devinf.com
kliko

 1. Standart Tirane-qendėr,Shitet Apartament tip 2+1, kati 2,sip.82m²,Cmim 2'000 euro/m², P.Ekzistues, qendėr Tiranės, fillim rr."Dibrės" pranė Hotel Tirana Internacional(15-katėshit), e Pallatit Opera & Baletit

  Shitet:Apartament i bollshėm, nė qendėr tė Tiranės,tip 2+1, me 1-ballkon, 1-banjo, sipėrfaqe 82m2, kati 2-tė teknik, nė pallat ekzistues,i vitit 1975-1980, njohur edhe si pallati shkrimtarėve "I.Kadarese" dhe "D.Agollit", nė fillim rrugės "Dibrės" pranė Hotel "Tirana Internacional"(15-katėshi) dhe Pallatit Kulturės e Operave-Baletit,1-minut nė kėmb nga Sheshi "Skėnderbej" Tirane.
  Krahu Veri-Lindor i Qendrės sė Tiranės rr."Urani Pano" dhe rr."Barrikadave" K
  jo bėn pjesė nė zonėn qėndrore tė qytetit Tiranės dhe anėn veriore dhe lindore tė saj(Sheshit "Skėnderbej") e kufizuar nga rruga "Barrikadave" (pallatet 9-katėshe) dhe nga rruga "Urani Pano" (krahu ish-kinemas 17-nėntori). Kjo mikro-zonė dominohet nga intstitucione kulturore dhe hoteleri,(Pallati i Operave-Baletit dhe Kulturės, Hotel Tirana Internacional etj)si dhe hapsira tė mėdha publike(parqe). Nga qendra ekzistojne mundėsit pėr tė shkuar nė tė gjitha drejtimet e zonave tė tjera tė Tiranės dhe jashtė saj.
  Pallat ekzistues 6-katėsh. Pallati ku gjendet edhe "Apartamenti" nė shitje ėshtė ndėrtuar rreth viteve 1975-1980, me pozicion/pamje mė tė madhe nga Jug-Lindja(lulishtja e Pallatit Operave-Baletit/ose lulishtja "Viktor Eftimiu" ) dhe Veri-Perėndimi(nga ku ėshtė edhe hyrja/shkallėt) krahu i rrugės "Urani Pano" (krahu ish-kinemas 17-nėntori)/blv."Zogu i Parė",. Pallati gjendet nė krahun e majtė tė rrugės "Urani Pano" (drejtimi nga kryqėzimi i rrugės "Barrikadave" me rrugėn e "Dibrės"(9-katėshet) drejt blv. "Zogu i Parė"(Muzeut Historik Kombėtar), thuajse nė fillim tė rrugės sė "Dibrės"(ish-ndėrtesa e INSIG). Pallati ėshtė me tulle tė kuqe tė plotė, mure tė trasha, i suvatuar nga jashtė, me 5-kate banim, njė katė sipėrfaqe tregtare, me 2-hyrje(shkallė) me dritė natyrale, me nga 2-apartamente nė kat, etj. Ky pallat ka njė perspektivė pėr tu restauruar nga ana e Bashkisė sė Tiranės dhe pėr tu kthyer nė pallat muze&kulturor, i cili njihet edhe si pallati i shrimtarėve, pasi kėtu kanė banuar shkrimtarėt e mėdhenj tė kohėve tė fundit si "I.Kadare" dhe "D.Agolli".
  Apartameti: ėshtė mjaft funksional e i bollshėm, i tipit 2+1, me njė koridor hyrės tė bollshėm, , ku njė drejtim tė ēon nė dhomat e gjumit, dhe tjetri nė pjesėn e ndėnjes/sogiornon e kuzhinė. Apartamenti ėshtė me 1-banjo, 1-ballkon-llozhė, nė katin 2-tė, teknik mbi tokė dhe pari banim, me sipėrfaqe 82m2, me pozicion nga jug-lindja dhe veri-perėndimi. Apartamenti ėshtė i bollshėm, i rikonstruktuar, me banjo tė kompletuara e funksionale, i shtruar me pllaka cilėsor ngjyrė hapura. Apartament me planimetri mjaft funksionale dhe i rehatshėm nė shfrytėzim, me shumė dritė natyrale, i ngrohtė dhe i freskėt nė verė, me pamje nga "Lulishtja" e Pallatit Operave&Baletit dhe nga krahu i ish-kinema 17-nėntori.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Nga holli i katit, nėpėrmjet derės kryesore kalohet nė koridorin hyrės(holle), i bollshėm/lirshėm, nė formė drejtkėndore, i shtruar me pllaka, forme drejtkėndore te bardha nė gri, ku nė tė djathtė shkon nė 2-dhomat e gjumit. Nė kėtė drejtim kemi nė fillim(djathtas) dhoma e parė e gjumit, me pėrmasa normale, me dritare tė madhe, nga jug-lindja(lulishtja), e shtruar me parket druri, ngjyre klasike, si dhe nė vazhdim po djathtas kemi dhomėn e dytė gjumit, me pėrmasa gjithashtu tė bollshme, e shtruar me parket druri, ngjyrė klasike, me derė-dritare nga jug-lindja (lulishtja), me dalje nė ballkonin llozhė, pėrmasa normale, me pamje nga jug-lindja (lulishtja), i mbyllur me vetrate-dopio xham. Nė tė majtė tė hollit gjendet pjesa ndėnjes/sogiorno me kuzhinėn/kėndin e ngrėnies, pėrmasa relativisht tė bollshme, pjesėrisht e kompletuar dhe mobiluar, nė formė drejtkėndore, me njė dritare tė madhe veri-perėndimi(ish-kinema 17-nėntore). Po nė tė majtė shkon nė banjo-dush, e bollshme, kompletuar e funksionale, me dritė e ajrosje natyrale, nga veri-perėndimi.
  Muret dhe tavanet:Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuar/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė hapura bardhe-krem, si dhe tavanet normale, tė lyer me ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: dhomave tė gjumit e shtruar me parket klasik, ndėrsa pjesėt e tjera e shtruar me pllaka cilėsore, pėrmasa drejtkėndore, ngjyrė bardhė tė hapur me nuanca gri.
  Dyert e brendėshme: prej druri, ngjyrė kafe klasike, ndėrsa dera e pjesės ndėnjes nė brendėsi ka xham, ndėrsa dera ballkonit, dhomes gjumit dhe dritaret vetratė-duralumin dopio-xham, ngjyrė tė bardhė nė krem.
  Pėrdorimi mėparshėm e aktual dhe destinacionet e mundėshme: Apartamenti ka qenė i pėrdorur nga tė zotėt, dhe ka pak vite qė ėshtė dhenė me qera, si dhe aktualisht, por nga pronarėt ėshtė vendosur gjithashtu pėr tu shitur. Destinacionet e mundeshme janė: si apartament banimi me tė njėjtin destinacion si aktualisht, si ambjenyt pėr zyra biznesi, klinika tė ndryshme, etj.
  Dokumentacioni: Me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikatė Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Shitet me 2'000euro/€, i diskutushėm, nė gjėndejen qė ndodhet(pjeserisht e kompletuar dhe mobiluar).
  Adresa: Nė qendėr tė Tiranės, fillim rrugės "Dibrės" pranė Hotel "Tirana Internacional"(15-kateshi) dhe Pallatit Operave-Baletit, dhe 1-minuta nė kėmbe nga Sheshi."Skėnderbej", Tirane adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190605_130942.jpg
S: 127
Madhesia: 47.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190601_120742.jpg
S: 187
Madhesia: 55.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_8112 (Edited).jpg
S: 118
Madhesia: 25.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_8123 (Edited).jpg
S: 116
Madhesia: 20.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_5103.jpg
S: 116
Madhesia: 26.3 KB