: 47
Madhesia: 25.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190731_190427.jpg
S: 46
Madhesia: 25.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190731_190355.jpg
S: 47
Madhesia: 23.7 KB