Pozicioni i punės: GIS Developer

Soft & Solution ėshtė kompani udhėheqėse nė Shqipėri, me experiencė disa vjeēare nė fushėn e teknologjisė sė informacionit dhe telekomunikacionit, e cila zhvillon aplikacione tė tė gjitha kategorive dhe profileve.

Portofoli ynė pėrfshin:

 • zhvillim programesh tė dedikuar,
 • integrim dhe implementim sistemesh,
 • mirėmbajtje sistemesh,
 • trajnime.


Misioni i kompanisė ėshtė tė sigurojė cilėsi maksimale pėr ēdo shėrbim, duke u bazuar te teknologjia dhe mundėsitė qė ajo ofron.
Me besim tė fortė nė vlerat qė ofrojmė, punojmė nė krah tė klientėve tanė pėr tė ideuar dhe ndėrtuar zgjidhje bashkėkohore, duke u bazuar nė platformat fleksibėl qė kemi krijuar.

Pėrshkrim i vendit tė punės

Si pjesė pėrbėrėse e stafit tė Soft & Solution, programuesi GIS do tė integrohet nė njė prej ekipeve tė zhvillimit. Ai do tė angazhohet nė projekte qė zhvillohen sipas metodologjisė Scrum, duke patur kėshtu mundėsinė tė punojė nė ekip dhe tė ruajė autonominė. Ėshtė pėrgjegjės pėr arkitekturėn, planifikimin, zhvillimin, testimin dhe mirėmbajtjen e aplikacioneve.

Detyrat dhe pėrgjegjėsitė


 • Do tė punojė si pjesė pėrbėrėse e ekipit Scrum, duke qenė prezent nė daily scrum, duke marrė feedback ditor pėr tasket e caktuara brenda sprintit.
 • Do tė zhvillojė algoritme eficente pėr tė zgjidhur kėrkesat e product backlog.
 • Do tė testojė, dokumentojė dhe instalojė aplikacionet.
 • Do tė organizojė dhe tė marrė pjesė nė takime me klientėt pėr aplikacionet qė do tė zhvillohen.


 • Do tė kyejė analizimet e nevojshme pėr kėrkesat e software-it pėr tė pėrcaktuar realizueshmėrinė dhe implementimin nė kohėn e kėrkuar tė aplikacionit dhe me kufizimet e kostos sipas rastit.


Profili i kėrkuar


 • Ndershmėri dhe integritet
 • Dėshirė pėr tė punuar, besueshmėri dhe etikė profesionale.
 • Njohuri ne QGIS open source, Python, JavaScript, HTML.
 • Njohuri nė database relacionale (SQL server, PostgreSQL).
 • Njohuri bazė tė platformave GIS (ArcGIS online, ArcGIS server, ArcGIS portal).
 • Njohuri tė koncepteve tė GIS si: analizimi, organizimi i tė dhėnave gjeohapėsinore.
 • Aftėsi nė projektimin, zhvillimin dhe menaxhimin e projekteve dhe integrimin e teknologjive gjeohapėsinore.
 • Njohuri tė gjuhės angleze.


Avantazhet


 • Kushte komode pune.
 • Mundėsi zhvillimi nėpėrmjet trajnimeve tė personalizuara.
 • Njohja me trendet dhe praktikat mė tė mira nė inxhinierinė e software.
 • Mundėsi certifikimi nga liderėt ndėrkombėtare tė teknologjisė sė informacionit.
 • Eksperiencė pune nė disa platforma zhvillimi.
 • Shprehja e opinioneve dhe liria pėr tė ‘vrapuar’ pėr tė arritur qėllimet tona agresive.Dokumentat e nevojshme pėr tė aplikuar:
– CV me foto
– Letėr motivimi
– Diplomė dhe listė notash

*Dokumentat duhet tė jenė nė gjuhėn shqip
Aplikimet tė cilat kanė mungesė tė ndonjėrit prej dokumentave tė mėsipėrm do tė skualifikohen automatikisht.

Mirėpresim aplikimet tuaja nė:https://softsolution.al/kompania-sof...gis-developer/
Mė tepėr informacion mbi kompaninė tone mund tė merrni nė faqen zyrtare:
https://softsolution.al/