AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin Teknik, nė pozicionin:


Inxhinier Ndėrtimi/Supervizim

Pėrshkrim i Pėrgjithshėm:

Supervizor i Ndėrtimit ėshtė pėrgjegjės pėr supervizimin e projekteve duke kontrolluar projektet, kryerjen e inspektimeve tė cilėsisė, mbikqyrjen e nėnkontraktuesve dhe stafit tė zbatimit te projektit.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Inspektim ditor i punimeve dhe kontroll i cilėsisė sė punimeve;
 • Kontrolli dhe Certifikimi mujor i punimeve te kryera nga nenkontraktoret, baza, norma.
 • Monitorimin e grafikut tė punimeve ndėrtimore nė pėrputhje me ndėrtimin e objektit;
 • Tė krijoj dhe tė prodhoj njė sistem raportimi ditor tė kontrolleve tė kryera gjatė proēesit tė ndėrtimit. Ky raport duhet tė ketė detajet e nevojshme nė mėnyrė qė tė jetė i mundur vlerėsimi i progresit tė punimeve duke u refereruar grafikut te punimeve. Nė kėtė raport duhet tė pėrfshihet njė pėrshkrim i shkurtėr i aktivitetit tė ndėrtimeve;
 • Monitorimi ditor i proēesit tė ndėrtimit dhe sigurimi qė ndėrtimi po kryhet nė pėrputhje me projektin dhe specifikimet teknike;
 • Tė krijoj dhe prodhoj njė raport teknik (te shoqeruar dhe me foto) tė mirė organizuar tė aktivitetit ndėrtimor, ky raport do i dėrgohet ēdo javė Eprorit;
 • Tė menaxhoj ēdo ndryshim tė punimeve/porosise dhe tė kėrkoj aprovimin tek strukturat pėrkatėse pėr kėto ndryshime;
 • Tė menaxhoj dhe tė pėrgjigjet nė bashkėpunim me Inxhinierin kėrkesave pėr informacion qė mund tė ketė investitori.
 • Tė kontrolloj dhe tė raportoj pėr progresin e punimeve;
 • Tė percaktoj mėnyrėn dhe frekuencėn e testimeve pėr punimet dhe materialet ndėrtimore;
 • Tė miratoje punimet e kryera dhe materialet e pėrdorura gjatė ndėrtimit;
 • Tė kryejė kontrolle te vazhdueshme si dhe njė kontroll pėrfundimtar pėrpara nisjes sė proēedurės pėr dorėzimin e objektit; (baza per aktet e kolaudimit)
 • Tė siguroje qė po zbatohen tė gjitha kėrkesat ligjore pėr objektin
 • Tė kontrolloj dhe tė miratoj dokumentat e realizuara gjatė ndėrtimit tė objektit.
 • Ēdo detyrė tjetėr tė diktuar nga nevojat e punės.


Kriteret dhe Aftėsitė


 • Diplomė nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit.
 • Pėrvojė pune mbi 5 vjet si Inxhinier Ndėrtimi nė SUPERVIZIM.
 • Tė zoterojė shumė mirė programin AUTOCAD, si dhe ‘’Paketėn Office’’.
 • Tė ketė njohuri shumė tė mira nė leximin, zbatimin dhe supervizimin e projekteve.
 • Preferohet tė zoterojė gjuhėn Angleze dhe Italiane.
 • Tė ketė aftėsi tė mira planifikuese, organizuese dhe komunikuese.


Paga ėsh
tė e negociueshme nė varėsi tė pėrvojės sė kandidatit.

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 30.09.2019 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.