devinf.com

 1. Standart Tirane,Me Qera Apartament bollshėm & luksoz, tip1+1, Kat 6,Pallat 8-kate, sip71m², Qera 350euro/muaj, nė blv.B.Curri,/Lane, linjėn dytė, hyrje nga rr.Asdreni, segment nga D.Policisė Shtetit-Brryli/pėr

  Jepet me Qera: Apartament cilėsor, i bollshėm nė pallat tė ri 8-kate, me shumė dritė dhe pamje natyrale, tipit 1+1,me 1-banjo, sip.71m2, kati 6-tė banim, ngjitur me kopshtin nr.24, nė linjėn e dytė nga Lana/Blv"Bajram Curri"/ (pėrballė Min.Jashtme) me hyrje nga Rr."Asdreni", "H.Sufa" dhe "Hodo Beg", nė njė zonė mjaft tė preferuar e tė qetė pėr banim. Tiranė
  Zona ish-Ministrisė Shėndetsisė/Ali Demi/Brryli. Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės, e cila ndodhet buzė unazės qendrore, nė anė tė Blv."Bajram Curri", e kufizuar nga ana jug-lindore me rrugėn "Ali Demi". Kjo ėshtė njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlersohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapsirave, frymėmarrjes etj, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur, me pak pjerrėsi dhe ėshtė nga krahu/afėr malit tė Dajtit. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si: Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtėme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL...etj, tė cilat i kanė dhėnė njė vlerė edhe mė tė madhe kėsaj zone. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallat i ri 8-katėsh ndodhet ngjitur me kopshtin nr.24, nė linjėn e dytė (pjesa e brendshme) nga Lana/blv."B.Curri"(pėrballė Min.Jashtme). Pallati ėshtė ndėrtim i ri, i viteve 2005-2006, me 8-kate banim dhe njė kat ±1 parkim, me ashensor pėr 4-persona, me njė hyrje/shkallė nga ana jug-perėndimore, shkallėt e brendshme me dritė dhe ajrosje natyrale, 4-apartamente nė kat dhe holl tė bollshėm nė ēdo kat. Hyrje/daljet me autoveturė dhe nė kėmbė realizohen direkt nga Blv."B,Curri"/Lana, nėpėrmjet 3-rrugėve tė brendshme; Rr."Asdreni"(tek ish-Min.Shėndetėsisė)/Drejtoria Pėrgjithėshme e Policisė sė Shtetit, Rr."Hasan Sufa" djathtas, para mbėrritjes tek Ura-Brrylit, gjithashtu nėpėrmjet Rr."Hodo Beg" degėzim i Rr."Ali Demi", tek Shkolla 9-Vjeēare "A.Demi". Nė afėrsi tė pallatit ka biznese tė njohura dhe prestigjoze si pastiēeri "Nefel", lokal "Nona di shijet tona" etj. Pallati ėshtė ndėrtim cilėsor, me formė tė rregullt gjeometrike, nė njė zonė mjaft tė preferuar, tė qetė, me gjelbėrim, hapėsira tė mėdha, me frymėmarrje, me pozicion dhe pamje nė tė gjitha anėt, nga lindja, jug-lindja, perėndim, dhe veri-perėndimi... etj. Pranė pallatit ekziston mundėsia e parkimit, aty ndodhet njė parkim sipėrfaqėsor me pagesė.
  Apartamet: mjaft i rehatshėm, i qetė, i pastėr, me punime dhe materiale mjaft cilėsore dhe organizim /planimetri shumė funksionale, i tipit 1+1, i bollshėm dhe me shumė dritė e ajrosje natyrale, me njė mini-koridor (pėr nė banjo e dhomė gjumi) me 1-banjo me drite e ajrosje natyrale, me kuzhinė me dritare nė katin e gjashtė banim, me sipėrfaqe totale 71m2, me pozicion dhe pamje nga jug-lindja dhe jug-perėndimi. Apartament i bollshėm dhe i rehatshėm nė shfrytėzim, me shumė dritė natyrale, lehtėsisht i ajrosshėm, i ngrohtė (jug-perėndim), me pamje qetėsuese, nė mikro-zonė tė qetė. Apartament i kompletuar me gjithēka, me pajisje dhe mobilje mjaft cilesore dhe luksoze, me banjo tė kompletuar e funksionale, i shtruar me parket cilėsor ngjyrė bezhė tė hapur me nuanca nė gri-errėt, me dyer tė brendshme druri ngjyrė tė bardhė, me kondicioner ēdo pjesė etj.
  Pėrbėrja/Planimetria Apartamentit: Nga holli i bollshėm i katit, nėpėrmjet derės kryesore hyrėse futesh nė njė hapėsirė tė bollshme, nga ku vazhdimi drejt ėshtė njė zgjatim i pjesės hyrėse dhe kalim nė mini-koridorin qė tė ēon nė tualet dhe nė dhomėn e gjumit, ku hapėsira hyrėse dhe mini-koridori janė tė mobiluar me etazher, pasqyra dhe komedina mjaft cilėsore dhe elegante. Nė tė djathtė sapo futesh nga dera kryesore gjendet pjesa e ndėnjes/sogiorno, me zonėn kuzhinė-ngrėnie me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore dhe e gjithė hapėsira eshte vizuale nga ēdo pozicion i saj. Sa futesh nė sogiorno, hapėsira drejt tė ēon nė zonėn e ndėnjes/sogiorno, e kompletuar me kėndin e ndenjės, tavolinė mesi dhe faqen/kėndin e televizorit, ndėrsa vazhdimi dhe nė krahun e djathtė nė mėnyrė funksionale futesh nė zonėn e kuzhinės, e kompletuar me tė gjitha pajisjet shumė cilėsore, pėrfshirė edhe makinė larje-enėsh, E gjithė pjesa e kuzhinės (formė drejtkėndore e zgjatur) pėrfundon me dritare(pamje nga oborri pallatit/perėndim) dhe nga ky pozicion gjendet hapėsira, e cila komunikon (shėrben edhe si mini/bar) me tavolinėn/zonėn e ngrėniės, relativisht e bollshme qė gjendet nė krahun e dritares (faqes) sė madhe tė sogiornos nga jug-perėndimi. Nga mini-koridori, nė fund tė tij, majtas kalohet nė dhomėn e gjumit, pėrmasa tė bollshme, e mobiluar me krevat, komedina, pasqyre dhe garderobe mjaft cilėsore, me dritare nga jug-lindja (qė shikon nga Rr. "H.Beg"/pastiēeri Nefeli). Nė fund mini-koridorit(pėrballė) gjendet banjo-dush, pėrmasa tė bollshme, e kompletuar me tė gjitha pajisjet dhe aksesorėt, kabinė-dushi...etj, funksionale dhe me dritare nga jug-lindja.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė stukuara me materiale cilėsore e fine, tė lyera me ngjyra tė qeta (bezhė tė hapur, nė pjepėr tė hapur etj), ndėrsa tavanet nė pėrgjithėsi tė drejta ngjyrė tė bardhė, tė punuara nė kėndet me kornizė gipsi tė bardhė, si dhe ndriēim tė varur tavanor.
  Dyshemeja: e gjithė apartamentit (pėrjashtuar banjon) ėshtė e shtruar me parket mjaft cilėsor, me ngjyrė bezhė tė hapur me nuanca gri tė errėt.
  Dyert e brendshme-dritaret: dyert e brendshme (banjo e dhomė gjumi) prej druri cilėsor, ngjyrė tė bardhe dhe kasa tė gjėrė ngjyre tė bardhė, ndėrsa dritaret vetratė(pvc) cilėsore dopio-xham, pėr termo dhe fono-izolim, ngjyrė tė bardhė.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti qė nga ndėrtimi ka qenė pėrdorur shumė pak nga pronarėt/tė zotėt, por ka disa vite qė jepet me qera kryesisht pėr tė huaj dhe aktualisht ėshtė pa banore.
  Preferencat & Kushtet: Preferohen ēifte familjarė, tė huaj, individė ēifte familjarė me njė fėmijė tė rritur nė shkollė... etj, Jepet pėr periudha jo mė pak se njė-vjeēare, me kontratė tė rregullt qeraje, nuk lejohen kafshėt shtėpiake. Kėrkohen 2-muaj garanci dhe pagesa mujore ēdo fillim muaji.
  Qeraja Mujore: ėshtė 350 Euro€/muaj, pėrjashtuar shpenzimit korrent ujė, drita, tarifat e shėrbim-pastrimit ...etj, qė pėrballohen nga qeramarrėsi. Ndėrtesa ėshtė disponibėl nga 1-Qershori 2019.
  Dokumentacioni: Ēertifikatė Pronėsie dhe pėr qeranė mbahet konbtrate qeraje.
  Adresa: Blv. "B.Curri" nė linjėn e dytė, me hyrje nga Rr."Asdreni" segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetėsisė deri tek kryqėzimi/Ura Brrylit ose pėrballe Ministrisė sė Jashtme. Tiranė. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  *****************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa:Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_161721.jpg
S: 703
Madhesia: 38.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_161811.jpg
S: 416
Madhesia: 34.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_162520.jpg
S: 378
Madhesia: 32.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_163007.jpg
S: 365
Madhesia: 32.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_162805.jpg
S: 384
Madhesia: 34.4 KB