devinf.com
kliko

 1. Standart Tirane,Me Qera Ambjent-Biznesi, sip.100m²,kat±1,Qera 50'000 Lek/muaj, Ndėrtes 3-kate rr.Pandeli Vangjeli, te Ambasad Rumune & Turke,zona Vilave Amerikane 100m nga rr.Elbasanit e 300m nga Terminali

  Jepet me Qera: Ambjent-Biznesi/nėn-tokė/kati±1,me sipėrfaqe funksionale 100m2, plus hapsirat pėr rrethė, me mundėsi parkimi 2-3 automjete, nė ndėrtes 3-kateshe, ambjenti ėshtė ideale pėr punishte, magazinim, shpėrndarje produktesh bulmeti-djathra, salllamerie, makarona, ėmbėlsirash, pijesh e lėngjėsh, konservash dhe ēdo llojė ushqimesh, nė rr."Pandeli Vangjeli", tek Ambasada Rumune dhe Turke, degėzim i rr.Elbasanit, nė zonėn e Vilave Amerikane, 1.7 km (15-minuta nė kėmbė) nga Ura e Lanės/fillimi rr.Elbasanit dhe 300m nga Fakulteti Ekonomik/ Terminali Autobuzave tė Elbasanit.
  Zona Vilave Amerikane/3-Vllezėrit Kondi/vazhdim rr"Elbasanit" Kjo ėshtė njė zonė relativisht e re, e zhvilluar nė kėto 20-vitet e fundit, kryesisht me ndėrtime Vilash dhe Ndėrtesa banimi 2; 3 deri 4-kate, me hotele dhe lokale tė ndryshme dhe pak pallate tė larta. Mė parė, kjo lugine ka qenė njė zonė e pyllėzuar, e cila fillonte nga vilat gjermane deri tek Sanatoriumi dhe tek Varrezat e Dėshmorėve dhe lidhej me Parkun e Madhė Natyral tė Tiranės. Ndonėse, ka patur njė vrulle tė madhė ndėrtimesh, pėrsėri kjo zonė e ka ruajtur njė pjesė tė gjelbėrimit, ėshtė zonė e pastėrt, e qetė, freskėt, me hapsira mes ndėrtesave dhe njė frymėmarrje mė tė gjėrė(nė raport me zonat e tjera). Nė mikro-zona tė vogla ndėrtimet kanė nje sistemin dhe rregullsi tė mirė duke respektuar edhe hapsirat e gjelbėrta, kryesisht blloku i vilave amerikane, blloku ku gjenden disa ambasada si ajo Rumune, Turke ...etj. Kjo zonė ėshtė e aksesueshme/mbėrritėshme me makin/autovetur nėpėrmjet rrugės sė Elbasanit, tek nėn-kalimi i Xibrrakut (sot rr.Kuvajtit), pasi kthehesh majtas zbret paralel me rrugėn e Elbasanit deri sa mbėrrin nė tė njėjtin drejtim me lokalin "Sofra Ariut", ku nė tė djathtė, vazhdon dhe futesh nė brendėsi tė zonės. Gjithashtu, njė mundėsi tjetėr aksesimi pėr nė kėtė zonė ėshtė edhe tek nėn-kalimi i parė(tek Varri Nėnės Mbretėreshe), sapo kalon rrethe-rrotullimn e Fakultetit Ekonomik (Terminali Elbasanit) nė tė majtė janė dy drejtimi; njėri qė tė ēon nė zonė tek rr.3-Vllezėrit Kondi dhe vazhdimi deri tek Sanatoriumi, ndėrsa drejtimi tjetėr nga Vilat Gjermane dhe rruga "Fuat Toptani".
  Vilė/Ndėrtesa me 3-kate: Ndėrtes/Vile e re, me 3-kate, me bodrum(1/2 kati nėn-tokė), endersa kati mbi toke eshte i ngritur nga niveli me 8-shkallė, me konstruksion kollona hekur-beton dhe mure me tulla, e suvatuar nga jashtė, kati nėn-tokė ka hyrje mė vehte, nga katet e tjera. Ndėrtesa/Vila ėshtė e rrethuar me murė rrethues, me 2-porta tė mėdha hyrėse(edhe pėr autovetura), me oborrė tė bollshėm para Vilės, oborri i shtruar, dhe nė anė i gjelbėruar me pemė dekorative dhe me hardhi rrushi etj..
  Pozicioni i Ndėrtesės: gjendet nė rrugėn "Pandeli Vangjeli", e cila ėshtė pingul me rrugėn "Haki Shehu" 100m nga aksi i rrugės "Elbasanit", rrugicė/ degėzim nga rruga "Elbasanit", krahu i kundėrt i Lokalit "Sofra e Ariut". Vila/Ndėrtesa, gjendet rrethe 300m nga Fakulteti Ekonomik/Terminali Autobuzave tė Elbasanit dhe rrethe 1.7 km (15-minuta nė kėmbė) nga Ura e Lanės/fillimi i rr.Elbasanit . Vila, gjendet nė krahun e djathtė, kur futesh nė rrugicėn "Pandeli Vangjeli", pėrballė ambasadės Rumune dhe Turke, njė rrugicė, e cila ėshtė me vila banimi nė tė dy krahėt e sajė. Hyrja(oborri), pozicioni dhe pamja kryesore e Vilės/Ndėrtesės ėshtė nga jug-perėndimi, nga ku duket pjesa kryesore e ndėrtesės, ku janė edhe shkallėt/hyrjet, ndėrsa pamja tjetėr e ndėrtesės, ėshtė nga lindja dhe veri-lindja(pjesa mbrapa). Mikro-zona, ku gjendet ndėrtesa ėshtė pėrgjithėsisht me Vila tė reja, tė ndėrtuara nė mėnyrė tė rregullt (sistemuar), mikro-zonė e qetė, e sigurtė, e pastėr, terren i kulluar, i sistemuar dhe shtruar, me diell...etj.
  "Ambjenti/Magazina/Kati±1" me Qera: ka njė sipėrfaqe tė brendėshme funksionale prej 100m2, ndėrsa ekziston mundesia edhe per shfrytėzimin e ambjenteve pėr rrethe, ose edhe e katin e pare. Ndėrtesa me 2-kate mbi tokė, me hyrje nga nga jug-perėndimi(faqa ballore dhe mė e gjatė), ku ėshtė edhe fasada kryesore, ku edhe futja/hyrja ėshtė po nė ballore, ndėrsa futja nė ambjentin/katin±1 me qera ėshtė po nė kėtė fasad, por e spostuar pak nga jug-lindja. "Ambjenti me Qera/Ndėrtesa" ėshtė me oborrė e hapsira, ambjenti nė formė katrore, ėshtė me kubaturė tė lartė mbi 4m, me dritare nė formė superluēi nė lartėsi, nė 2-anė/faqe tė ambjentit, me dritė dhe ajrosje natyrale, lehtėsisht e ajrosėshme. Muret anėsorė janė tė gjėra, me beton tė derdhur, tė suvatuar nga brenda e jashtė, me njė kollonė nė mes tė hapsirės…etj. Pranė "Ndėrtesės/Ambjentit" gjendet transfomatori pėr trefzarin e rrymės elektrike, si dhe rrjeti i ujit tė pishėm, gjithashtu deri tek hapsira me qera mund tė futen furgonet, ndėrsa automjetet e gjata trailerat nuk mund tė futen.
  Pėrbėrja/Forma "Ambjentit" me Qera: "Ambjenti"/Ndėrtesa pėrbėhet nga 2-kate mbi tokė dhe ambjenti qė jepet me qera nėn-toke ±1, i cili ėshtė nė formė katrore, e gjithė hapsira funksionale, me njė kollonė nė mes. Hyrja ėshtė ballore dhe nė hapsirėn me qera ėshtė mė vehte, nė hapsirėn e brendėshme funksionale dhe nė dy anėsorene lartesi gjenden 4-dritare te ngushta per ndriēim dhe ajrosje, ndėrsa nė 2-anėt e tjera nuk kemi dritare. Dyshemeja, ėshtė prejt betoni, e rrafshėt, ndėrsa tavani ėshtė me betonin e dedhur pa suvatuar. Forma e pėrgjithshme e "Ambjentit/Magazinės" ėshtė katrore (me pėrmasa tė pėr-afėrta me 10m x 10m), ndėrsa lartėsia/kubatura ėshtė mbi 4m, nė tė gjithė hapsirėn. Gjithashtu, ekziston edhe mundėsia e shfrytėzimit tė katit tė dytė, pasi banesa/ndėrtesa nuk ėshtė akoma e disponueshme pėr banim, ndėrkohe janė tė disponeshme tualetet nė ēdo hapsirė.
  Gjendja Fizike e Ambjentit/Magazinės:Ndėrtes e re, mjaft solide, nga brenda suvaja e mureve dhe dyshemeja janė nė gjendje tė mirė, ndėrsa bėrja e rregullimeve,dritareve, dyerve tė brendėshme dhe sistemin e brendshėm tė instalimeve elektrike dhe hidraulike, lyerjet…etj, mbeten nė varsi tė aktiviteteve qė do tė realizohen.
  Cilėsit "Ambjentit/Magazinės":-konstruksioni i saj me element beton-arme e bėn atė mjaft solide dhe tė sigurtė pėr ēdo lloj aktiviteti, -madhėsia(hasira unike e katit nėn-toke ±1)prej 100m2, -pėrmasat dhe forma e saj, lejojnė zhvillimin e njė game tė gjėrė aktivitetesh, -freskia, siguria dhe qetėsia qė ofron ambjenti pėr ēdo llojė aktiviteti, duke qenė nėn-tokė, -vend-ndodhja nė njė zonė/mikro-zonė mjaft tė qetė, e disktrete, shumė afėr me qendrėn dhe tė gjitha zonat e tjera tė Tiranės, -lehtėsirat dhe lirshmėria e aksesit(hyrje-dalje) tė mjetve tė transporti/furgonave, -me shumė dritė dhe ajrosje natyrale, -hapsira tė bollshme funksionale pėr rrethė ndėrtesės dhe e katit tė parė mbi tokė, me gjelbėrim…etj.
  Ambjenti pėr rrethė "Magazinės": "Ambjenti/Ndėrtesa" me qera ka njė hapsirė/oborrė funksional nė tre anėt e saj, dhe njė rrugiė tė brendėshme ku mund tė parkohen dhe kthehen automejet e ndryshme. Ndėrsa, objektet/ndėrtesat e tjera, gjenden nė distanca mbi 20m, dhe tė rrethuara me mure rrethues/ avlli, si dhe me shumė pemė tė ndryshme etj. Mikro-zona ku gjendet "Ambjenti/Ndėrtesa" ėshtė e qetė, e gjelbėruar, diskrete, e pastėrt…etj.
  Shfrytėzimi i mėparshėm e aktual: "Ambjenti/Ndėrtesa" nuk ėshtė pėrdorur ndonjėher, ka pak vite qė ėshtė ndėrtuar,dhe aktualisht ėshtė bosh dhe e destinuar pėr me qera.
  Destinacionet/shfrytėzimit e mundėshme: Ambjenti/Ndėrtesa mundėson shfrytėzimin pėr shumė lloje biznesesh si; -si punishte pėr prodhimin bulmetrave (djathė, kos etj), -pėr prodhimin e produkteve tė sallamėrisė, tė produkteve tė konservimit, tė pijeve dhe lėngjeve tė ndryshme, -si magazinė pėr produkte tė ndryshme ushqimore dhe jo-ushqimore, -si punishte pėr prodhimin e ėmbėlsirave, -si magazinė pėr ruajtjen dhe shpėrndarjen e lėndėve tė para apo mallrave tė ndryshme, -si punishte pėr pėrpunimn dhe prodhimin e esencave tė bimėve medicinale dhe etero-vajore, -si punishte fasoni rrobaqepsi apo kėpucari, -si punishte pėr prodhimin e artikujve prej druri, -si punishte pėr prodhimin tė artikujve tė ndryshme prej hejkuri, duralumini, plastike, letre etj, -si punishte apo shtypshkornjė pėr prodhimin dhe botimin e librave, revistave, gazetave etj.
  Dokumentacioni: Ndėrtesa ėshtė me Ēertifikat Pronėsie, dhe pėr Qeranė mbahet kontrate qeraje.
  Qeraja Mujore: 50'000Leke(reja)/muaj, me parkim, ambjent rrethues etj,pėrjashtuar shpenzimit korrente ujė, drita,...etj, qė pėrballohen nga qeramarrėsi.
  Adresa: Rruga "Pandeli Vangjeli", tek ambasada Rumune & Turke, nė zonėn e Vilave Amerikane(pranė rr.3-Vllezėrit Kondi), degėzim i rr."Elbasanit", 1.7 km (15-minuta nė kėmbė) nga Ura Lanės/fillimi i rr.Elbasanit dhe 300m nga Fakulteti Ekonomik/Terminali Autobuzave tė Elbasanit. Adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)

  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Min.Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme,
  Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190817_135010.jpg
S: 88
Madhesia: 74.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190817_134632.jpg
S: 48
Madhesia: 53.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190817_134601.jpg
S: 50
Madhesia: 36.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190817_134749.jpg
S: 52
Madhesia: 36.3 KB