AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin e Projektimit, nė pozicionin:


ARKITEKT

Pėrshkrimi i Pėrgjithshėm:

Arkitekt/ja do tė duhet tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsitė pėr tė gjitha aspektet e projektimit dhe zhvillimit tė projektit, duke garantuar standardet e cilėsisė dhe pėrmbushjes sė afateve.


Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


 • Studion projektet sipas specifikimeve pėrkatėse.
 • Koordinon dhe zbaton Projektin.
 • Analizon dhe Vizaton detajet tip.
 • Pėrgatit brenda afateve tė caktuara vizatimet sipas kėrkesave tė stafit teknik.
 • Asiston nė organizimin e proceseve tė punimeve arkitekturore, duke u bazuar nė programin e pėrgjithshėm tė punimeve.
 • Garanton pėrputhshmėrinė e vizatimeve tė ndėrtimit me projektet e zhvilluara, duke kryer edhe plotėsime tė ndryshme sipas rastit.
 • Bashkėpunon me drejtuesit e ekipeve pėr detajet dhe punimet e rifiniturave arkitekturore.
 • Garanton cilėsinė sipas afateve tė punimeve arkitekturore dhe dorėzimit nė kohė tė kėtyre materialeve.
 • Pėrgatit vizatimet arkitekturore pėr pėrfshirjen e tyre nė paketat e tenderimit.
 • Bashkėpunon dhe shkėmben informacionin mbi punimet arkitekturore tė cilat nėnkontraktohen me furnizues tė mundshėm.


Kualifikimet dhe Aftėsitė


 • Tė ketė pėrfunduar studimet master nė “Arkitekturė”.
 • Tė ketė pėrvojė tė mėparshme mbi 4 vjet nė Projektim dhe Zbatim.
 • Njohuri shumė tė mira mbi programet 2D dhe 3D, Autocad, Sketchup, etj.
 • Tė zotrojė nė nivel te mirė gjuhėn Angleze.
 • Tė ketė aftėsi tė mira planifikuese, organizuese dhe komunikuese.


Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 15.08.2020 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar,
vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.