Shoqata SOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi eshte nje organizate sociale, jo-politike dhe jo fetare, qe ofron kujdes afatgjate me baze familjare per femijet, te cilet kane humbur prinderit, apo qe per arsye te ndryshme nuk mund te jetojne me prinderit e tyre.
SOS Fshatrat e Femijeve mbeshtet gjithashtu femijet dhe familjet ne nevoje permes projekteve, qe synojne zhvillimin e kapaciteteve te ketyre familjeve

Shoqata SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri shpall konkurimin pėr pozicionin vakant:

Punonjes i Kujdesit pėr tė Rinj pranė Komunitetit Rinor


Detyrat kryesore:

 • Mbėshtetja e tė rinjve dhe udhėheqja e tyre drejt pavarėsisė
 • Mbėshtetje emocionale, kėshillim individual dhe nė grup e tė rinjve
 • Mbėshtetje pėr zhvillimin shprehive praktike pėr jetėn tek tė rinjtė
 • Mbėshtetje pėr zhvillimin e aftėsive sociale tek tė rinjtė
 • Kontakte me prindėrit dhe tė afėrmit biologjikė
 • Kontakte me punėdhėnėsit e mundshėm tė tė rinjve
 • Ndjekja e ecurisė arsimore tė tė rinjve, kontaktet me shkollat
 • Kontakte me komunitetin pėrreth dhe autoritetet
 • Administrimi i tė ardhurave (buxheti i familjes)

* Puna ėshtė e organizuar me 3 turne

Profili pėr pozicionin Lider rinor:

 • Diplomė Universitare nė punė sociale, pedagogji ose psikologji
 • Minimalisht 3 vjet pėrvojė pune me adoleshentėt dhe/ose fėmijėt


 • Aftėsi praktike jetėsore
 • Aftėsi shumė tė mira komunikimi dhe tolerance
 • Gatishmėri dhe aftėsi pėr tė punuar nė grup
 • Njohuri mbi ndihmėn e parė mjekėsore
 • Njohuri kompjuterike


Preferohen:

 • Kualifikime tė mėtejshme nė fushat psiko-pedagogjike
 • Tolerancė, fleksibilitet dhe durim
 • Aftėsi nė menaxhimin e situatave tė stresit, krizave dhe zgjidhjes sė konflikteve
 • Njohuri tė gjuhės Angleze
 • Dėshmi aftėsimi pėr drejtim automjeti


Paraqitja e dokumentave:
Personat e interesuar janė tė ftuar tė paraqesin brenda datės 09.05.2019, nė adresėn enkelejda.tefa@soskd.org.al