AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin Teknik, nė pozicionin:


Inxhinier/e Ndėrtimi

Pėrshkrim i Pėrgjithshėm:

Inxhinieri i Ndėrtimit do tė duhet tė ofrojė suportin teknik gjatė tė gjithė fazave tė ndėrtimit, nė pėrputhje me projektin, preventivin dhe specifikimet teknike, pėr tė ruajtur standardet dhe lehtesuar ēertifikimin e punimeve deri nė fazėn e dorėzimit tė objektit.


Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė:


 • Garanton ekzistencėn dhe marrjen e tė gjithė informacionit tė nevojshėm pėr zbatimin e projektit sipas kontratave tė sipėrmarrjes.
 • Shqyrton dhe interpreton vizatimet dhe specifikimet e projektit pėr tė siguruar ekzekutimin teknik tė punės.
 • Bashkėpunon me Ekipin pėr pėrgatitjen e dokumentacionit Tekniko–Ligjor & Tekniko–Financiar tė objektit deri nė dorėzimin pėrfundimtar tė tij.
 • Kryen njė numėr tė madh tė detyrave inxhinierike nė terren qė pėrfshijnė monitorimin, vlerėsimin teknik tė punės nė progres dhe zgjidhjen e ēėshtjeve tė konstruksionit nė terren.
 • Siguron qė tė gjitha punėt brenda fushėveprimit tė pėrgjegjėsisė sė tij, tė instalohen nė pėrputhje me standardet e cilėsisė.
 • Kryen testime dhe inspektime tė herė pas hershme brėnda procedurave tė miratuara.
 • Siguron qė personeli i grupit tė caktuar tė angazhohet nė praktika tė sigurta pune nė pėrputhje me procedurat e sigurisės specifike tė vendit dhe standardet e industrisė.
 • Monitoron oraret e ndėrtimit dhe ndihmon nė vlerėsimin e progresit.
 • Mirėmban njė regjistėr tė pėrditshėm pėr regjistrimin e fazave tė ndėrtimit, si dhe tė dhėna inxhinierike pėr raportet e projektit.
 • Harton preventiva, situacione mujore, libreza masash, kohėshėnues etj
 • Ofron zgjidhje pėr problemet e inxhinierisė teknike dhe koordinon zbatimin e zgjidhjeve.
 • Raporton tek Kryeinxhinieri.


Kualifikimet dhe Aftėsitė


 • Diplomė nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit.
 • Pėrvojė pune mbi 5 vjet si Inxhinier Ndėrtimi.
 • Tė zotrojė mirė programin AUTOCAD, si dhe tė ketė njohuri tė Paketės Office.
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese, manaxheriale dhe organizuese.
 • Tė ketė njohuri shumė tė mira nė leximin dhe zbatimin e projekteve.


Paga ėsh
tė e negociueshme nė varėsi tė pėrvojės sė kandidatit.

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 15.08.2020 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.