devinf.com
kliko

 1. Standart Tirane-Qera Klinike Dentare+Shiten pajisjet 14 mije euro (diskutueshėm), kat.2, Sip.64m², Qeraja 500 euro/muaj (6 muaj e para falas) Rr.Beqir Luga, 30m nga Blv Zhan D'Ark, Unaza/ ish ATSH

  Me Qera: Ambjent/Njėsi-Biznesi/Klinikė-Dentare, me sipėrfaqe 64m2, nė katin II, (pari banim), nė njė Pallat tė Ri 8-katėsh-Rr."Beqir Luga", 30m nga Bulevardi "Zhan D'Ark" Unaza/Lana(ish-ATSH-ja), si dhe rrethė 100m nga Pazari Ri/Sheshi "Avni Rustemi", nė segmentin nga kryqėzimi me Rr."T.Tashko Koēo" deri tek Unaza/Lana/ish-ATSH-ja, ose 250m nga Parlamenti.
  Zona"ish-ATSH-sė": ėshtė njė ndėr zonat e njohura tė Tiranės e mirė-integruar me tė gjitha arteriet kryesore urbane dhe zonat e tjera. Kjo zonė shumė afėr qendrės, pedonales(Ura Tabakėve) dhe rrugės/urės sė Elbasanit, Pazarit tė Ri etj, futet nė zonat e mira, si pėr banim dhe pėr biznes, tė populluara, tė pastra nga ana ambjentale, me pak pjerrėsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e pozicionuar gjeografikisht mjaft mirė nga qendra pėr nė krahun/drejtimin lindor nga mali i Dajtit dhe pranė Lanės. Mikro-zona dhe rr."B.Luga" ku gjendet ndėrtesa/dhe Ambjenti/Njėsia, Klinika-Dentare nė Qera ėshtė e sistemuar, e cila fillon tek rr."Hoxha Tahsim", kryqėzohet me rrugėn "T.T.Koēo", e me rrugė/dalje kryesore tek kryqėzimi me unazėn, ura e ish-ATSH-sė(pėrball Ulliri-fillimi rrugės "A.Demi")/ nė blv.Zhan D'Arc, si dhe ėshtė shumė afėr edhe me sheshin "Avni Rustemi"/Pazarin e Ri dhe rrugėn "Hoxha Tahsim". Kjo mikro-zonė(ish-ATSH-sė-me shtrirje deri tek Gjykata e Apelit-Ura-Tabakeve) dhe Rr. "B.Luga" nga njėra anė (jug perėndimi) ėshtė me shumė pallate tė reja, si dhe duke u afruar tek Lana gjendet edhe ndėrtesa e ish-ATSH-sė, ndėrsa nga ana tjetėr(krahu Dajtit) ka ndėrtesa ekzistuese dhe pallate 5-katėshe deri pranė gjimnazit "Ismail Qemali".
  Pallat Ri 8-katėsh.Pallati ku gjendet edhe "Anbjenti/Njėsia" nė qera ėshtė ndėrtuar rrethe viteve 2009-2011, me pozicion/pamje mė tė madhe nga veri-lindja dhe veri-perėndimi, si dhe jug-perėndimi nga janė edhe hyrjet pėr nė pallat, i shtrirė nė krahun e djathtė, buzė rrugės "B.Luga" nė drejtimin pėr nė Unazė/Lanė, nė segmentin direkt pas kryqėzimit tė kėsaj rruge, me rr."Tefta Tashko Koēo" 30m para/nga Lana/ish-ATSH-ja, si dhe 100m nga Sheshi "A.Rustemi"/Pazari Ri nėpėrmjet rr. "T.T.Koēo". Pallat i ri, nė formė L-je, me punime cilėsore, me 7-kate banim, njė kat (pėrdhesė/parė) sipėrfaqe tregtare dhe 2-kate nėn-toke parkim, me 2-hyrje(shkallė), me administrator, 1-ashensor pėr 4-persona nė ēdo hyrje/shkjallė, me 5-apartamente nė kat.
  "Ambjenti/Njėsia" Klinika Dentare me Qera: ka njė sipėrfaqe prej 64m2, nė katin II-tė(katin parė banim) tė pallatit, me hyrje nga nga jug-perendimi dhe me fasadė kryesore nga krahu i rrugės "B.Luga"/buzė trotuarit,(Dajti/Lindja). Nė Njėsi/Ambjent futesh nga hyrja e pallatit dhe mund tė ngjitesh me ashensor ose edhe me shkallėt e bollshme deri nė katin e 2-tė( i pari banim). Fasada e "Njėsisė" ėshtė nga rruga "B.Luga"(lindja/Dajti), e cila ėshtė e veshur me materiale termo-izoluese dhe suvatuar me fino-grafiato. Nga fasada kryesore(lindja) janė dy dritaret (e ambjentit) dhe ballkoni ne forme llozhe. "Njėsia"ėshtė me kubature tė lartė, me dritė dhe ajrosje natyrale, me diell, si dhe ėshtė lehtėsisht e ajrosėshme.
  Pėrbėrja dhe Forma "Njėsisė"/Pronės: "Njėsia" pėrbėhet nga mini-koridori hyrės, ku nė tė majtė gjendet tualeti/banjo-dush, pėrmasa normale, me aspirim, i kompletuar me tė gjitha paisjet dhe funksional. Nė vazhdim pak majtas gjendet pjesa pritjes/reception pėr pacientet, pėrmasa normale, me drite natyrale(dritare nga lindja), e cila shėrben pėr pritje e pacjentėve, e kompletuar me kėndin e pritjes, tavolin e vogėl mesi, me 3-4 karrike ndėrsa ana e djathtė e kėsaj pjese (hapsire) ėshtė e ndarė me xham-akulli, nga ku fillon pjesa klinikės. Nga pjesa pritjes kalohet nėpėrmjet derė-xhami nė sallėn e madhe tė klinikės, e cila ėshtė njė hapsirė e bollshme rrethė 50m2, me dritare tė madhe dhe me derė-vetrate pėr dalje nė ballkon, nga lindja(Dajti) rruga "B.Luga". Kjo pjesė megjithėse ka hapsirė pėr 2-poltrone(poste pune), aktrualisht ka njė postė (poltron) pune, nė mes tė sallės, si dhe nga krahu i djathtė i saj(faqa murale) ėshtė banaku i punės nė formė L-je, me sirtare, me lavaman dhe paisje tė tjera tė klinikės. Sapo futesh nė sallėn e madhe tė klinikės, nė tė djathtė gjendet nė fillim dhoma/pjesa e garderobės, e cila ka pėrmasa tė mjaftueshme pėr 2-3 punonjės tė klinikės, e paisur me njė dollap-murė(inkasuar), kjo hapėsirė ėshtė e ndare me mur (karton-xhes) dhe me derė-xhami opak. Nė vazhdim tė dhomės sė garderobės sė personelit, me tė njėjtat pėrmasa gjendet dhoma e materialeve/lėndėve tė para etj, tė punės, e paisur me njė banak me sirtarė, peshore dhe njė lavaman, edhe kjo me derė-xhami opak. Nga salla e madhe, nėpėrmjet vetrate-derė kalohet nė ballkonin llozhė, me pamje nga rr. "B.Luga"(Lindja), pėrmasa pranueshme, forme trekėndėshi, dhe me pozicion tė pėrshtatshėm pėr reklamė, pasi shikohet qartė(lehtėsisht) nga rr."B.Luga". Forma e "Ambjentit" i pėrafrohet asaj drejt-kėndore(me pėrmasa tė pėr-afėrta rrethe 7m gjėrėsi/thellėsi dhe rrethė 9m gjatėsi/ballore, si dhe lartėsia/kubatura ėshtė mbi 2.8m, nė tė gjithė hapsirėn. Dyshemeja e "Ambjentit" ėshtė e shturar e gjitha me pllaka cilėsore nė ngjyrė tė bardhė-qumėshti me nuanca/cirka tė zeza, me pėrmasa pak mbi mesataren, muret tė drejta komplet tė patinuara dhe lyera me ngjyra tė hapura(mente e lehtė), ndėrsa ndarja ndėrmejt pjesės sė pritjes pacienteve dhe sallės sė punės ėshtė e ndarė komplet me xham-akulli nė tė gjithė gjėrėsinė dhe lartėsinė, ndėrsa tavani ėshtė i drejtė, formė tė rregullt, i patinuar dhe lyer komplet me gjyrė tė bardhė dhe ndriēimi ėshtė komplet tavanor. Dyert e brendėshme komplet prej fletėsh-xhami me kornizė duralumini tė bardhė, si dhe dritaret e dyert e ballkonit me fletė tė plotė xhami transparent dhe kornizė duralumini tė bardhė. "Njėsia" ėshtė e kompletuar me tė gjitha paisjet e klinikes dentare, me sistem kondicionimi, me ujė e drita pa ndėrpreje.
  Kompletimi ambjentit me paisje:Tė gjitha pjesėt e "Ambjetit"(Klinikės Dentare) janė tė kompletuara me paisje dhe materiale mjaft cilėsore dhe me shumė shije; si tualeti, pjesa e ndėnjes dhe salla e madhe e punės dhe dhomat e personelit dhe materialeve, duke dominuar ngjyrat e bardha nė paisje, orendi e mobilje pune dhe ndėnjes, banak, rafte, dollap... etj, tė cilat kanė krijuar njė ambjent komode dhe me standart pune.
  Salla e madhe e punės ka hapėsirė tė mjaftueshme tė projektuar pėr dy poltrone, aktualisht ka: -
  njė poltron tė tipit "Dentsan Lykia"(me 3-vite pėrdorim), ---Aspirator kirurgjikal italian plus kompresor italian, -Autoklave italiane tipit "Faro SK07" plus distilator, -Tavolinė pune, -Aparat amballazhimi. Tė gjitha instrumenta e nevojshėm pėr terapi dhe kirurgji, angel turbinė 4-copė, angel mikromotorri 2-copė, pjesamen 2-copė, cavitron GreatStar, llampė polimerizimi, kamera intraorale dhe monitor, si dhe tė gjitha paisjet e imta dhe orendit e tjera tė nevojshme pėr klinikėn, pėrfshirė kėtu edhe peshore, kasė fiskale etj.
  Cilėsit "Ambjentit/Njėsisė"/Pronės: -ėshtė pėrshtatur mjaft mirė dhe me standartet me tė mira pėr njė klinike-dentare, -janė pėrdorur materiale mjaft cilėsore dhe tė standarteve tė larta, si dhe janė kryer punime me shume finese dhe shije, -ėshtė e kompletuar me paisje dhe instrumenta pune mjaft cilėsor, -pozicioni gjeografik mjaft i pėrshtatshėm shumė afėr qendrės, si ish-ATSH-sė(pedonales ura-tabakeve/e ura elbasanit) dhe sheshit "A.Rustemi" (Pazarit Ri), -ėshtė ambjent me vizibilitet/fasadė qė mundėson reklamim, -buzė trotuarit rr. "B.Luga" mundėsi tė mira vizibiliteti dhe lehtėsisht e gjetėshme 30m nga blv."Zhan D'Ark"/Lana dhe 100m nga Pazari Ri(qendra Tiranes), -me shumė dritė dhe ajrosje natyrale, -mundėsi pėr tė shfrytėzuar ambientin me dy poltorne pune... etj, -si dhe mundėsi pėr ta pėrdorur edhe pėr aktivitete tė tjera sipas nevojės apo edhe apartament banimi.
  Ambjenti pėrreth "Njėsisė":"Njėsia/Ambjenti" me qera gjendet, nė katin e dytė(pari banim), ndėrkoh qė kati parė-pėrdhes komplet sipėrfaqe tregtare me aktivitete tė larmishme, ndėrsa kati i dytė nė anėsore tė njėsisė janė zyra tė kompanive tė ndryshme, si dhe ndonjė apartament banimi. Nė hollet dhe shkallėt e katit tė dytė ka kamera syrvejimi, ndėrkohe para hyrjes sė pallatit ka edhe njė oborrė/shesh-pushime etj. Mikkro-zona ku gjendet "Njėsia" ėshtė e qetė, e pastėrt dhe me mundėsi parkimi nė ambjent tė hapur/buzė rrugės por edhe nė parkimin e pallatit.
  .
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: "Ambjenti/Njėsia"/Prona ėshtė pėrdorur shumė pak jo mė shumė se 2-vite e gjysėm si Klinikė-Dentare. Por pėr arsye tė largimit drejt Canadasė, aktiviteti me tė gjitha paisjet ėshtė i destinuar pėr shitje, ndersa ambjenti jepet me qera personit qė blen/merr edhe aktivitetin me paisjet. Aktuailsht nuk punohet por shitet dhe jepet me qera nė ēdo moment..
  Dokumentacioni: "Njėsia"/Ambjenti Tregtar ėshtė me Ēertifikatė Pronėsie, pėr Qerane mbahet Kontratė Qeraje.
  .
  Qeraja: Aktiviteti(komplet paisjet) shtitet me 14'000€,tė diskutueshėm, ndėrsa Qeraja mujore ėshtė 500€/muaj, por kush blen paisjet-aktivitetin e ka pa qera 6-muajt e para.
  .
  Adresa: Rr."Beqir Luga"shumė afėr me ish-ATSH-Agjensisė Telegrafike Shqiptare), 30m nga Unaza/Lana/Ura qė tė nxjerr nė krahun e rr."Ali Demi", 3-minuta nė kėmb nga pedonalja/ura tabakėve-parlamenti, si dhe 100m nga sheshi A.Rustemi/Pazari i Ri, Tiranė. adgss
  ****************************************************** ******
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės ish-Min Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190528_152816.jpg
S: 72
Madhesia: 30.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190528_152935.jpg
S: 68
Madhesia: 26.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190528_153853.jpg
S: 68
Madhesia: 31.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190528_153025.jpg
S: 145
Madhesia: 37.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20190528_152951.jpg
S: 69
Madhesia: 31.9 KB