devinf.com
kliko

 1. Standart Elbasan,Me Qera Vilė/Shtėpi me 500m² oborre-agrume, ideale pėr kopėsht-ēerdhe fėmijėsh, pėr femij aftėsi kufizuar,shkoll/kurse gjuhėsh, zyra kompanie, studio arkitekt-projektim, estetik-parukeri, klin qera 600€/muaj, rr.25-Nėntor djathtas drejtim stc

  Me Qera: Shtėpia-njė katėshe me oborrė, ideale pėr (Kopėsht, Ēerdhe Fėmijėsh, Qendėr pėr Femije me aftėsi tė kufizuar, Shkollė pėr Kurse Gjuhėsh tė Huaj,Pėr Zyra dhe Studio tė Kompanive tė Ndryshme, Studio Arktikture-Projektim, Studio Avokatie-Konsulence, Qendėr Estetike-Parukeri, Qendėr Masazhi, Klinik Dentare-Stomatologjike, Qender Mjeksore Vizitash pėr Fėmije, Gra... etj); me oborrė/bahēe me agrume, elbasanēe me ēati, truall 500m2, njolla ndėrtesės e sipėrfaqe banimi 150m2, me 2-dhoma gjumi tė mėdha, 1-sogiorno tė madhe, me kuzhin-ngrėnie mė vehte, 1-banjo, 1-hollė/sallon ndėnje tė brendshėm tė bollshėm, 1-veranda pėrpara hyrjes kryesore, nė Lagjen "Sul Paprri" 50m nga rruga "25-Nėntori", nė krahun e djathjtė tė drejtimit nga posta pėr tek stacioni trenit, 500m larg qendrės elbasanit dhe250m nga unaza/stacioni trenit, Elbasan.
  Zona e rrugės trenit(25-Nėntori) dhe rruga "Sul Paprri": Eshtė njė ndėr zonat e njohura dhe shumė pranė/ngjitur me unazėn e Elbasanit dhe me qendrėn (postėn qėndrore, pallatin e sportit etj), e pozicionuar nė jug-perėndim (krahu/drejtimi pėr Tirane) tė qytetit tė Elbasanit. Zonė e vjetėr dhe me shumė banorė, e preferuar pėr banim, me ndėrtesa ekzistuese, si dhe shume tė reja. Arteriet/rrugėt kryesore tė kėsaj zone janė ato, tė cilat fillojnė nga rrethe-rrotullimi i postės qėndrore(pranė pallatit sportit), si rruga 25-Nėntori dhe rruga paralel me tė ajo "Sul Paprri", qė pėrfundojnė nė unazė pranė stacioni i trenit. Rruga 25-Nėntori njė rrugė e gjėrė me trotuare dhe me 2-sense qarkullimi, ka nė tė dy anėt e saja, si pallate ekzistuese ashtu edhe shumė pallate tė reja, tė ndėrtuara nė vitet e findit, njė rrugė me shumė gjallėri dhe aktivitete tregatre e shėrbimesh. Ndėrsa rruga paralel ajo "Sul Paprri" nė fillim tė saj/pranė rrethė rrotullimit ka disa pallate tė reja, ndėrsa nė gjithe gjatėsin tjetėr, deri nė unazė dhe nė tė dyja anėt ėshtė e dominuar nga shtėpi ekzistuese, si dhe shumė vila e ndėrtesa tė reja 2-3-katėshe. Kjo ėshtė njė rrugė karakteristike e vjetėr, me avlli dhe porta, jo shumė e gjėrė, rrugė e qetė dhe me shumė gjelbėrim(oborrė-bahēe me pemė tė ndryshme).
  Pozicioni i Shtėpisė/Vilės me Oborrė: Shtėpia gjendet nė linjėn e dytė, si nga rruga 25-Nėntori ashtu edhe nga rruga "Sul Paprri", 50m nga aksi i rrugės "25-Nėntori" dhe 20m nga aksi rr."Sul Paprri", si dhe 500m(7-min kėmbė) nga qendra e Elbasanit dhe 250m nga unaza(stacioni trenit).
  Futja-aksesi nė Vilė/Shtėpi realizohet direkt dhe vetėm nga rruga "25-Nėntori", nėpėrmjet njė rrugice ndėrmjet pallateve ekzistuese, e cila tė ēon nė pjesėn me shtėpi individuale. Shtėpia/Ndėrtesa ėshtė nė krahun e majtė tė rrugės "25-Nėntori" (nė drejtimim nga posta qėndrore/rrrethė rrotullimi pėr tek stacioni trenit/unazė), pas 2-pallateve gjendet njė sheshė nga ku duken portat me avlli. Porta hyrėse nė oborre ėshtė nė mes tė murit rrethues(ku nga njėra anė-djathtė ėshtė faqe e pallatit me 5-kate dhe ana tjetėr vazhdim avllisė dhe porta e njė familje tjetėr), gjendet nė krahun veri dhe veri-perėndim tė truallit dhe shtėpisė. Nė 3-anėt e Shtėpisė/Ndėrtesės(veri e veri-lindje, lindje e jug) gjenden ndėrtesa/vila tė tjera, ndėrsa nga njėra anė(perėndim e veri-perėndim) gjendet njė pallat 5-katėsh. Mikro-zona ku gjendet shtepia/ndėrtesa ėshtė e qetė, pastėr,e sistemuar, e gjelbėruar, terren i kulluar, shume afėr qendrės qytetit dhe arterieve/rrugėve kryesore dhe lehtėsisht pėr hyrje/dalje tek Vila/Shtėpia.

  Shtėpia/Ndėrtesa me Oborre/Truall ėshtė e rrethuar nė 3-anė me murė/avlli me njė lartėsi mbi 2m, nga 3-anė, para/hyrja(veri dhe veri-linjde) kufizohet me njė familje tjetėr me truall/bahēe, nga lindje e jug-lindje ka ngjitur gjithashtu njė tjetėr familje dhe nga jug e jug-perėndim ka nje murė kufizues tė gjatė, ndėrsa nga perėndimi dhe veri-perėndimi kufizohet me njė pallat ekzistues(para viteve 90-tė) 5-katėsh. Forma e truallit i pėrafrohet asaj drejtkėndore(pėrmasa pėrafėrta 15m nė gjėrsi dhe 30m gjatė) dhe ėshtė me relieve tė rrafshėt/drejtė, ndėrsa shtėpia/ndėrtesa ėshtė e pozicionuar nė anėn lindore dhe jug-lindje tė truallit, ndėrkohė nė fund tė truallit(jug-perėndim) gjendet edhe njė ambjent ndihmės me murė tulle dhe ēati, me sipėrfaqe mbi 22m2. Pėrpara Shtėpisė/Ndėrtesės (brenda avllis/kufizimeve) ka sipėrfaqe/hapsirė oborrė, e cila fillon nga porta e madhe hyrėse, ku njė pjesė ėshtė shtruar me beton(qė mundėson parkimin e 3-4 autoveturave) si dhe rrugica e shtruar qė tė ēon tek shkallėt e shtėpisė. Oborri/bahēja ėshtė e mbushur me mbi 20 rrėnjė pemė/agrume(portokalle, limona, mandarina, carace (ēerēem)...etj) qė fillojne nga hyrja dhe qė mbulojne tėrė sipėrfaqen e truallit duke e kthyer nė njė sipėrfaqe tė gjelbėruar. Shtėpia/Ndėrtesa 1-katėshe: Gjendet mbi njė truall me sipėrfaqe mbi 500m2, njolla ndėrtimit 150m2 dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar 170m2. Shtėpia/Ndėrtesa nė pjesėn mė tė madhe ėshtė ndėrtim i ri(pėrveē njė faqe murė-guri) mbi njė truall dhe ndėrtes ekzistuese(vjetėr) ėshtė me murė tulle e kuqe, suvaruar brenda e jashtė, tavani/soleta nė sipėrfaqen mė tė madhe konstruksion monolit(beton-arme), e mbuluar e gjitha me ēati e tjengulla tė kuqe formė klasike. Shtėpia/ndėrtesa ėshtė e tipit karakteristik elbasanase, e ngritur nga niveli i tokės (rreth 1m), nga ku ngjitesh nė verandė me 4-shkallė, shtėpia ėshtė me kubaturė tė lartė(mbi 2.9m), ambjentet me forma tė rregullta, me shumė dritė e ajrosje natyrale, me instalime elekrike e hidraulike tė kohės, me dy depozita uji....etj. Shtėpia ėshtė nė gjendje mjaft tė mirė, e mirė-mbajtur, e kuruar dhe mjaft e kėndėshme, si pėr banim ashtu edhe pėr shfrytėzim pėr aktivitete tė ndryshme, pasi ka hollin e madhe dhe pjesėt e tjera tė bollshme dhe mjaft funksionale nė shfrytėzim.
  Pėrbėrja/planimetria Shtėpisė: Nga shkallėt nė fillim gjendet/ndalohet nė njė verande tė bollshme, e hapur, nė mbi 15m2, e rrethuar nga 2-anė nga faqet e mureve tė shtėpise, e shtruar me pllaka pėrmasa mbi mesataren, ngjyrė gri me nuanaca, e cila shėrben jo vetėm si platforme para-hyrėse nė pjesėn e mbyllur, por edhe pėr tė qėndruar, relaksuar dhe shijuar nė kohe tė bukur bahēen qė gjendet pėrpara me agrume, si dhe pėr tė pėrfituar nga rrezet e diellit...etj. Nga veranda, nėpėrmjet njė vetrate-derė tė madhe(dur-alumin-xhame opak/qumshti, me derė me 3-kanat, e superluē) kalohet nė hollin/sallonin shpėrndarės dhe ndenjės, nga i cili kalohet nė mėnyrė mjaft tė lirshme nė tė gjitha pjesėt e tjera tė shtėpisė. Holli ka formė drejtkėndore, me sipėrfaqe rrethė 25m2, i shtruar i gjithė me pllaka, pėrmasa mesatare, ngjyrė klasike nė vishnje tė errėt me nuanca nė jeshile, kafe e hapur etj. Gjysma e hollit/sallonit, pjesa nė tė djathtė kur futesh(krahu i kuzhinės), shėrben pėr ndėnje, e mobiluar me kolltuqe dhe tavolin mesi. Nė tė djathtė kur futesh nė holl gjendet kuzhin-ngrėnie mė vehte, me pėrmasa relativisht tė bollshme (rrrethe 15m2), formė katrore, me 2-dritare tė vogla nga lindja e jug-lindja pėr dritė e ajrosje natyrale, e shtruar me pllaka pėrmasa mesatare, ngjyre gri tė hapur, e mobiluar me kuzhinė druri tė re, e kompletuar me tė gjitha paisjet elektro-shtepiake tė kuzhinės, me tavolinė ngrėnie etj. Nė tė majtė tė hollit(kur futesh) gjendet pjesa e ndėnjes/pritjes, e cila ka formė drejtkendore(mbi 25m2), me 2-dritare tė mėdha nga jugu dhe jug-perėndimi (bahēja), e shtruar me plllaka ngjyrė klasike si ato tė hollit, e mobiluar me kolltuqe dhe tavolinė mesi etj. Kjo hapsirė ėshtė koncetutar dhe funksionon si 2-pjesė, ku pjesa e parė mė e madhe, nga ku nėpėrmjet njė ndarje/hapsire nė formė harkore kalohet nė pjesėn pak mė tė vogėl, ku ėshtė improvizuar njė oxhakė dhe banaku i pijeve dhe orendive etj. Nga dera e hollit(pėrball saj) kur futesh, duken dyert e dhomave tė gjumit, ku nė tė majtė(nė krah tė pjesės sė ndėnjes e pritjes) ėshtė dhoma e parė e gjumit, e bollshme, me dritare nga veri-perėndimi(nga ana e portės hyrėse nė oborrė), e shtruar me pllaka si tė sallonit, pjesėrisht e mobiluar(ka njė dollap rrobash), e konceptuar pėr ēiftin. Pak nė tė djathtė(midis dy dhomave gjumit) gjendet banjo-dush, pėrmasa normale, e kompletuar me tė gjitha paisjet dhe aksesorėt, dhe funksionale, me aspirator. Nė krah tė banjos gjendet dhoma e dytė e gjumit, me pėrmasa tė bollshme, e shtruar me tė njėjtat pllaka si tė sallonit, dritare nga perėndimi(nėpėrmjet sallonit), e mobiluar, krevat, dollap, tavolina pune(kompjutri etj), e konceptuar nė mobilim pėr djemė.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė ndryshme(limon...) kryesisht tė hapura, ndėrsa tavanet normale, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyre klasike nė vishnje tė errėt me nuanca nė jeshile, kafe e hapur, ndėrsa kuzhina me pllaka mesatare ngjyre gri tė hapur.
  Dyert e brendėshme: Tė gjitha dyert e brendėshme(pėrfshire edhe derėn hyrėse nė sallon) janė prej dur-alumin tė bardhė, me xhamė tė bardhė-akulli(qumshti), si dhe dritaret vetratė-duralumin, me xham, transparent dhe me grila plastike tė bardha.
  Cilėsit "Shtėpise dhe gjithė Ambjentit me Qera: -pozicioni gjeografik i shtėpsė me oborrė shumė afėr qendrės qytetit elbasanit dhe lehtėsisht e gjetėshme, -mundėsi dhe lehtėsi aksesimi(hyrje-dalje) nga arteriet/rrugėt kryesore, si me autoveture edhe nga kėmbėsorėt, -mundėsi parkimi si brenda oborrit ashtu edhe pėrpara portės kryesore, -gjendet nė njė mikro-zone tė populluar e me shtėpi-pallate ekzistuese ashtu edhe me pallate tė reja, -hapsira e bollshme e oborrit me agrumet krijojnė njė ambjent mjaft relaksues dhe ēlodhės si pėr fėmij(tė vegjėl) ashtu edhe tė rriturit, -madhėsia dhe hapsirat e brendėshme tė shtėpisė mjaft tė bollshme e me mundėsi pėrshtatje sipas llojit tė aktivitetit, -terreni i rrafshėt e i mirė-sistemuar i oborrit dhe pozicioni i shtėpisė mundėsojne njė shfrytėzim tė rehatshėm si pėr moshat e thyera(tė vjetrit), ashtu edhe pėr ata me aftėsi tė kufizuar, -porta e madhe hyrėse dhe muri (avllia) kufizuese garantojne njė qetėsi dhe siguri nė shfrytėzim, -pozicioni i shtėpisė me oborre tė rrethuar me avlli dhe me shtėpi tė tjera private nė 3-anė mundėsojne njė qetėsi dhe privatėsi nė shfrytėzim, -mundėsi pėrdorimi dhe shfrytėzimi tė ēdo lloje aktiviteti pa shqetėsuar dhe pa u shqetėsuar nga tė tjerėt, -ambjenti nė pėrgjithėsi/shtėpia ėshtė e qetė, pastėr,e sistemuar, e gjelbėruar, terren i kulluar, i sigurtė dhe me intimitet e shumė privasi...etj.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe situata aktuale: Shtėpia/Ndėrtesa 1-katėshe me oborrė, gjithmone ka qenė e banuar(shfrytėzuar) nga tė zotėt, ndėrkohe ka pak vite qė nuk po banohet, pasi tė zotėt janė larguar nga qyteti, ndėrkohė ėshtė e destinuar pėr tu lėshuar me qera, si dhe njėkohėsisht ėshtė edhe nė shitje apo dhėnie pėr ndėrtim pallatesh.
  Destinacionet e mundėshme tė shfrytėzimit. Shtėpia 1-katėshe me oborrė/bahēe mund tė shfrytėzohet pėr shumė destinacione/aktivitete biznesi: por mė tė volitėshme do tė ishin: -pėr kopėsht dhe ēerdhe fėmijėsh deri nė moshėn 7-vjeē pasi ka hapsirat si brenda ashtu edhe jashtė-oborrė qė realizojnė sigurinė, standartet, dhe komoditetin pėr njė aktivitet tė tillė, -mjaft e pėrshtatshme dhe komode si qendėr pėr fėmijė me aftėsi tė kufizuar, -ideale pėr shkollė tė kurseve tė gjuhėve huaja, -pėr zyra dhe studio tė kompanive tė ndryshme, -pėr laboratorė tė kompanive tė mėdha ushqimore, -pėr studio arkitekture-projektimi, -pėr studio avokatie-konsulence, -gjithashtu mjaft e pėrshtashme pėr qendėr estetikė-parukeri, -pėr qendėr relaksi-sauna dhe masazhėrie, -pėr klinik dhe laborator dentar-stomatologjik, -pėr klinikė-qendėr vizitash mjeksore, -pėr laboratore dhe klinikė pėr kafshėt shtėpiake, -pėr shtypshkronjė e botime tė ndryshme, -pėr punishte me fason rrobaqepsi, kėpucari, -gjithashtu mund tė shfrytėzohet edhe si bar-restorant tradicional/karakteristik me lulishte agrumesh, -si punishte pėr prodhime brumi e pije tė ndryshme...etj.
  Preferencat dhe Kushtet: Preferohet tė jepet me qera pėr afate tė gjata mbi 2-vjeēare, pėr sipėrmarrės me mundėsi financiare dhe aftėsi/eksperiencė profesionale pėr fushėn qė do tė zhvillojnė. Investimet pėr pėrshtatjen e ambjentit sipas aktivitetit pėrballohen nga qeramarrėsi, kėrkohet vlera e qerasė sė 3-muajve si garanci/depo dhe pagesa e qerasė mujore ēdo fillim muaji.
  Dokumentacioni: Shtėpia bashkė me ambjentet ndihmėse dhe truallin ėshtė me Ēertifikat Pronėsie si njė e tėrė dhe pėr qeranė mbahet kontrate qeraje, jepet me qera nė ēdo moment.
  Qeraja Mujore: Jepet me qera si njė e tėrė (shtėpia + oborri) nė vlerėn e 600euro€/muaj neto, ndėrsa tatimet(15%) dhe konsumi i ujit, dritave...etj, pėrballohen nga qeramarrėsi. Vlera e qerasė mund tė diskutohet nė varėsi tė mėnyrės sė pagesės.
  Adresa: Rruga "25-Nėntori" nė krahun e djathjtė tė drejtimit nga posta pėr tek ish-stacioni trenit, 400m larg qendrės Elbasanit dhe150m nga unaza/stacioni trenit, Elbasan. adgss
  Cel: 069 62 81 433 . adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/pėrball Min.Jashtme, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190416_171007.jpg
S: 192
Madhesia: 34.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190416_171541.jpg
S: 75
Madhesia: 32.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190416_172221.jpg
S: 79
Madhesia: 27.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190416_171557.jpg
S: 77
Madhesia: 38.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190416_170932.jpg
S: 68
Madhesia: 48.0 KB