AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin e Arkitekturės, nė pozicionin:

ARKITEKT CG VISUALIZER

Pėrshkrim i pėrgjithshėm

Arkitekt CG visualizer ėshtė njė person kreativ, i cili ideon dhe krijon me anė tė programeve tė pėrshtatshme 3dimensionale, imazhe tė njė cilėsie tė lartė, layout prezentimi dhe animacione pėr projekte tė ndryshme zhvillimore.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Do tė jetė pėrgjegjės pėr tė kuptuar kėrkesat e projektit dhe tė ketė aftėsitė pėr tė pėrkthyer projektin 2d nė CAD nė 3D dhe anasjelltas.
 • Programon kohėn e nevojshme qė duhet pėr realizimin e imazheve grafike duke u bazuar nė kėrkesat e projektit dhe procedurave teknike tė realizimit tė produktit.
 • Realizon projekte dhe detyra tė caktuara grafike dhe ja prezanton kėto ide personave pėrgjegjės.
 • Bashkėpunon dhe koordinon me kolegėt pėr realizimin e detyrave me natyrė grafike sipas afateve tė kėrkuara


Kriteret dhe Aftėsitė


 • Tė punoje me programe modelimi dhe renderimi si 3d max +vray, sketchup+, vray, Lumion, revit etj., pėr tė prodhuar imazhe me kualitet tė larte pėr ti prezantuar nė projekte tė ndryshme.
 • Tė krijojė layout pėr projektet nė Corel/Photoshop/etj
 • Tė njohė paketėn Adobe (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign).
 • Tė zotrojė nė nivel tė mire gjuhėn Angleze.
 • Eksperincė pune minimumi 1 vit.
 • Tė njohė rrjetet sociale si Facebook, Instagram dhe website tė tjera.
 • Aftėsi tė mira planifikuese, organizuese dhe komunikuese.Paga ėshtė e negociueshme nė varėsi tė pėrvojės sė kandidatit.

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 30.09.2019 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.