devinf.com
Kliko
kliko

 1. Standart 035-Tiranė - Shitet Apartament 1+1+aneks+blk,kati3-Pallat ekzistues 5 katėsh, Sip.52m², Ēmimi 48'000euro diskutueshėm - Rr.Arkitekt Sinani, pranė Fufarma, ose 200m nga sheshi Straus/Xhamlliku ose 100m nga Lana blv Zhan D'Ark

  Shitet:Apartament i bollshėm, i tipit 1+1+Aneks+Ballkon+Tualet, sipėrfaqe 52m2, kati 3-tė. Rr. "Arkitekt Sinani", pallat ekzistues, me tulla tė bardha, pranė/pėrballė "Fufarma, shumė pranė (200m) me aksin Rr."Xhanfize Keko"(linja porcelanit)/Sheshin "Straus"/ Xhamlliku, 100m nga Lana dhe 800m nga Ura e Brrylit/Ministria e Jashtme, ose 700m nga kryqėzimi Unazės me Rr."H.Tasim".
  Zona e Fufarmės/Xhamllikut dhe Rr."A.Sinani"...etj: ėshtė njė ndėr zonat e njohura tė Tiranės, e mirė-integruar me tė gjitha arteriet kryesore urbane dhe zonat e tjera. Kjo zonė (Xhamlliku, kryqėzimi Unazės me Rr."Hoxha Tasim", Brryli, Rr. "Arkitekt Sinani", Fufarma, zona e Maternitetit Ri dhe pjesa pėrballė...etj) ėshtė e preferuar pėr banim, e pastėr ekologjikisht, me pak pjerrėsi pėr largimin e ujėrave sipėrfaqėsorė, e pozicionuar gjeografikisht mjaft mirė nė krahun dhe drejtimin e malit tė Dajtit. Kjo zonė pershkohet nė mes nga Rr."Arkitekt Sinani" kufizohet nga lumi Lana (lindje), nga Unaza qendrore (jug-perėndim) dhe nga vazhdimi i Rr."Hoxha Tasim" nė atė tė "Xhanfize Keko"(veri-perėndim)/ose e njohur Linja e Porcelanit. Nė pėrgjithėsi ėshtė njė mikro-zonė e qetė, me shumė shtėpi private, ndėrsa pallatet ekzistuese (para viteve 90) gjenden nė anėsoret e zonės, si nga krahu i Lanės, Rr."Xh.Keko" dhe nga Unaza, ndėrkohe ka filluar edhe ndėrtimi i pallateve tė reja nė brendėsi tė zonės.
  Pallat ekzistues 5-katėsh, ndėrtim i viteve 1985-1986, me tulla tė bardha tė plota/silikate, me shkallė me dritė e ajrosje natyrale. Pallati gjendet nė fund tė Rr."A.Sinani", ose nė fund tė Rr."Nikolla Zoraqi", pėrballė Fufarma-sha, nė njė bllok-pallatesh shumė pranė Lanės, dhe nėpėrmjet Rr."Odise Grillo", zbritet/bashkohet me blv "Zhan D'Ark" buzė Lanės. Pallati ėshtė me pozicion/shtrirje mė tė madhe nga lindja e jug-lindje, si dhe nga veri-perėndimi (nga ku janė edhe 3-hyrjet/shkallėt e pallatit). Pallati gjendet 100m nga Lana/blv."Zhan D’Ark" dhe 800m nga Ura e Brrylit/Unaza, si dhe 200m nga aksi Rr."Xhanfize Keko"(linja porcelanit), dhe 500m nga Sheshi "Straus"/Xhamlliku, ndėrsa nga kryqėzimi "H,Tasim"/Unaza/rr.Bardhyl ėshtė 700m. Aksesi/mbėrritja tek pallati realizohet nė disa drejtime si nga: rr. "H.Tasim", vazhdimi rr."Xh.Keko"(linja porcelanit) dhe kthimi djathtas nė rr."Nikolla Zoraqi", ashtu edhe nga Ura e Brrylit tek Materniteti i Ri dhe vazhdimi buzė lanės nė ngjitje blv "Zhan D'Ark" dhe nė tė majtė Rr."Odise Grillo", si dhe direkt nga kryqėzimi Unazė/Rr."H.Tasim" vazhdimi nė Rr."A.Sinani"
  Apartameti: ėshtė i tipit 1+1, me njė koridor, me 1-banjo, 1-ballkon, nė katin 3-tė, me sipėrfaqe 52.1m2. Apartamenti ėshtė, i rikonstruktuar, me instalime elektrike e hidraulike tė reja, dyert, dritaret tė reja, me pamje/pozicion nga jug-lindja dhe veri/perėndimi. Apartamenti, me kuzhinė tė kompletuar, me banjo tė kompletuar dhe funksionale, kėndi i ndėnjes/sogiorno me aneksin/kuzhinėn dhe dalje ne ballkon, dhoma gjumit me dritare nga lindja e jug-lindja, e mobiluar. Apartamenti ėshtė mjaft i pėrshtatshėm pėr ēifte tė moshuarish, ose ēift tė rinjsh me njė fėmijė, individė etj.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Pėrbėhet nga njė koridor pėrmasa normale, formė drejtkėndore, i gjėrė, i cili komunikon me tė gjitha pjesėt e tjera. Sa futesh nga dera kryesore, nė tė majtė gjendet banjo-dush e bollshme, e kompletuar, funksionale, me dritare nga veri-perėndimi. Ndėrsa pėrballė de
  rės hyrėse gjenden: nė tė djathtė dhoma e gjumit normale (pėr ēiftin) me dritare dhe pamje nga lindja dhe jug-lindja (Dajti dhe Lana), e mobiluar, funksionale, ndėrsa nė tė majtė pjesa ndėnjes/sogiorno me aneksin/kuzhinė-ngrėnie pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore, e mobiluar, me dritare/dalje ballkon nga veri-perėndimi. Nga pjesa e ndėnjes/ sogiorno ėshtė dalja nė ballkonin llozhė(mbyllur),me pėrmasa normale, i mbyllur me vetratė duralumin dopio-xham dhe pamje nga veri-perėndimi.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė lyera me ngjyrė tė hapura, limon etj, ndėrsa tavanet normale, me ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: e gjitha eshte e shtruar me pllaka pėrmasa mesatare, ngjyre vishnje tė errėt.
  Dyert e brendshme: duralumin me xham qumėshti poshtė e lart, ngjyrė gri tė errėt, ndėrsa dera e tualetit, dritraret dhe ballkoni vetratė-duralumin, ngjyrė bardhė dhe grila plastike bardha.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti ka qenė pėrdorur nga tė zotėt, ndėrsa ka disa vite qė jepet me qera, si dhe aktualisht ėshtė me qeraxhinj, por njėkohėsisht i destinuar pėr shitje, pėr arsye tė marrjes sė njė hapėsire mė tė zgjeruar.
  Dokumentacioni: I rregullt, Ēertifikatė Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Shitet me 48'000 euro/€. objekt negocimi, nė gjendjen qė ndodhet.
  Adresa: Rr."Arkitekt Sinani" pėrballė Fufarmės, 200m nga sheshi Straus/Xhamlliku dhe 100m nga Lana mbi krahun pėrballė Maternitetit Ri/ ose 800m nga Ura e Brrylit dhe 400m nga Unaza tek kryqėzimi me Rr."H.Tasim" adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  ************************************************** *
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190302_102823.jpg
S: 438
Madhesia: 31.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190302_103239.jpg
S: 700
Madhesia: 51.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190302_102715.jpg
S: 435
Madhesia: 27.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190302_102422.jpg
S: 388
Madhesia: 30.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190302_102732_1.jpg
S: 346
Madhesia: 47.6 KB