Emri: Mendore
Mbiemri: Hazizi
Datėlindja: 22/10/1989
Vendlindja: Allambrez Berat
Vendbanimi: Qyteti Studenti
Nr.celulari: 0676161610
Email: mendorehazizi@gmail.com
Edukimi: (2012-2015) Ciklin e studimeve bachelor e kam pėrfunduar te Albanian University Tiranė dega Financė-Bankė me mesatare 8,5. Aktualisht jam duke mbyllur dhe Ciklin e studimeve master shkencor nė Financė Fakulteti Ekonomik Universiteti i Tiranės.
Gjuhėt e huaja: Gjermanisht niveli A1 e folur dhe e shkruar mirė. Anglisht niveli A2 e folur dhe e shkruar mirė. Italisht niveli B2 e folur dhe e shkruar shumė mirė.
Aftėsi kompjuterike: Financa 5 ( ēertifikuar nga Albanian Tax & Consulting nė vitin 2015), Excel,Power Point,Word
Eksperienca tė mėparshme: Nė vitin 2015 kam kryer njė praktikė pune nė njė zyrė kontabiliteti Albanian Tax & Consulting ku jam pėrgatitur nė:
• Mbajtjen e kontabilitetit tė kompanive private sipas Legjislacionit Shqiptar
• Regjistrimi i transaksioneve tė ndryshme kontabile nė programin Financa 5 (blerje,shitje,arka,banka etj.)
• Pėrgatitja e pasqyrave vjetore financiare.
Nė vitin 2016 kam punuar ne call center italian Pura Center pėr njė periudhė 6-mujore.
2017-kam punuar nė kompaninė farmaceutike Rejsi Farma pozicioni i vendosjes sė pullave nė medikamente dhe plotėsimi i dokumentacionit tė vendosjes sė pullave
2019- Ndihmės ekonomiste te Kunora shpk.
Aftėsi tė tjera: Aftėsi tė mira komunikuese, menaxhuese dhe oranizative nė punė individuale dhe nė grup.