AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.

Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė sektorin e konstruksioneve metalike nė pozicionin:Inxhinier Mekanik

Pėrshkrim i Pėrgjithshėm


Inxhinier Mekanik do tė duhet tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsitė pėr tė gjitha aspektet teknike tė drejtimit tė repartit mekanik dhe tė saldimit.

Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė


  • Drejton repartin mekanik dhe tė saldimit.
  • Interpreton skicat e projekteve dhe i zbaton nė punime.
  • Realizon porositė pėr materialet e domosdoshme qė kėrkohen pėr realizimin e produkteve.
  • Kontrollon cilėsinė dhe ndjekjen e punimeve tė stafit qė ka nė varėsi.
  • Raporton tek Menaxheri Financiar dhe Drejtuesi Teknik.


Kualifikimet dhe Aftėsitė  • Tė ketė Diplomė Universitare nė Inxhinieri Mekanike.
  • Tė ketė njohuri pėr repartet e prodhimit tė hekurit.
  • Preferohen kandidatė me eksperiencė tė mėparshme pune.
  • Tė ketė aftėsi tė mira komunikuese dhe tė punuarit nė grup.


Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 30.04.2019 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.