AGIKONS sh.p.k
ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndėrtimit nė Shqipėri, e cila dallohet pėr standardet dhe cilėsinė e punimeve me ēmimet mė konkuruese nė treg. Themeluar qė nė vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumė projekte tė suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranė), ''Marea Resort'' (Kavajė), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhėrmi), ''Plazhi i Gurtė'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandė) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.


Kompania po kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin Juridik, nė pozicionin:


Jurist/e
Pėrgjegjėsitė Kryesore


  • Harton kontrata dhe marrėveshje tė ndryshme qė lidh kompania me klientėt, furnitorėt etj.
  • Ndjek proēeset e ndryshme tė administrimit si psh. proēesin pėr leje ndėrtimi, leje shfrytėzimi, hipotekimin e pallateve & rezidencave, verifikimin hipotekor tė pronave dhe procedurat e tjera tė nevojshme pėr ndėrtimin e njė objekti.
  • Pėrfaqėson kompaninė pranė institucioneve administrative dhe ndjek procedurat ligjore, ankimimet, prapsimet, korrespondencat zyrtare me autoritetet shtetėrore pėr ēėshtje tė caktuara ligjore tė veprimtarisė sė shoqėrisė.
  • Pėrfaqėson shoqėritė e grupit pėr ēėshtje tė ndryshme gjygjėsore, qė nga pėrpilimi i padive, ankimimeve, ndjekjen e negociatave etj.


Kualifikimet dhe Aftėsitė


  • Tė ketė mbaruar arsimin e lartė pėr Drejtėsi
  • Tė ketė tė paktėn 5 vjet eksperiencė pune si Jurist/e.
  • Tė zotrojė shumė mire ‘’Paketėn Office’’.
  • Tė zotrojė nė nivel tė mire gjuhėn Angleze.
  • Tė ketė aftėsi shumė tė mira nė formulimin e qartė tė mendimit juridik dhe shkrimit tė tij sipas formateve tė kėrkuara.
  • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikimi, prezantimi dhe pune nė grup.


Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre deri mė datė 30.12.2019 nė adresėn email: hr@agikons.com


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar,
vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.