AGIKONS sh.p.k ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.

Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė departamentin e Menaxhimit nė pozicionin:

Menaxher Projekti

Pėrshkrim i pėrgjithshėm

Manaxher i Projektit do tė duhet tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsitė pėr manaxhimin e projektit, nė tė gjitha aspektet teknike, financiare, administrative sipas afateve e procedurave tė kompanisė.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Planifikon, realizon dhe finalizon projektin sipas afateve kohore dhe buxhetit tė pėrcaktuar (sipas Projekt-Preventivit).
 • Garanton marrjen dhe ekzistencėn e informacionit teknik-financiar nga kompania dhe jashtė saj nė funksion tė zbatimit tė projektit.
 • Interpreton dhe realizon nė plan pune objektivat projektit duke mbikqyrur zbatimin e tij sipas buxhetit dhe standardeve tė cilėsisė.
 • Harton dhe zbaton strategji efikase pėr reduktimin e kostove.
 • Zhvillon fushata periodike prokurimi nė funksion tė projektit dhe nevojave tė kompanisė, pėr produktet qė kėrkohen pėr zbatimin e tij dhe sipas kontratės tė nėnshkruar.
 • Ndjek dhe finalizon kontratėn me furnitorėt e rinj ose ekzistues, pas fushatės sė prokurimit.
 • Garanton ndjekjen me pėrgjegjėsi tė kostove dhe komunikon me furnitorėt pėr tė bėrėė tė mundur rakordimin me grupet e punės dhe materialeve.
 • Pėrfaqėson kompanine me pale tė treta pėr ēeshtjet e lidhura me projektin.
 • Mbikqyr dhe ndjek nė mėnyre tė vazhdueshme stafin nė varėsi, duke mbajtur pėrgjegjėsi pėr performancėn e tyre.
 • Analizon dhe interpreton nė mėnyrė tė vazhdueshme ecurinė e projektit dhe e paraqet informacionin nė raporte tek Administratori dhe Investitori i kompanisė.


Kualifikimet dhe Aftėsitė


 • Tė ketė pėrfunduar Fakultetin Ekonomik, Arkitekture, Inxhinieri Ndėrtimi,etj.
 • Preferohen kandidatė me diplome master nė Manaxhim.
 • Tė ketė tė paktėn 3 vjet eksperience pune.
 • Preferohen kandidatė me eksperiencė nė sektorin e ndėrtimit.
 • Tė ketė njohuri tė mira tė gjuhės Angleze.
 • Tė ketė aftesi shumė tė mira manaxheriale, komunikuese, organizuese dhe planifikuese.
 • Tė zotrojė nė nivel shumė tė mire ''Paketėn Office''.


Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 20.06.2020 nė adresėn email: hr@agikons.com.

Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.