AGIKONS sh.p.k ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.

Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin pėr njė nga kompanitė e saj ''Met Engenering'' nė pozicionin:


Shef Finance
Pėrshkrim i pėrgjithshėm

Shef i Financės ėshtė pėrgjegjes pėr drejtimin e tė gjitha aspekteve financiare dhe fiskale tė operacioneve nė kompani
. Ai/AJO drejton, koordinon, administron, planifikon kontabilitetin dhe buxhetin e kompanise.


Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Drejton dhe monitoron tė gjitha aktivitetet financiare, duke marrė kontrollin e pėrgjithshėm tė funksionit kontabėl tė kompanisė.
 • Mbikqyr projektet investuese, kontabilitetin, sigurohet qė ēdo repart ka njė buxhet tė caktuar, kostot aktuale tė jenė tė regjistruara saktėsisht ashtu si rezultatet e pėrgjithshme dhe fitim-prurja tė ndiqet dhe tė raportohet korrektėsisht nė kohe.
 • Koordinon pėrgatitjen e deklarateve financiare, raporteve financiare, analizave specifike dhe raporteve informuese nė bashkėpunim me kompaninė audituese financiare.
 • Drejton Ekipin Financiar.
 • Zhvillon dhe drejton vėnien nė zbatim tė planit strategjik dhe operacional tė biznesit dhe projekteve.
 • Bashkėpunon me Manaxherėt e tjerė qė tė ofrojė konsulence ndihmėse pėr iniciativat e planifikuara nėpėrmjet analizave financiare, raporteve si edhe rekomandimeve.
 • Siguron pėrputhjen e kėrkesave me legjislacionin e Drejtorisė sė Tatimeve dhe Taksave.
 • Koordinon dhe kontrollon stafin nė varėsi nė pėrgatitjen e pagave dhe benefiteve e tė githė stafit tė kompanisė.
 • Analizon likuiditetin (Cash Flow), kontrollon kostot dhe shpenzimet me qėllim qė tė orientoje Drejtuesit e biznesit.
 • Analizon deklaratat financiare me qėllim evidentimin e dobėsive dhe parashikimin e tyre.
 • Pėrcakton dhe zbaton sipas reparteve objektivat, politikat, procedurat financiare, nė qėllime afatshkurtra dhe afatgjata.


Kriteret dhe Aftėsitė


 • Tė ketė pėrfunduar Arsimin e lartė ne Fakultetin e Ekonomisė pėr Financė-Kontabilitet.
 • Tė ketė mbi 5 vjet eksperience pune si Shef Finance.
 • Preferohen kandidate tė cilėt kanė eksperiencė tė mėparshme nė sektorin e shėrbimeve.
 • Tė ketė njohuri shumė tė mira tė legjislacionit financiar si edhe nė pėrdorimin e programeve financiare.
 • Tė njohė shumė mirė ‘’Paketėn Office’’ dhe programin ‘’Alpha Business’’.
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese dhe ndėrveprimi me tė tjerėt.
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira analitike, vendimarrėse dhe manaxheriale.
 • Tė ketė njohuri tė mira tė gjuhės Angleze.


Personat e interesuar dhe qė plotėsojnė kėrkesat e pėrmendura mė lart janė tė lutur tė dėrgojnė CV-tė e tyre ose tė kontaktojnė nė adresėn e mėposhtme, deri me datė 12/08/2019.Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.