AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė strukturėn e saj, nė pozicionin:

Drejtor i Auditit tė BrendshėmPėshkrim i pėrgjithshėm

Drejtor i Auditit tė Brendshėm ėshtė pėrgjegjės pėr kontrollin e brendshėm tė funksioneve financiare, operacionale, dhe pėrputhshmėrisė sė tyre me procedurat dhe rregulloret e shoqėrive tė Grupit duke dhėnė edhe rekomandidmet pėrkatėse pėr pėrmirėsimin e tyre.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Kryen procedurat e auditimit, duke pėrfshirė identifikimin dhe pėrcaktimin e problematikave nė bazė tė intervistimeve dhe diskutimet me personat pėrgjegjės, rishikimin e dokumentacionit, si dhe dokumentimin e proceseve dhe procedurave tė ndjekura.
 • Identifikon, zhvillon dhe dokumenton proceset e auditimit, duke dhėne rekomandimet pėr pėrmirėsimin e tyre pėrmes gjykimit tė pavarur nė lidhje me ēėshtjet e shqyrtuara dhe jep direktivat e pėrgjithshme nė ndėrtimin ose pėrmirėsimin e procedurave tė departamentit tė shoqėrise sė Audituar.
 • Identifikon dhe rekomandon kontrolle specifike tė paplanifikuara apo duke pėrsėritur njė kontroll tė parashikuar nė planin vjetor, nė bazė tė njohurive tė fituara gjatė vėzhgimit tė njė procesi.
 • Ndihmon nė identifikimin dhe vlerėsimin e risqeve tė ndryshme tė shoqėrive dhe siguron inputin e duhur pėr vlerėsimin e tyre nė ndėrtimin e kontrolleve pėr planin vjetor tė auditit.
 • Dokumenton proceset e kontrolleve tė kryera nė pėrputhje me proceduren e auditit.
 • Monitoron, udhėheq, rishikon punėn dhe kontrollet e kryera nga stafi i nivelit mė tė ulėt brenda strukturės sė Auditit dhe e transmeton tek Eprori.
 • Komunikon/ndihmon nė komunikimin e rezultateve tė auditimit dhe projekteve pėrmes raporteve tė shkruara dhe prezantimeve verbale sipas afateve tė pėrcaktuara nė planin e punės.
 • Respekton afatet e parashikuara nė planin vjetor pėr kontrollet e mbuluara nga ky pozicion.


Kriteret dhe Aftėsitė


 • Tė ketė pėrfunduar Arsimin e lartė ne Fakultetin e Ekonomisė pėr Financė-Kontabilitet.
 • Tė ketė mbi 7 vjet eksperience pune nė sektorin auditues ne pozicion Drejtues.
 • Tė ketė trajnime profesionale si auditues dhe tė jetė i ēertifikuar si i tillė.
 • Tė zotrojė shumė mirė ‘’Paketėn Office’’ dhe programet financiare.
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira analitike, menaxheriale dhe vendimarrėse
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese dhe ndėrveprimi me tė tjerėt.
 • Tė ketė aftėsi pėr tė punuar nėn trysni dhe nė pėrmbushjen e afateve.
 • Tė zotėrojė nė nivel tė mirė gjuhėn Angleze.


Paga ėsh
tė e negociushme nė varėsi tė pėrvojės sė kandidatit.

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 30.10.2019 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.