devinf.com
Kliko
970 Immo + C21

 1. Standart Gjirokastėr,Shitet Magazin kati 2,mbi truall 635m²,sip.depos 600m², Cmim 60'000 euro, diskutushėm, nė zonė indusrtial, 600m nga aksi rrugės nacionale Gjirokastė-Kakavi, 1.3-km nga Shėtitorja 18-Shtat

  SHITET: Ambjent-Biznesi/Magazinė 2-katėshe, nė shitje kati i dytė me sipėrfaqe tė ndėrtuar 635m2, bashkė me pjesėn takuese tė truallit prej 300m2, nė zonėn industriale midis 2-rrugėve; asaj tė "Zinxhirėve" dhe rrugės "Baba Qilimi" 600m nga aksi rrugės nacionale Gjirokastėr-Kakavijė(SH4/E853), si dhe rrethė 1.3-km nga bulevardi shėtitorja "18 Shtatori" dhe 27-km nga pika kufitare/doganore e Kakavijės dhe rrethė 230-km (3.5-ore me auto) nga Tirana, Gjirokastėr.
  Zona"Industriale" nė Gjirokastėr ėshtė njė zonė e njohura dhe konceptuar si zonė pėr zhvillimin dhe imstalimin e aktiviteteve tė ndryshme prodhuese dhe tregtare. Kjo ėshtė njė zonė, e pozicionuar nė jug tė qytetit, krahu nga drejtimi pėr nė Kakavije, me infrastrukturė tė rehabilituar dhe e mirė-integruar me arteriet kryesore dhe kryesisht me aksin e rrugės nacionale Gjirokastėr-Kakavijė. Kjo zonė shtrihet buzė rrugės nacionale dhe aktualisht vlersohet si zonė e mirė, si pėr biznes ashtu edhe pėr banim, e pastėr nga ana ambjentale, me pak pjerrėsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė. Mikro-zona ku gjendet edhe objekti/prona nė shitje ėshtė e sistemuar dhe aksesohet nga dy rrugė kryesore ajo e "Zinxhirėve" dhe rruga "Baba Qelimi" me komunikim mes tyre dhe lidhje direkte me aksin e rrugės nacionale. Kjo mikro-zonė krahas shumė ndėrtimeve dhe aktiviteteve tregtare ka edhe ndėrtesa tė tjera qė shėrbejnė pėr banim, sidomos nė pjesėn e ngritur tė saj.
  "Ambjenti/Magazina/Prona" nė Shitje: ka njė sipėrfaqe tė pėrgjithshme tė ndėrtuar prej 635m2, ndėrsa sipėrfaqa neto e shfrytėzimit e katit tė dytė ėshtė 600
  m2,nė njė Ndėrtesė me 2-kate mbi tokė, me hyrje nga nga jug-lindja dhe veri-perėndimi(anėt/faqa mė e gjatė e magazines), ku ėshtė edhe fasada kryesore. Nė Magazinė/Ambjent futesh nga hyrja ballore, ku gjendet edhe nje hapsire e shkaklleve per ne katin e dyte, si dhe vendi i ashensorit. Fasada e "Depos/Magazinės" ėshtė nga oborri funksional, qė ka "Magazina" pėrpara, nga ku duken dritaret(rrethė 12-dritare nė ēdo kat dhe vetėm nga njėra anė) nė formė drejt-kėndore nė lartėsi. "Magazina" ėshtė me kubaturė tė lartė, me dritė dhe ajrosje natyrale, me diell, si dhe lehtėsisht e ajrosėshme. Muret anėsorė janė tė gjėra, me tullė tė plotė tė suvatuar nga brenda e jashtė, me kollona betoni, si nė 4-faqet e ndėrtesės dhe nė mes tė hapsirave dhe tė lidhur me arkitrar/element tė derdhur beton-arme ( nė ēdo kat) dhe e mbuluar me element kapriata/sp tė derdhura dhe tė izoluara nga sipėr me katėrma. Pranė "Magazinės" gjendet transfomatori pėr trefzarin e rrymės elektrike, si dhe rrjeti i ujit tė pishėm.
  Pėrbėrja e Forma "Magazinės"/Pronės: "Magazina" Ndėrtesa pėrbėhet nga 2-kate, nė formė drejtkėndore, e ngritur mbi njė truall(njolla ndėrtimit) prej 600
  m2 ku nė ēdo kat kemi hapsirėn funksionale, me kollona, tė cilat janė nė mes tė gjėrėsisė, nė njė linjė dhe pėrgjatė gjithė gjatėsise sė hapsirės(rrethė 6-kollona beton-arme). E gjithe ndėrtesa si nė anėsore, nė mes tė hapsirės funksionale dhe nė mbulesė ėshtė e ndėrtuar me elemente/profile beton-arme(kollonat dhe arkitrarėt) tė lidhur(bashkuar) me njėra-tjetrėn, ndėrsa anėsoret janė mbyllur me murė-tulle tė kuqe, tė plotė dhe tė suvatuar brenda e jashtė. Hyrja ėshtė nė mes tė gjatėsisė sė ndėrtesės ku kalohet si nė katin pėrdhesė(parė) ashtu edhe me shkallė pėr nė katin e dytė dhe vendi pėr ashensor(qė zėnė rrethė 35m2). Nė hapėsirėn e brendshme funksionale dhe nė tė dy anėt e gjatėsisė, sė mureve tė drejta, gjenden dritaret e ngushta por tė larta(12-dritare nė ēdo anė, total 24-dritare pėr ēdo kat), ndėrsa nė anėt e ngushta nuk kemi dritare. Dyshemeja, si e katit tė parė dhe tė dytė ėshtė prejt betoni, e rrafshėt, ndėrsa mbulesa e katit tė dytė ėshtė me elementė beton-arme tė derdhur dhe tė mbuluar me shtresa hidro-izoluese. Forma e pėrgjithshme e "Ambjentit/Magazinės" ėshtė drejt-kėndore(me pėrmasa tė pėr-afėrta me 12-m gjėrėsi dhe rrethė 50-m gjatėsi, si nė katin e parė simetrike edhe kati i dytė, ndėrsa lartėsia/kubatura ėshtė mbi 4m, nė tė gjithė hapsirėn dhe nė ēdo kat.
  Gjendja Fizike e Ndėrtesės/Magazinės:Ndėrtesa nė pėrgjithėsi ėshtė mjaft solide dhe e mirėmbajtur nė drejtim tė agjentėve atmosferike dhe dėmtimeve tė tjera. Soleta ėshtė e ribėrė kohėt e fundit, nė drejtim tė mbrojtjes nga lagėshtia dhe shirat. Nga brenda suvaja e mureve dhe dyshemeja janė nė gjendje tė mirė, ndėrsa nga jashtė ka nevoje pėr riparime tė suvasė, si dhe bėrjen e dritareve dhe tė disa dyerve tė brendėshme dhe sistemin e brendshėm tė instalimeve elektrike dhe hidraulike.
  Cilėsit "Pronės/Magazinės": -ėshtė konceptuar qė nė ndėrtim dhe me tė gjitha standartet pėr tė shėrbyer si magazinė(depo) mallrash tė ndryshėm, -konstruksioni i saj me elementė beton-arme e bėn atė mjaft solide dhe tė sigurtė pėr ēdo lloj aktiviteti, -madhėsia(hasira unike e katit tė dytė)prej 600m2, pėrmasat dhe forma e saj, lejojnė zhvillimin e njė game tė gjėrė aktivitetesh, -vendndodhja nė njė zonė tė mirėfilltė industriale dhe me infrastrukturė tė kompletuar, -lehtėsirat dhe lirshmėria e aksesit(hyrje-dalje) tė ēdo llojė mjeti transporti tek "Magazina" dhe lidhja me rrugėn nacionale, -me shumė dritė dhe ajrosje natyrale, -hapėsira tė bollshme funksionale pėrreth ndėrtesės etj.
  Ambjenti pėr rrethė "Magazinės":"Magazina/Prona" nė shitje ka njė hapsirė/oborrė funksional nė tre anėt e saj, ku mund tė parkohen dhe kthehen automejet e ndryshme. Gjithashtu ne distanca mbi 20m gjenden ambjente, nė tė cilat ushtrohen aktivitete tė ndryshme si servis makinash, magazina etj. Mikkro-zona ku gjendet "Magazina" ėshtė e qetė, e pastėrt, me mundėsi parkimi nė ambjent tė hapur dhe me rrugė tė brendshme lidhėse.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: "Ambjenti/Prona" ėshtė pėrdorur shumė vite qė nga ndėrtimi(rrethė viteve 1985-1986), si magazinė tregtare(NTSh-sė) pėr artikuj jo-ushqimore(industriale). Gjithashtu edhe pas vitetve 1990 ka vazhduar tė pėrdorej(shrytėzohej) si magazinė/depo e produkteve tė ndryshme. Ka pak kohė (6-7 vite) qė nuk po shfrytėzohet dhe aktualisht ėshtė bosh dhe e destinuar pėr shitje ose edhe me qera.
  Destinacionet/shfrytėzimit e mundėshme: Depoja/Magazina mundėson shfrytėzimin pėr shumė lloje biznesesh si; -vazhdimin e aktivitetit qė ka patur si magazine pėr produkte tė ndryshme ushqimore dhe jo-ushqimore, -si magazinė pėr ruajtjen dhe shpėrndarjen e lėndėve tė para apo mallrave tė ndryshėm, -si magazinė grumbullimi dhe pėrpunimi tė bimėve medicinale dhe etero-vajore, -si punishte fasoni rrobaqepsi apo kėpucari, -si punishte pėr prodhimin e artikujve prej druri, -si punishte pėr prodhimin e pijeve dhe lėngjeve tė ndryshme, -si punishte pėr prodhimin tė artikujve tė ndryshme prej hejkuri, duralumini, plastike, letre etj, -si punishte apo shtypshkornjė pėr prodhimin dhe botimin e librave, revistave, gazetave etj, si magazin pjesė kėmbimi dhe servis pėr automjete tė ndryshme, -si palestra sportive apo fitnesse etj.
  Dokumentacioni: "Magazina"/Ambjenti tregtar ėshtė me Ēertifikat tė rregullt Pronėsie si Ndėrtesa/Magazina dhe Trualli, shitet nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Shitet komplet kati i dytė prej 600
  m2 hapėsirė funksionale, me pjesėn prej 35m2 tė katit parė (hyrja nė katin e parė/shkallėt dhe vendi ashensorit pėr nė katin e dytė) si dhe pjesea takuese e truallit prej 300m2 (nga totali njollės ndėrtimit prej 600m2) e gjitha me 60'000 €, i diskutushėm. Gjithashtu ekziston mundėsia e shitjes sė ndertesės komplet (edhe pjesėt e tjera tė katit tė parė por nuk pėrfshihen nė kėtė ēmim).Adresa: Nė zonėn Industriale, midis dy rrugėve; asaj tė"Zinxhirėve" dhe rrugės "Baba Qilimi", 600m nga aksi rrugės nacionale Gjirokastėr-Kakavijė(SH4/E853), si dhe rreth 1.3km nga Blv/Shėtitorja "18 Shtatori", dhe 27km nga pika kufitare/doganore e Kakavijės dhe rreth 230-km (3.5ore me auto) nga Tirana, Gjirokastėr. adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Min.Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_3745.jpg
S: 187
Madhesia: 62.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_3740.jpg
S: 120
Madhesia: 44.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: MAGAZINA 635M2 ME TRUALL 300M2.jpg
S: 120
Madhesia: 64.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_6706.jpg
S: 121
Madhesia: 104.7 KB