devinf.com
Kliko

 1. Standart 017-Tirane,Shitet Dyqan-Market,kati I,sip.28m² bashkė me Apartament ngjitur,rinovuar,tip 1+1, aneks, blk,banjo, Cmim 100'000euro, negociueshėm, p.ekzistues 5-kat-Rr.Idriz Dollaku,350m nga Fusha A.Demi/400m nga aksi rr.A.Demi, 12min kėmbė unaza/Brryli

  SHITET: "Njėsi-Tregtare"/Dyqani-Market,sipėrfaqe.28m2,nė katin pėrdhes/I, bashkė me apartamentin ngjitur, i rinovuar komplet, tipit 1+1 me aneks, ballkon, 1-banjo, pėrshtatur njė dhomė pėr fėmijė, me sipėrfaqe 56m2, kati i parė,pallat ekzistues 5-kate, nė rrugėn "Idriz Dollaku" 300m larg Fushės "Ali Demi"dhe 350m larg aksit tė rrugės "Ali Demi", zonė e preferuar, e qetė, gjelbėruar, e kulluar dhe e pastėr, 12-minuta nė kėmbė nga unaza/Lana/Ura e Brrylit.
  Zona e Fushės "Ali Demi" dhe Rr."Idriz Dollaku" ėshtė njė ndėr zonat e vjetra tė Tiranės, me shumė shtėpi private(krysisht mbi fushė) dhe me shumė pallate tė ndėrtuara para viteve 1990, ndėrsa rruga "Idriz Dollaku", nė vitet e fundit ka patur njė intensitet tė lartė ndėrtimesh tė reja, kryesisht pallate me shumė kate dhe vila e ndėrtesa 3-4 katėshe, duke sjellė njė rritje tė menjėhershme tė popullsisė, duke u kthyer njė ndėr rrugėt kryesore, dhe me shumė aktivitet dhe shėrbime tregtare. Rruga "I.Dollaku", e cila ka shumė pallate ekzistuese (para viteve 90-tė) duke filluar nga aksi rrugės "A.Demi", vazhduar drejt rrethė 250m pasi kalon kthesėn/drejtimin e Burgut tė Grave, pak nė ngjitje gjendet njė bllok me pallate ekzistuese dhe fill pas tyre ėshtė ndėrtuar njė kompleks i ri pallatesh. Rruga "I. Dollaku" nė pjesėn mė tė madhe ėshtė e rehabilituar dhe e sistemuar, me trotuare e ndriēim, si dhe ka njė tėrheqe/preferencė dhe popullim tė vazhdueshėm. Kjo zonė(e mikro-zona ku gjendet prona nė shitje) pozicionohet nė pjesėn lindore tė Tiranės nga krahu i malit tė Dajtit, gjendet shumė afėr dhe lehtėsisht e lidhur me qendrėn e Tiranės dhe arterien kryesore unazėn/Lanėn.
  Pallatit ekzistues 5-katėsh, pozicioni: ndėrtim i viteve 1984-1985, me tulla tė kuqe, i suvatuar, gjendet nė tė majtė tė rr."I. Dollaku", pasi kalohet kthesa e burgut tė grave, nė pjesėn qė fillon tė ngrihet/ me pak pjerrėsi e rrugės, gjenden njė seri pallatesh ekzistuese(3 grupe me nga 3-pallate 5-katėsh), rrethė 350m(5-minuta kėmbė) larg nga aksi i Rr."Ali Demi" dhe stacionit tė autobuzit ish-Uzinės tek Fusha "Ali Demi". Gjithashtu ėshtė shumė afėr me fushėn "A.Demi" rrethė 300m nė vijė ajrore, si dhe me unazėn/Lanėn/urėn e Brrylit ėshtė rrethė 12-minuta nė kėmbė(≈1-km). Pallati ėshtė i pozicionuar/shtriė buzė rrugės, me pamje kryesore dhe hyrje(shkallėt e pallatit) nga jug-perėndimi(rruga) dhe nga veri-lindje pjesa mbrapa, ku ka edhe pallate tė tjera ekzistuese.
  "Njėsia"/Dyqani-Marketi: Me sipėrfaqe 27.7m2, me vendndodhje para pallatit, ngjitur me apartamentin nė shitje, nė krah tė hyrjes/shkallėve tė pallatit, nė njė terren tė pjerrėt. Marketi, ka formė katrore, me vetratė-xham(dhe qepen metalik gri) nga dy anė (nė ballore/jug-perėndim, ku ėshtė edhe dera hyrėse e klientėve, me pamje nga rruga) dhe nė veri-perėndim(krahu i hyrjes sė banorėve nė pallat). Marketi ėshtė me konstruksion murė e arkitrarė betoni, njėra anė (ajo mbėshtese) ėshtė faqa e apartamentin dhe 3-anėt e tjera dhe tavani, ndėrkohe ėshtė i mbuluar me panele-sanduiē. Nga brenda Dyaqni/Marketi komunikon me njė palė shkallė metalike pėr tu ngjitur nė apartament. Marketi ėshtė i kompletuar me tė gjitha raftet dhe banakėt e dollapėt frigoriferikė pėr tregtimin e tė gjitha produkteve ushqimore, si ato koloniale, vajrat, bulmetrat-djathrat, mishin e ngrirė, ēokollatat, akulloret, pijet e ndryshme freskuese ejt, si dhe artikujt e fruta-perimeve dhe artikujt e higjenės familjare, detergjentėt etj. Marketi gjatė gjithė periudhės sė funksionimit dhe aktualisht ėshtė i sukseshėm me xhiro e kėnaqshme
  Apartameti: ėshtė i tipit 1+1, me njė koridor, me 1-banjo, 1-ballkon, nė katin parė (pasi ngjitesh me 4-shkallė), me sipėrfaqe 55.6m2. Apartamenti ėshtė i rikonstruktuar komplet, me punime dhe materiale shume cilesore, me instalime elektrike e hidraulike tė reja, dyert, dritaret tė reja, me pamje/pozicion nga lindja(dhoma gjumit-ballko) dhe jug-perėndimi ėshtė dhoma gjumit pėr fėmij, pjesa ndėnjes, kuzhina dhe tualeti, si dhe komunikimi me shkallė tė brendshme me Dyqanin/Marketin ngjitur. Apartamenti ėshtė me kubaturė/lartėsi normale, i kompletuar dhe mobiluar, me banjo tė kompletuar e funksionale.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Pėrbėhet nga njė koridor hyrės, pėrmasa normale, formė katrore, i cili komunikon me tė gjitha pjesėt e tjera. Sa po futesh nga dera kryesore, pėrballė nė tė majtė gjendet dhoma e gjumit normale (pėr ēiftin) me dritare dhe pamje nga lindja, e cila ka dalje nė ballkonin llozhė, me pėrmasa pranueshme, me pamje nga lindja. Ndėrsa nė tė djathtė tė koridorit hyrės, gjendet dhoma e gjumit pėr fėmijė, me dritare nga perėndimi. Gjithashtu nga koridori hyrės kalohet nė pjesėn ndėnjes/sogiorno dhe ngrėnies, pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore, e mobiluar, me dritare nga jug-perėndimi. Nga pjesa e ndėnjes kalohet nė njė koridor tė brendshėm, (drejtkėndor-jo shumė i gjėrė), nga i cili kalohet nė aneksin/kuzhinė-gatimi, nė formė me kėnde, i kompletuar dhe funksional, me dritare nga jug-perėndimi. Nė kėtė koridor gjendet edhe banjo-dush, e kompletuar dhe funsksionale, dritare nga perėndimi. Njėkohėsisht nga ky koridor kalohet nėpėrmjet shkallėve, tė brendshme metalike nė Marketin /Dyqanin ngjitur.
  Muret dhe tavanet: Muret janė me suvatim tė ri komplet, nė pėrgjithėsi tė drejta, tė lyera me ngjyrė rozė tė hapura, tė bardhė etj, ndėrsa tavanet gjithashtu savatim te ri, patinuar, me korniza ne kendet bashkuese me muret, me ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: e gjitha ėshtė e shtruar me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhė e hapur.
  Dyert e brendėshme: prej druri, me kornizė-xham nė pjesėn e sipėrme, ngjyrė kafe e hapur, ndėrsa dera e banjos, ballkonit dhe dera e brendshme e komunikimit me Marketin/"Njėsinė" duralumin-kafe, me xham opak lart e poshtė, dritraret vetratė-duralumin, ngjyrė kafe.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Njėsia/Dyqani-Marketi e
  Apartamenti qenė pėrdorur nga tė zotėt, prej mė shumė se 15-vite, si dhe aktualisht janė nė pėrdorim dhe shfrytėzim po nga tė zotėt, ndėrsa pėr arsye tė zhvendosjes nė njė zonė tjetėr dhe hapėsirė mė tė zgjeruar, ėshtė nxjerrė tashmė nė shitje.
  Dokumentacioni:Me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikatė Pronėsie secili ambient mė vehte;
  Dyqani/Njėsia(27.7m2) e Apartamenti(55.6m2),tė shitshėm ēdo moment
  Ēmimi i Shitjes: Shiten tė dyja pronat njėkohėsisht si Apartamenti dhe Dyqani tė dyja bashkė (pėrfshirė kėtu edhe aktivitetin/pajisjet banakėt frigoriferikė, raftet etj) me 100'000 Euro/€. i diskutueshėm, nė gjendjen qė ndodhet.
  Adresa: Rruga "Idriz Dollaku" 350m larg Fushės "A. Demi"dhe 400m larg aksit tė rrugės "A. Demi",12-
  minuta nė kėmbė nga Ura e BrrylitTirane. adgss
  Cel: 0696281433 . adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433

  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190406_154900.jpg
S: 326
Madhesia: 51.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190406_154946.jpg
S: 173
Madhesia: 51.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190406_160202.jpg
S: 166
Madhesia: 33.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190406_160351.jpg
S: 166
Madhesia: 48.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190406_155717.jpg
S: 170
Madhesia: 55.8 KB