kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Shqiperi LEPUSHĖ – VERMOSHĖ 2 DITĖ 7500 LEKĖ

  LEPUSHĖ – VERMOSHĖ 2 DITĖ 7500 LEKĖVIZITOHEN: LEPUSHE - TAMARE - VERMOSH - PLAVE - GUCI - VUTHAJ

  DATA E UDHETIMIT:

  • ► 13-14 20-21 27-28 , 28-29 Prill
  • ► 4-5 ,11-12 , 18-19 ,25-26 Maj
  • ► 1-2 , 8-9, 15-16 , 22-23 , 29-30 Qershor
  • ► 6-7 , 13-14 , 20-21 , 27-28 Korrik
  • ► 3-4 , 10-11 , 17-18 , 24-25 , 31 Gusht -1 Shtator
  • ► 7-8 , 14-15 Shtator

  PROGRAMI:

  Dita e Parė :
  Nisja nga Tirana ne oren 06:30 te mengjesit.(Nisja nga Durresi ne oren 05:45)
  Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
  Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
  Mberritje ne Lepushe ne dreke .
  Akomodimi ne bujtinat me te mira te zones , konsumimi I drekes ne bujtine me produkte bio te zones .
  Me pas i drejtohemi ujveres se Lepushes ( rreth 1 ore 30 minuta ecje malore vajtje - ardhje)

  ( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetijte aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per nje vizite ne Vermosh ( 20 – 30 min larg Lepushes ).
  Kthimi per ne Bujtine.Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones
  Me pas lojra, muzike, zjarr me grupin

  ►Dita e Dytė :
  Konsumimi I mengjesit ne bujtine mes ajerit te paster e gjelberimit perreth dhe duke shijuar gjith natyren fantastike qe ofron fshati I Lepushes .Me pas nisemi per ne Plave dhe Guci Mos harroni qe me vete duhet te keni karten ID ose PASAPORTE per kalimin e pikes Doganore .Gjithashtu do te ndalojm ne fshatin Vuthaj ku do te bejm vizite ne syrin e kalter te Skafkacit dhe ne ujvaren GĖRLA . ( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 9 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (Qendrim rreth 30 minuta) . Kthemi per ne Tirane me nje ndales ne Shkoder .Mberritja ne Tirane & Durres rreth ores 21:00 - 22:00.
  Fundi I sherbimit tone !
  Sugjerohet te keni me vete :
  Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
  Info mbi destinacionin :
  Fshati Lepushė ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km mė nė juglindje tė fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbėrim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe eposi i Kreshnikёv etj..
  Sugjerim :
  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .


  7500 LEKĖ  NE CMIM PERFSHIHET

  *TRANSPORTI ME AUTOBUS

  *AKOMODIMI NE BUJTINA

  *MENGJESI ( DITES 2)

  *DREKA & DARKA ( DITES 1)

  *SHOQERUES SHQIPTARE

  NE CMIM NUK PERFSHIHET

  *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"

  *DREKA NE VUTHAJ DITEN E 2 ( 9 EURO PER PERSON)

  *SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM


  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: vermoshe.jpg
S: 26
Madhesia: 45.8 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours
  Apliko Tani, Kliko Ketu