Kliko

 1. Standart Shitet shafran

  Shitet shafran i Iranit cilesi e pare

  Dobitė shėndetėsore tė Shafranit,


  Luan rol tė rėndėsishėm pėr forcimin e kujtesės dhe kurimin e sėmundjeve autoimune.


  Pėrdoret pėr kurimin e disa gjendjeve tė epilepsisė, konsiderohet si qetėsues dhe aktivizues i sistemit nervor qėndror.


  Forcon zemrėn, lufton arteriosklerozėn dhe ērregullimete rrahieve tė zemrės; nga shumė mjekė konsiderohet si shpresė e madhe dhe e sigurtė pėr uljen e kolesterolit.


  Ndalon perhapjen e qelizave kancerore, kjo sepse ai ka pėrmbajtje tė lartė tė Crocin, Crotecin, Picrocrocin.


  Shafrani pėrmban antioksidaantėt tė cilat e mbrojně trupin nga shumė lloje semundjesh, kjo pėr shkak tė fuqisė qė ka kjo bimė nė pėrqėndrimin e kurimit tė semundjes qė nė rrenje.


  Shafrani kuron fryrjen e barkut dhe ērregullimet e tretjes.


  Ndalon formimin e tumoreve tė reja, ndihmon edhe nė ndalimin dhe mbledhjene tumoreve qė janė prezente nė trup.


  Stimulues i stomakut.


  Pėrdoret pėr getėsimin e ērreguilimit te stomakut, uljen e gazrave te stomakut.


  Kuron Astmen.


  Kuron Depresionin


  Ndalon ngrirjet, ngėrcet dhe spazmat muskulare.


  Djersitės dhe ndihmon nė uljen e temperaturės


  Shton energjinė e trupit dhe forcon shqisat e degjimit, shikimit, shijes, prekjes, etj


  Qelizat e syrit qė janė tė domosdoshme pėr tė parėi bėn me elastike, mė tė forta dhe mė rezistente ndaj sėmundjeve.


  Lufton dhembjet e kokės dhe migrenėn.


  Konsiderohet si qetėsues i gjėndjes shpirtėrore, largon stresin dhe frikėn.


  Lufton shenjat e plakjes, kjo sepse lenda anti-okside qė pėrmban shafrani, lufton prishjet qė shkaktojnė elektronet e lira, qė merren nga ngrėnia e ushqimeve me yndyrė.


  Ndihmon nė mjekimin e acarimit te organeve tė frymėmarrjes, acarimin e laringut


  Kuron dhe qetėson kollėn e thate dhe ftohjet. Shafrani dallohet pėr dobitė e tij estetike tė mrekullueshme.


  Nėse e pėrdor vetėm njė herė, do doje ta pėrdorje ēdo ditė kur dallon ndikimin e tij mbi lėkurė, pėr:


  - Pėr shkėlqimin dhe butėsinė e lėkurės.
  - Pėr largimin pėrfundimisht tė puēėrrave tė rinisė.
  - Pėr largimin e njollave tė errėta nga fytyra.
  - Si maske pėr ushqyerjen e lėkurės.
  - Pėr fytyre tė ndritėshme.
  - Pėr njėsimin e ngjyrės sė lekurės dhe ruajtjen e saj.
  - Kurimin e rėnies sė flokėve.
  - Rinovimin e qelizave tė lėkurės.


  Pėrvec kėtyre ka dhe shumė veti tė tjera kuruese. Shafrani pėrdoret si erėz nė ushqime tė ndryshme, jo vetėm pėr shijen e tij tė vecantė por ai i jep ushqimit aromė dhe ngjyrė tė florinjtė shkėlqyese.


  Porosit ne numrin +355 68 33 33 635
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: image.jpg
S: 291
Madhesia: 98.8 KB