devinf.com
kliko
kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane,Shitet Apartament cilėsor,tip 1+1,kat 6,pallat ri, sip.71m², Cmim 83'000euro, nė blv.B.Curr, linjėn e dytė(nga Lana/pėrball Min.Jashtme) me hyrje nga rruga Asdreni, H.Sufa, Hodo Beg, segment nga Drejtoria Policisė Shtetit/ish-Min.Shendet-Brryl

  Shitet: Apartament cilėsor, i bollshėm nė pallat tė ri 8-katėsh, me shumė dritė dhe pamje natyrale, tipit 1+1, me njė 1-banjo, sip.71m2, kati 6-tė banim, ngjitur me kopshtin nr.24, nė linjėn e dytė nga Lana/Blv"Bajram Curri"/(pėrballė Min.Jashtme) me hyrje nga Rr."Asdreni", "H.Sufa" dhe "Hodo Beg", nė njė zonė mjaft tė preferuar e tė qetė pėr banim.
  Zona ish-Ministrisė Shėndetėsisė/Ali Demi/Brryli. Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė njė zonė pranė qendrės Tiranės, buzė unazės qendrore, nė anė tė Blv."Bajram Curri", e kufizuar nga ana jug-lindore me Rr."Ali Demi". Kjo ėshtė njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlerėsohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapėsirave, frymėmarrjes etj, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur, me pak pjerrėsi dhe ėshtė nga krahu/afėr malit tė Dajtit. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si: Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL...etj, tė cilat i kanė dhėnė njė vlerė edhe mė tė madhe kėsaj zone. Kjo bėn pjesė nė zonat e preferuara tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallat i ri 8-katėsh. ku gjendet edhe apartamenti nė shitje ndodhet ngjitur me kopshtin nr.24, nė linjėn e dytė (pjesėn e brendshme) nga Lana/blv."B.Curri"(pėrballė Min Jashtme). Pallati ėshtė ndėrtim i ri, i viteve 2005-2006, me 8-kate banim dhe njė kat ±1 parkim, me ashensor pėr 4-persona, me njė hyrje/shkallė nga ana jug-perėndimore, shkallėt e brendshme me dritė dhe ajrosje natyrale, 4-apartamente nė kat dhe holle tė bollshėm nė ēdo kat. Hyrje/daljet me autoveturė dhe nė kėmbė pėr nė pallat realizohet direkt nga blv."B.Curri"/Lana, nėpėrmjet 3-rrugėve kryesore tė brendshme; nėpėrmjet Rr."Asdreni"(tek ish-Min.Shėndetėsisė)/Drejtoria Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit, nėpėrmjet Rr."Hasan Sufa" dhe Rr."Hodo Beg" degėzim i rr."Ali Demi", tek Shkolla 9-Vjeēare "A.Demi". Nė afėrsi tė pallatit, ka biznese tė njohura dhe pretigjoze si pastiēeri "Nefeli", "Nona di shijet tona" etj. Pallati ėshtė ndėrtim cilėsor, me formė tė rregullt gjeometrike, nė njė zonė mjaft tė preferuar, tė qetė, me gjelbėrim, hapėsira tė gjėra, me frymėmarrje, me pozicion dhe pamje nė tė gjitha anėt, nga lindja, jug-lindja, perėndim, dhe veri-perėndimi... etj.
  Apartament: mjaft i rehatshėm, i qetė, i pastėr, me punime dhe materiale mjaft cilėsore dhe organizim/planimetri shumė funksionale, i tipit 1+1, i bollshėm dhe me shumė dritė e ajroje natyrale, me njė mini-koridor (pėr nė banjo e dhomė gjumi) me 1-banjo me dritė e ajrosje natyrale, me kuzhinė me dritare nė katin e gjashtė banim, me sipėrfaqe totale 71m2, me pozicion dhe pamje nga jug-lindja dhe jug-perėndimi. Apartament i bollshėm, me planimetri mjaft funksionale dhe i rehatshėm nė shfrytėzim, me shumė dritė natyrale, lehtėsisht i ajrosshėm, i ngrohtė (jug-perėndim), me pamje qetėsuese, nė mikro-zonė tė qetė. Apartament i kompletuar me gjithēka, me pajisje dhe mobilje mjaft cilėsore dhe luksoze, me banjo tė kompletuara e funksionale, i shtruar me parket cilėsor ngjyrė bezhė tė hapur me nuanca (njolla) nė gri-errėt, me dyer te brendshme druri ngjyrė tė bardhė, me kondicioner ēdo pjesė etj.
  Pėrbėrja/Planimetria Apartamentit: Nga holli i bollshėm i katit, nėpėrmjet derės kryesore hyn nė hapsirė tė hapur e tė bollshme, pėr tė kaluar mė pas nė njė mini-koridor qė tė ēon nė tualet dhe nė dhomėn e gjumit, e mobiluar me etazher, pasqyra dhe komedina mjaft cilėsore dhe elegante. Nė tė djathtė, sapo futesh nga dera kryesore gjendet pjesa e ndėnjes/sogiorno, me zonėn e kuzhinė-ngrėnies me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore dhe e gjithė hapėsira ėshtė vizuale nga ēdo pozicion i saj (pjesė e kėsaj hapėsire ėshtė futur edhe ballkoni). Sa futesh nė sogiorno, hapėsira drejt tė ēon nė zonėn e ndėnjes/ sogiorno, e kompletuar me kėndin e ndenjės, tavolinė mesi dhe faqen/kėndin e televizorit, ndėrsa vazhdimi dhe nė krahun e djathtė nė mėnyrė funksionale futesh nė zonėn e kuzhinės, e kompletuar me tė gjitha pajisjet shumė cilėsore, pėrfshirė edhe makinė larje-enėsh, E gjithė pjesa e kuzhinės (formė drejtkėndore e zgjatur) pėrfundon me dritare(pamje nga oborri pallatit/perėndim) dhe nga ky pozicion gjendet hapėsira, e cila komunimon(shėrben edhe si mini/bar) me tavolinėn/zonėn e ngrėnies, relativisht e bollshme qė gjendet nė krahun e dritares(faqes) sė madhe tė sogiornos nga jug-perėndimi. Nga mini-koridori, nė fund tė tij, majtas kalohet nė dhomėn e gjumit, pėrmasa tė bollshme, e mobiluar me krevat, komedina, pasqyre dhe garderobe mjaft cilėsore, me dritare nga jug-lindja (qė shikon nga rruga "H.Beg"/pastiēeri Nefeli). Nė fund mini-koridorit(pėrball) gjendet banjo-dush, pėrmasa tė bollshme, e kompletuar me tė gjitha paisjet dhe aksesorėt, kabin-dushi...etj, funksionale dhe me dritare nga jug-lindja.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė stukuara me materiale cilėsore e fine, tė lyera me ngjyra tė qeta(bezhė tė hapur, nė pjepėr tė hapur etj), ndėrsa tavanet nė pėrgjithėsi tė drejta ngjyrė tė bardhė, tė punuara nė kėndet me kornizė gipsi tė bardhė, si dhe ndriēim tė varur tavanor.
  Dyshemeja: e gjithė apartamentit (pėrjashtuar banjon) ėshtė e shtruar me parket mjaft cilėsor, me ngjyrė bezhė tė hapur me nuanca gri tė errėt.
  Dyert e brendėshme-dritaret: dyert e brendėshme(banjo e dhomė gjumi) prej druri cilėsor, ngjyrė tė bardhe dhe kasa tė gjėrė ngjyre tė bardhė, ndėrsa dritaret vetratė(pvc) cilėsore dopio-xham, pėr termo dhe fono-izolim, ngjyrė tė bardhė.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti qė nga ndėrtimi ka qenė pėrdorur shumė pak nga pronarėt/tė zotėt(porositėsit), aktualisht ėshtė pa banore, pėr arsye se tė zotėt jetojnė jashtė vendit ėshtė vendosur pėr shitje.
  Dokumentacioni: I rregullt, Ēertifikata Pronėsi dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Shitet me me 83'000€ i diskutueshėm, i mobiluar dhe kompletuar, me gjithēka, pėrveē pikturave.
  Adresa: Nė blv"B.Curri" nė linjėn e dytė, me hyrje nga Rr."Asdreni" segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetėsisė deri tek kryqėzimi/Ura Brrylit ose pėrballė Ministrisė sė Jashtme. Tiranė. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  *****************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobilia
  re)
  Adresa:Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_162520.jpg
S: 124
Madhesia: 32.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_163007.jpg
S: 165
Madhesia: 32.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_161811.jpg
S: 107
Madhesia: 34.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_161721.jpg
S: 106
Madhesia: 38.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190602_162805.jpg
S: 104
Madhesia: 34.4 KB