devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Okazion!Shitet Ambjent Biznes/Njėsi,kat 0, Pallat Ri 6-kat,sip.97m², Cmim73'000euro diskutush, rr.Sh.Kuka, te TV.2000 pėrball Institut F.Bėrthamor,Teleferikut, zona Freskut,150m nga rr. Dajtit

  SHITET: Okazion!!! Njėsi-Tregtare/Ambjent Biznesi me sipėrfaqe 96.8m2,nė katin pėrdhes, buzė trotuarit, nė njė pallat ri, 6-katėsh, nė rr. Shefqet Kuka tek"TV.2000"pėrballė Institutit tė Fizikės Bėrthamore, zona Freskut, drejtimi pėr tek Teleferiku, 150m nga aksi rrugės Dajtit.
  Zona Fizikės Bėrthamore/Freskut/Teleferiku, Institutet e Veterinarisė dhe Higjenės" Kjo ėshtė njė ndėr zonat me zhvillim mjaft tė vrullshėm nė 15-vitet e fundit, nė drejtim tė transofmimit total nga njė zone me pak shtėpi dhe repartate ushtarake, nė njė zonė/qytet, i mirėfilltė banimi, me pallate tė reja disa katėshe. Fresku dhe Teleferiku bėjnė pjesė nė zonat mė tė reja tė qytetit tė Tiranės, ku poullsia ėshtė shtuar nė mėnyrė tė menjėhershme, me banore tė ardhur nga tė gjitha anėt e vendit. Ndėrtimi i Pallateve tė reja ėshtė bėrė sipas njė sistemi urbanistik, por tė dominuar nė lartėsi, duke filluar nga 6-kate deri nė 8-10 kate. Nė kėtė zonė tė re tė Tiranės, tashmė shkon edhe transporti-urban, linja qė niset nga qendra e Tiranės pėr nė porcelan-artistike duke vazhduar deri nė thellėsi tė zonės sė Freskut, e cila rrotullohet nga Bunk-Art 2, pranė–Teleferikut, tek Intstituti Fizikės, i Higjenės, deri nė zbritje pėrsėri nė qendėr tė Tiranės. Kjo zonė urbane, tashmė i ka tė gjitha shėrbimet administative dhe tregtare, shquhet dhe preferohet shumė pėr ajrin e pastėr, gjelbėrimin dhe freskllėkun, nė veēanti gjatė verės. Kjo zonė vazhdon tė mbetet njė zonė atraktive pėr tė banuar, jo vetėm nga ēmimi i apartamenteve relativisht mė i ultė nė krahasim me zonat e tjera, por edhe tė avantazheve tė tjera qė ka, duke thithur banorė nga tė gjitha anėt e vendit.
  Pallat i ri 6-katėsh i ndėrtuar rreth viteve 2010-2012, me pozicion/pamje mė tė madhe nga Veri-Lindja dhe Jug-Perėndimi, gjendet nė njė kompleks pallatesh me njė oborr (lulishte & parkim) tė madh nė mes, i cili pėrshkohet nga njė rrugė e brendshme, qė lidh rrugėn e teleferikut/"Shefqet Kuka") me rrugėn "Muhamet Deliu", pallati/kompeksi (ku gjendet prona nė shitje) ėshtė nė linjėn e dytė, 25m nga rruga e teleferikut/"Sh.Kuka" dhe 100m nga rr."M.Deliu", si dhe rreth 150m nga aksi i rrugės nacionale (Sh54) pėr nė Dajt, ndėrsa nga qendra e Tiranės ėshtė 4km(13-min me autoveturė). Pallati ėshtė ndėrtim i ri cilėsor, me 5-kate banim dhe 1-kat, i pari/pėrdhes sipėrfaqe tregtare, ndėrsa 2-kate nėn-tokė/parkim, me ashensor dhe me administrator, me fasade/hyrje nga pjesa e brendshme/oborri(veri-lindje), nė njė mikro-zonė tė qetė, me mundėsi parkimi, lehtėsisht i aksesueshėm/gjetshme nga tė dyja rrugėt kryesore.
  "Njėsia"/Dyqani nė Shitje: ka njė sipėrfaqe prej 96.8m2, nė katin pėrdhes (katin parė) tė pallatit, me hyrje dhe fasade kryesore nga krahu i oborrit (lulishtja & parkimi)/i rrugės lidhėse, buzė dhe nivel tė trotuarit, ku hyrja nė "Njėsi" realizohet direkt (pa u futur nga hyrja e pallatit). Fasada kryesore "Njėsisė" ėshtė nga rruga hyrja, e cila ėshtė komplet xham (rreth 14m2) me dy dyer xhami, nė mėnyre simetrike (e njėjta fasade xhami) ėshtė edhe nė krahun tjetėr (jug-perėndim) ku gjendet nje verande rreth 10m2.
  Pėrbėrja dhe Forma "Njėsisė"/Pronės: Njėsia pėrbėhet nga njė pjesė/salla unike, e cila fillon nga fasada/hyrėse (prej xhami) duke vazhduar nė krahun tjetėr/tė kundėrt(jug-perėndimor) tė verandės. Nė brendėsi tė "Njėsisė", nė anėn e majtė kur futesh, ka edhe njė tualet-funksional. Nė krahun e djathtė kur futesh nė "Njėsi"(duke filluar nga gjysma e thellėsisė) gjenden dy-kollona, njėra(e para) ėshtė shumė afėr/ngjitur me murin anėsor, ndėrsa e dyta(mė nga fundi) ėshtė rreth 110cm larg murit, tė cilat(tė dyja) nuk e cėnojnė tėrėsinė dhe volumin e gjithė hapesirės sė brendshme, por lejojnė/mundėsojnė pėrshtatjen sipas llojit tė aktivitetit. Nga ana e kundėrt e hyrjes/fasadės kryesore (jug-perėndim), e cila ėshtė simetrike dhe kjo komplet fletė xhami, me njė derė xham, gjendet njė verandė e hapur rreth 10m2,( 8m x1.2m) me njė distancė nga toka prej 2.5m e lart, e rrethuar me kangjella-hekuri dhe nė vazhdim gjendet njė lulishte me pemė tė larta. "Njėsia" ėshtė komplet bosh, pa pajisje, me mure tė drejta dhe patinuara, me shumė dritė natyrale(merr drite e ajrosje nga tė dyja anėt, nė mėnyrė tė kryqėzuar) dhe vizualitet nga hyrja/fasada. "Njėsia" ka formė drejtkėndore(me pėrmasa tė pėrafėrta 8m gjėrėsi/ballore dhe mbi 12m gjatėsi/thellėsi, si dhe lartėsia/kubatura ėshtė rreth 4.5m, nė tė gjithė hapesirėn funksionale. "Njėsia" ėshtė e shturar e gjitha me pllaka cilėsor, pėrmasa tė mėdha, nė ngjyrė bezhė-nė gri tė hapur, muret tė drejta komplet tė patinuara dhe lyera me ngjyrė tė bardhė, ndėrsa tavani ėshtė i drejtė, formė tė rregullt dhe me instalime pėr ndriēim tavanor. Dera hyrėse (me 2-kanata) dhe simetrikja/e kundėrt e saj, prej fletėsh-xhami,(e gjithė fasada xham), ndėrsa dera e tualetit prej druri, me ngjyrė mjalti tė hapur.
  Cilėsit "Njėsisė"/Pronės:-forma dhe pėrmasat e saj mundėsojnė pėrshtatjen pėr ēdo lloje aktiviteti, -ėshtė ambjent me vizibilitet/fasadė qė mundėson reklamim, -buzė trotuarit mundėsi tė mira vizibiliteti dhe lehtėsisht e gjetshme 25m nga aksi rrugės teleferikut/pėrballe fizikės bėrthamore, -me dritė dhe ajrosje natyrale, -mundėsi pėr ta riorganizuar dhe arreduar ambientin sipas llojit tė aktivitetit, -pozicioni gjeografik gjendet nė njė zonė tė banuar, pastėr dhe tė qetė, -mikrozona ku gjendet "Njėsia" ėshtė e sistemuar, gjelbėruar dhe me mundėsi parkimi nė ambjent tė hapur dhe nė parkim privat etj.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: Kjo"Njėsi" ėshtė pėrdorur shumė pak kohe si magazine, por pėr arsye tė jetuarit jashtė Shqipėrisė, tashmė ėshtė destinuar pėr tu shitur dhe mund tė shitet nė ēdo moment.
  Destinacionet/shfrytėzimit e mundshme: Ky ambjent mundėson shfrytėzimin pėr ēdo llojė destinacioni/ aktiviteti biznesi: si pėr: -sallon bukurie dhe estetike, kozmetike, -pėr klinikė mjekėsore, dentare, dermatologjike etj, -pėr laboratorė mjekėsorė e dentarė, -pėr zyrė/studio avokatie/juridike, -pėr ambjent lodra pėr fėmije, -pėr bar-kafe, piceri, kreperi, -pėr dyqan tė artikujve tė ndryshėm ushqimore dhe industrial, pėr punishte tė ndryshme, furrė buke.... etj.
  Dokumentacioni: "Njėsia"/Ambjenti tregtar ėshtė me Ēertifikatė Pronėsie, si "Njėsi tregtare", shitet nė ēdo moment.
  Ēmimi Shitjes:Shitet me 73'000 €, i diskutueshėm, dhe shitet nė ēdo moment.
  Adresa: Nė rrugėn "Shefqet Kuka" pranė "TV.2000", pėrball Institutit Fizikės Bėrthamore, tek Fresku, drejtimi pėr tek Teleferiku, 150m nga aksi rrugės Dajtit. Tiranė.
  Cel: 069 62 81 433
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)

  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė,/pėrball Min.Jashtme Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190113_130031.jpg
S: 329
Madhesia: 56.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190113_131228.jpg
S: 207
Madhesia: 41.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190113_132852.jpg
S: 193
Madhesia: 26.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190113_130406.jpg
S: 199
Madhesia: 20.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190113_130935.jpg
S: 190
Madhesia: 25.4 KB