devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet Apartament Rinovuar,tip 2+1,Kat 4,Pallat 5-kat, Sip.70m², Cmim75'000euro diskutushėm, rr.Asdreni, pėrball Min.Jashtme, segment nga D.Policisė Shtetit/ish-Min.Shėndetėsisė te Ura Brrylit

  Shitet: Apartament i rinovuar, tip 2+1, me sipėrfaqe 70m2, nė katin-4-tė, tė njė pallati ekzistues 5-katėsh, me tulla tė kuqe, nė rrugėn Asdreni, nė krahun e djathtė, mbi ish-Ministrinė Shėndetėsisė/Drejtorinė e Policisė Shtetit, 80m para Urės sė Brryllit/pėrballė Ministrisė sė Jashtme.
  Zona ish-Ministrisė Shėndetėsisė/Ali Demi/Brryli. Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės Tiranės, buzė unazės qendrore tė Tiranės, nė anė tė Blv."Bajram Curri", zonė e vjetėr qė akualisht vlerėsohet si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapėsirave, nė terren tė ngritur, me pak pjerrėsi, nga krahu /afėr malit tė Dajtit. Nė zonė gjenden disa institucione publike si:Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL...etj, tė cilat i kanė dhėnė njė vlerė edhe mė tė madhe kėsaj zone. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallat Ekszistues 5-katėsh me tulla tė kuqe, i suvatuar, me xoklaturė (ngritur nga toka mbi 1m), ndėrtuar rreth viteve 1984-1985, i pozicionuar buzė rrugės "Asdreni"/20m nga Unaza-Lana, me pamje nga veri-lindja dhe Jug-Perėndimi. Rruga "Asdreni" fillon nga ish-ndėrtesa Min.Shėndetsisė/ose perballė Ministrisė sė Jashtme dhe vazhdon drejt rrugės "Ali Demi. Pallati ėshtė me tulla tė kuqe tė plota, muret e jashtme dhe mbajtėse tė gjėra (40-50cm), me shkallė me dritė natyrale. Pallati ka njė hyrje/shkallėt nga prapa, nė ēdo kat, ka nga 3-apartamente, pallat i mirė-mbajtur.
  Apartamenti: komplet i rinovuar, me sipėrfaqe 70m2 nė katin e 4-tė, i tipit 2+1( por i pėrshtatur nė 3+1), me hyrje nga pjesa e pasme e pallatit/lindja dhe me pozicion/pamje tė apartamentit lidje, jug-lindje dhe veri-lindje. Apartamenti ėshtė i rikonstruktuar komplet, shtruar me pllaka tė reja nė tė gjitha pjesėt, ndėrsa njė dhome gjumi me parket, ēdo pjesė e apartamentit me dritė natyrale dhe lehtėsisht i ajroshėm, me kondicionere dhomat e gjumit, pjesa ndėnjes dhe banjo-dush, dritaret duralumin dopio xham, me grila plastike. Pėrbėhet nga pjesa e ndėnjes/sogiorno, kuzhina, banjo, me 3-dhoma gjumi dhe koridor shpėrndarės formė drejtkėndore.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Apartament me planimetri funksionale, me pamje lindje dhe jug-linndje, nga dera/kryesore hyrėse kalohet nė koridorin e bollshėm, tė gjatė, nė formė drejtkėndore, nga ku porsa futesh nė fillim nė tė djathtė gjendet dhoma e parė gjumit, e cila ėshtė e bollshme, shtruar me parket(ekzistues i rashinuar), me dritare dhe pamje nga jug-lindja. Ndėrko pėr ballė derės sė dhomės sė parė tė gjumit(majtas koridorit) gjendet banjo-dush, e bollshme, e restauruar komplet dhe e kompletuar me tė gjitha paisjet dhe aksesorėt, me kondicioner dhe me dritare nga veri-perėndimi. Nė vazhdim tė koridorit nė tė dhjathtė gjendet pjesa ndėnjes/sogiorno-kuzhinė. Kjo pjesė me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė katrore, e shtruar me pllaka tė reja ngjyre bezhė tė hapur, e mobiluar dhe kuzhina/aneksi i komletuar, me dritare nga jug-lindja pjesa e ndėnjes, ndėrsa kuzhinė/aneks nga veri-lindja, e cila komunikon nė mėnyre tė hapur me zonėn e ndėnjes/sogiornon. Ndėrsa pėrballe derės sė pjesės sė ndėnjes (nė tė majtė koridorit) gjendet dhoma e dytė e gjumit, me pėrmasa pak mė tė vogla se normale, shtruar me pllaka dhe me dritare nga veri-perėndimi. Nė fund tė koridorit(pėrballe derės hyrėse) gjendet dhoma e tretė e gjumit, me pėrmasa normale, shtruar me pllaka dhe me dritare nga lindja dhe veri-lindja.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara dhe tė lyera me ngjyra, tė ndryshme tė hapura, ndėrsa tavanet normale, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka, pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhė tė hapur, ndėrsa njė dhomė gjumi me parket klasik.
  Dyert e brendėshme: prej druri cilėsore, ngjyrė kafe klasike, ndėrsa dritaret duralumin dopio-xham, dhe me grila plastike tė bardha.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti i pėrdorur nga tė zotėt, qė para privatizimit deri para njė viti, aktualisht ėshtė pa banorė dhe tashme ėshtė nxjerrė pėr shitje.
  Dokumentacioni: Apartamenti me Ēertifikat Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēimi Shitjes:Apartamenti shiten me 75'000 euro(€) i diskutueshėm.
  Adresa:Nė rrugėn."Asdreni"segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetsisė deri tek kryqėzimi/Ura e Brrylit ose pėrballe Ministrisė sė Jashtėme.Tiranė. adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190206_130634.jpg
S: 774
Madhesia: 46.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190206_124318.jpg
S: 457
Madhesia: 43.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190206_124333.jpg
S: 460
Madhesia: 23.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190206_124746.jpg
S: 436
Madhesia: 35.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190206_124806.jpg
S: 429
Madhesia: 67.3 KB