devinf.com
Kliko

 1. Standart Tiranė-Shitet Vilė/Ndėrtes 2-Kat,truall 244m²,sip.banim 230m²,Cmim 280'000Euro, diskutushėm-Rr.Shemsie Haka,100m nga fusha rr.A.Demi, 500m(Unaza/Brryli ose 800m nga Shkolla 1-Maj/Unaza/Lana/ish-ATSH

  Shitet:Vilė/Ndėrtesė e Re banimi, me 2-kate, me ēati, truall 244m2, njolla ndėrtesės 115m2; me sipėrfaqe banimi per te 2-katet 230m2, me 4-dhoma gjumi, 1-sogiorno tė madhe,1-kuzhinė-ngrėnie, 2-banjo,2-holle, 2-veranda, nė rrugėn "Shemsie Haka", 100m larg fushės dhe aksit tė rrugės "Ali Demi" dhe 500m larg(6-min nė kėmbė nga Unaza/Ura e Brrylit Tiranė/ose 800m larg (10min) nga Shkolla 1-Maji/Unaza/Lana/ose ish-ATSH.
  Zona Fushės "A.Demi", rr."I.Dollaku"dhe rr."Sh.Haka": Eshtė njė ndėr zonat e njohura dhe shumė pranė/ngjitur me unazėn/Lanėn tek brryli/ Ministria e Jashtme dhe e pozicionuar nė lindje/ana e malit tė Dajtit tė qytetit tė Tiranės. Zonė e preferuar pėr banim, me hapsira tė bollshme,e pastėrt, me terren tė ngritur dhe tė kulluar, me gjelbėrim, me infrastrukturė tė sistemuar, me pallate ekzistuese dhe ndėrtime tė reja. Zona pėr rrethė Fushės "Ali Demi", rr."Idriz Dollaku" dhe fillimi i rr."Shemsije Haka" e "Dhimitėr Kamarda" krahas shtėpive dhe vilave ekzistuese ka edhe shumė vila/ndėrtime tė reja, si dhe ka njė intensitet tė lartė ndėrtimesh, kryesisht pallate me shumė kate, duke sjellė njė rritje tė menjėhershme tė popullsisė, si dhe tė shumė aktiviteteve tė ndryshme shėrbimesh dhe tregtare. Nė kėtė zonė kalojnė disa linja urbane, pėrveē linjės ngjitur tė unazės, kalon edhe linja qė shkon nga qendra Tiranės deri tek ish-uzina autotraktorėve(TV.New 24) nė Shkozė, linja nga fusha e aviacionit deri tek depot e ujit, mbi ish-markatėn "A.Demi", tek Materniteti ri etj.
  Pozicioni i Vilės/Ndėrtesės 2-Katėshe: Vila/Ndėrtesa gjendet nė linjėn e parė dhe me pamje kryesore nė rrugėn "Shemsie Haka", 20m nga kryqėzimi me aksin e rrugės "I.Dollaku", si dhe 100m nga fusha dhe aksi/rrugės "A.Demi". Gjithashtu ndodhet 500m larg(6-minuta nė kėmbė) nga Unaza/Ura e Brrylit Tiranė/ose 800m larg, nga Shkolla 1-Maji, fillimi i rr.A.Demi/Unaza/Lana, ose ish-ATSH-sė.
  Futja-aksesi nė Vilė/Ndėrtes realizohet direkt nga rruga "Sh.Haka", nėpėrmjet njė porte qė gjendet buzė trotutarit tė rrugės. Vila/Ndėrtesa ėshtė nė krahun e djathte te rruges"Sh.Haka"(ne ngjitje drejtimi Dajtit), e dukshme nga rruga dhe nga 3-anet e tjera, ka Ndėrtesa/Vila tė tjera. Nga mbrapa (jug-lindje) shumė afėr gjendet njė ndėrtes/vilė, ndėsa nė 2-anėt e tjera nga veri-lindja,nė distancė prej rrethė 8m gjendet njė shtėpi tjetėr, ndėrsa nga jug-perėndimi gjendet garazhi i shtėpisė(prej 60m2) dhe mė pas njė garazh tjetėr dhe nė distancė prej 15m gjendet pallati 5-katėsh, buzė rrugės "I.Dollaku". Trualli dhe Vila/Ndėrtesa ėshtė e rrethuar me murė/avlli me njė lartėsi prej 2m, nga 2-anė, para(veri-perėndim)/rr."Sh.Haka", si dhe nga lindja, ndėrsa nga mbrapa(jug-lindje)nė kurris ėshtė ndėrtesa e komshiut, ndėrsa nė jug-perėndim gjendet garazhi prej 70m2, i mbyllur me murė ne te 4-anėt dhe mbuluar me soletė dhe me hyrje mė vehte nga krahu i rr."Sh.Haka". Nga forma ndėrtesa dhe trualli i afrohet asaj drej-kėndore(pėrmasa pėrafėrta 21m gjatė(ballore/rruga) dhe 12m nė thellėsi). Nga para(brenda avllis)Vila/Ndėrtesa ka sipėrfaqe/hapsirė oborrė, ku janė mbjellur edhe disa pemė/agrume. Nė garazhin e Vilės/Ndėrtesės mund tė futen mi 3-autovetura, si dhe hapsira qė shėrbejnė si depo, gjithashtu ėshtė mundėsia e parkimit sipėrfaqsor nė rrugė para avllisė.
  Vila/Ndėrtesa 2-katėshe: Gjendet mbi njė truall me sipėrfaqe 244m2, njolla ndėrtimit 115.2m2dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar 230.4m2. Vila/Ndėrtesa ėshtė komplet ndėrtim i ri dhe i ngritur mbi njė truall dhe ndėrtes ekzistuese(vjetėr) ėshtė me konstruksion monolit(hekur e beton) me kollona dhe ndarje midis kateve me beton-arme, ndėrsa muret me tulla tė kuqe dhe tė suvatuara edhe nga jashtė, ndėrsa lart e mbuluar me solete/tarracė dhe mbi tė ėshtė ndėrtuar ēatia prej druri, e mbuluar me tjengulla(tip evropiane) tė kuqe, me shkallė tė brendėshme pėr ngjitje nė katin e 2-tė. Realizimi i ndėrtimit tė Vilės/Ndėrtesės ėshtė bėre me studim dhe projektim inxhinierik, si dhe punimet e ndėrtimit janė realizuar nga sipėrmarrės profesioniste dhe tė kujdesshėm. Tė gjitha insalimet elekrike e hidraulike sipas kohės dhe ēdo pjesė e brendėshme e kėsaj ndėrtese ėshtė me dritė e ajrosje natyrale. Mikro-zona/rr."Sh.Haka" e "Dh.Kamarda" ku gjendet ndėrtesa ėshtė e qetė, pastėr, e gjelbėruar, terren i kulluar, rrugė tė gjėra, dominuar nga vilat dhe ndėrtimet 2-3-4 katėshe, me shumė diell e ajrosje...etj.
  Pėrbėrja/planimetria e Vilės/Ndėrtesės me 2-kate: Pėrbėhet nga 2-kate teknik mbi tokė, tė cilat janė tė destinuar pėr banim, ndėrkohe shkallėt e brendeshme shkojne tė rregullta deri nė katin e dytė, ndėrsa ngjitja nė tarracė/papfingo/ēati realizohet me shkallė portative. Nė ansore(jug-perėndim) tė Ndėrtesės me njė distancė nga muri i saj prej 1.5m gjendet garazhi, i cili hyrjen pėr automjetet e ka mė vehte nga ana rrugės, ndėrsa ka njė derė komunikimi qė lidhet me oborrin.
  Kati I-rė(pėrdhesė)banim(I-ri teknik) Me njollė tė sipėrfaqes sė ndėrtimit 115m2 dhe sipėrfaqe tė shfrytėzueshme rrethė 70m2(oborrė, shesh-pushim e verandė) e cila gjendet brenda murit rrethues(avllisė) kryesisht nga pėrpara vilės/ndėrtesės. Nga porta, ku futen vetėm pėr njerzit futesh nė oborin e vilės/ndėrtesės, ku njė pjesė e oborrit ėshtė e shtruar me pllaka-graniti, si dhe pėr rrethė ndėrtesės njė shiritė (gjėrsi afėr 1-m) ėshtė i shtruar me pllaka. Me anė tė 5-shkallėve tė gjėra, prej mermeri ngjitesh nė verandėn-llozhė tė katit tė parė, rrethė 8m2, e rrethuar nga para me tuba dur-alumini dhe e mbuluar nga lart. Nga veranda nėpėrmjet njė dere tė blinduar futesh nė shesh-pushimin/hollin katit tė parė (rrethė15m2), ku nė tė djathtė gjendet nė fillim njė dhomė gjumi, e bollshme, mobiluar dhe funksionale, me dritare nga veri-perėndimi(oborri). Po djathtas hollit, nė vazhdim gjendet banjo-tualet, e bollshme, e kompletuar dhe funksionale, me dritare nga jugu. Nė ballore kur futesh nė holl, gjendet njė hapsirė/depo me derė, si dhe shkallėt pėr ngjitje nė katin e II-tė. Ndėrsa nė tė majtė tė hollit gjendet dera pėr nė pjesėn e ndėnjes/sogiornon, e cila ėshtė mjaft e bollshme, kompletuar me kėndin e ndėnjes dhe pjesėn e tv-sė. Nė vazhdim nė tė majtė tė pjesės sė ndėnjes lidhet nė mėnyre funksionale me pjesėn/zonėn e kuzhin-ngrėnie, e cila ėshtė e bollshme, ka dy dritare tė mėdha nga ana oborit(veriu dhe perėndimi), si dhe njė derė, e cila mundėson kalimin/komunikimin direkt me hollin e katit parė.
  Kati II-tė banim. Me sipėrfaqe banimi 115m2, 3-dhoma gjumi, 1-banjo, holle dhe verandė. Nga holli bazė i katit parė, nėpėrmjet shkallėve tė brendėshme, tė gjėra(110cm), tė cilat kanė njė shesh-pushim kur ngjitesh, tė nxjerrin nė hollin e bollshėm tė katit tė dytė. Nė tė majte tė hollit katit dytė gjendet njė dhome gjumi, e bollshme, me dritare nga veri-perėndimi, e pa mobiluar. Po nė tė majtė tė hollit gjendet banjo-dush, e bollshme, kompletuar dhe funksionale, me dritare nga jug-perėndimi. Nė krahun ku gjendet banjo-dush, nė hollė ėshtė edhe pozicioni pėr shkallėt portaive pėr ngjitje nė ēati.
  Ndėrsa nė krahun e djathtė tė hollit gjendet nė fillim
  njė dhomė gjumi, e bollshme, pa mobiluar dhe me dritare nga veri-perėndimi, nė vazhdim po djathtas hollit gjendet dhoma tjetėr e gjumit, e bollshme, e mobiluar, me 2-dritare(nga perėndimi dhe veri-perėndim). Nga holli/pėrballe shkallėve gjendet dera qė tė nxjerrė nė verandėn-llozhė tė katit tė dytė, e cila ėshtė simetrike me atė tė katit parė, e mbuluar nga sipėr dhe e rrethuar nė 2-anė me kangjella.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė ndryshme, kryesisht tė hapura, ndėrsa tavanet normale me pak punime gipsi, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja:ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyra tė ndryshme gri, bezhė me nuanca etj.
  Dyert e brendėshme: kati i parė prej dur-alumin dhe me xhamė tė bardha, si dhe dyert-dritare, tė verandės dhe dhomat e gjumit me vetratė-duralumin, me xham, ngjyrė tė bardhė. kati i dytė ėshtė me dyer druri ngjyrė kafe, me-kornizė xhami, ndėrsa dritaret dura-lumin ngjyre tė bardhė.
  Pėrdorimi/shfrytėzimi dhe situata aktuale: Vila/Ndėrtesa 2-katėshe, gjithmone ka qene e banua nga te zotet, si dhe aktualisht banohet po nga tė zotit, ndėrkohė ėshtė e destinuar pėr shitje, pasi pjesa mė e madhe e familjes jeton jashtė vendit.
  Preferenca:Preferohet tė shitet si njė e tėrė(truall+ndėrtesa+garazhi) e pa ndashme, me kate apo pjesė tė ndryshme.
  Dokumentacioni: Ndėrtesa e banimit ėshtė me Ēertifikat Pronėsie si njė e tėrė, dhe e shitėshme nė ēdo moment.
  Ēmimi i Shitjes: Ndėrtesa bashkė me truallin 244m2 shitet me 280'000euro-€, i diskutueshėm.
  Adresa:Rruga"Shemsie Haka"100m nga fusha dhe aksi rrugės"A.Demi" dhe 500m larg(6-min nė kėmb) nga Unaza/Ura Brrylit Tiranė/ose 800m nga Shkolla 1-Maji/Unaza/Lana/ish-ATSH. adgss
  Cel: 069 62 81 433 ADGSS
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190127_122528.jpg
S: 476
Madhesia: 44.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190127_123218.jpg
S: 237
Madhesia: 37.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190127_124125.jpg
S: 226
Madhesia: 42.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190127_124704.jpg
S: 219
Madhesia: 33.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20190127_124901.jpg
S: 224
Madhesia: 32.9 KB